top of page

Ultimaker Metal Baskı Kiti

Karmaşık paslanmaz çelik parçalar daha basit hale getirildi.

Ultimaker S5'i Metal Baskı Kiti ile cihazınızı yükselterek yeni bir dizi metal 3D baskı uygulamasını keşfedin. Kolay iş akışı, paslanmaz çelik parçaların oluşturulmasını daha kolay, daha verimli ve uygun fiyatlı hale getirir.

Ultimaker Metal Baskı Kiti

Uçtan uca metal 3D baskı iş akışı

Parçanızı 3D yazdırın

Adım 1. "Yeşil kısım" oluşturmak için BASF Forward AM Ultrafuse® 17-4 PH paslanmaz çelik filament¹ ile yazdırın

Son işleme gönder

2. Adım. Yeşil parçanızı, BASF'nin sertifikalı ayrıştırma ve sinterleme hizmetleri ağı tarafından sonradan işlenmesi için gönderin

Takip et ve al

3. Adım. Çevrimiçi bir portal aracılığıyla ayrıştırma ve sinterleme ilerlemesini takip edin ve parçanızı 10 iş günü içinde geri alın

Metal parçanızı kullanın

Adım 4. Küçük alet serilerinden yardımcı bileşenlere kadar bitmiş metal parçanızı kullanın


Yüksek kaliteli çelik parçalar tasarlama özgürlüğü

17-4 PH paslanmaz çelik artı metal için optimize edilmiş bir destek malzemesi², karmaşık geometrilere sahip güçlü parçalar oluşturma özgürlüğü sunar.
Ayrıca Ultimaker Cura 5, size tam kontrol sağlamak ve yüksek kaliteli bir metal parça sağlamak için metal FFF özellikleri içerir.

Metal parçalar. %90'a kadar daha ucuz


Ultimaker S5'in düşük toplam sahip olma maliyeti ve küçük boyutu, uygun fiyatlı bir metal 3D baskı çözümünün benimsenmesini ve ölçeklendirilmesini kolaylaştırır.
CNC ve diğer ekleme yöntemleriyle karşılaştırıldığında, ihtiyacınız olan metal takımları ve parçaları oluştururken %90'a varan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Plastik mi yoksa metal mi? Sen karar ver


Ultimaker S5'te plastik veya metal 3D baskı yapabilmek, daha geniş bir potansiyel uygulama yelpazesinin kapılarını açar.
Ve baskı hücrelerini değiştirerek malzemeler arasında hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapabileceğiniz için, yazıcınız daha da çok yönlü hale gelir.

Ana Özellikler


Neler dahil


Ultimaker Metal Genişletme Kiti şunları içerir:
BASF İleri AM Ultrafuse® 17-4 PH (1 kg)
BASF Forward AM Ultrafuse® Destek Katmanı (300 g)²
Yeşil parçalar için paketleme ve son işleme için bir kupon*
Ultimaker Baskı Çekirdeği CC 0.4
Ultimaker Baskı Çekirdeği DD 0,4³
Magigoo Pro Metal (50 ml) yapıştırıcı
Optimize edilmiş metal parça dilimleme özelliklerine sahip ücretsiz Ultimaker Cura yazılımı
Ultimaker Academy'de özel metal FFF e-eğitim içeriğine erişim

*Bu kupon, ayrıştırma ve sinterleme ücretlerinin ardından yetkili bir satıcı tarafından sağlanmaktadır.


BASF İleri AM Ultrafuse® 17-4 PH


BASF Forward AM Ultrafuse® 17-4 PH, yüksek mukavemetli ve sert parçalar için ideal bir paslanmaz çeliktir. Ayrıca mükemmel korozyon ve ısı direnci sayesinde en zorlu çalışma koşullarına dayanabilir.Bu özellikler, geleneksel metal enjeksiyon kalıplama için kullanılan kanıtlanmış bir katalitik ayırma ve sinterleme işlemiyle elde edilir.

Rötuş


Her bir Ultimaker Metal Genişletme Kiti, 3D baskınızı 10 iş günü içinde tamamen metal bir parçaya dönüştürmeye yönelik bir kupon içerir.
Bu, BASF'nin sertifikalı ayrıştırma ve sinterleme hizmetleri ağı aracılığıyla mümkündür. Çevrimiçi bir portal aracılığıyla, parçanızın sonradan işlenmesini takvimde rezerve edebilir ve istediğiniz zaman parçanızın ilerleme durumunu kontrol edebilirsiniz.

Yazılım


Ultimaker Metal Genişletme Kiti, Ultimaker Cura 5 motorunun içindeki ekstra özelliklerin kilidini açar.
Bunlar, tüm eksenlerde sinterleme sırasında meydana gelen çekmeyi otomatik ve doğru bir şekilde telafi ederek metal baskı hazırlığını kolaylaştırır. Parçanız üzerinde daha iyi kontrol sahibi olursunuz ve metal baskı başarınız artar.

Uzaktan Eğitim


Metal 3D baskıda yeni misiniz? Ultimaker Metal Genişletme Kiti, her kullanıcıya özel, 1 saatlik bir e-öğrenme kursuna erişim sağlar.
Tüm iş akışı boyunca adım adım rehberlik alın. Ve bir Ultimaker yazıcıyla yüksek kaliteli metal parçaları başarıyla oluşturmayı öğrenin.
bottom of page