top of page

PDM
MÜHENDİSLİK VERİ YÖNETİMİ VE İŞBİRLİĞİ

Mühendislik verilerini yönetmek için daha az, harika ürünler yaratmak için daha fazla zaman harcayın. Mühendislik verileri ve süreçleri için yazılım çözümleriyle ürün tasarımı ve yenilik için kapasiteyi boşaltın.

PDM Nedir?

Ürün veri yönetimi (PDM), tasarım verilerini ve mühendislik süreçlerini tek bir merkezi konumda yönetmeye yönelik bir sistemdir. Mühendislik ekipleri, ürünle ilgili bilgileri düzenlemek, revizyonları izlemek, işbirliği yapmak, değişiklik siparişlerini yönetmek, Malzeme Listeleri (BOM) oluşturmak ve daha fazlası için PDM yazılımını kullanır. Proje verileri için tek bir kaynakla mühendisler zamandan tasarruf eder ve hatalardan kaçınır.

PDM'nin Faydaları

Tech-Clarity raporuna göre, birinci sınıf üreticilerin tasarım verilerini yönetmek için PDM veya ürün yaşam döngüsü yönetimini (PLM) kullanma olasılıkları yüzde 30 daha fazla.

.

PDM-Geliştirilmiş Tasarım İş Akışları

Geliştirilmiş tasarım iş akışları

Doğrudan CAD entegrasyonunu, hızlı veri aramayı, kolayca dosya değiştirme ve yeniden kullanımı ve verilere eşzamanlı güvenli erişimi deneyimleyin. PDM ile tasarım iş akışınız hiç bu kadar sorunsuz olmamıştı.

PDM- Paylaşılan Bilgi

Paylaşılan bilgi

Tekerleği yeniden icat etmenize gerek yok. Bunun yerine, mevcut tasarım verilerinden yararlanın. Değiştirmek, yeniden kullanmak veya yeni tasarımlarda kullanmak üzere kopyalamak istediğiniz dosyalara kolayca erişin ve bunları yapılandırın.

PDM - Gelişmiş İş Birliği

Gelişmiş iş birliği 

Çalışmanızın 2B veya 3B görünümlerini başkalarıyla (şirketinizin güvenlik duvarı dışındakilerle bile) paylaşın ve doğrudan ürününüzün içinden yorum ve geri bildirim alın.

PDM - Kolaylaştırılmış Süreçler

Kolaylaştırılmış süreçler

Otomatik mühendislik değişiklik siparişi, revizyon kontrolü, malzeme listesi yönetimi ve daha fazlasını elde edin. PDM yazılımı ile mühendislik süreçlerinizi kontrol altında tutun.

Temel PDM yetenekleri

Ürün veri yönetimi yazılımı, aşağıdakileri içeren özelliklerle daha iyi tasarımlar oluşturmanıza, hataları azaltmanıza ve daha verimli bir geliştirme döngüsü oluşturmanıza yardımcı olabilir

CAD dosya yönetimi

PDM ile değerli tasarım dosyalarınızın kontrolünü elinize alın. Doğrudan CAD entegrasyonu, verilerinizi gerçek zamanlı olarak senkronize tutar.

Revizyon denetimi

Çalışırken belgelerdeki revizyon geçmişini otomatik olarak yakalayın. Değişikliklerin izini asla kaybetmeyin.

Giriş Kontrolü

Sürüm kontrolü ve alma izinleriyle erişimi kontrol ederek veri güvenliğini güçlendirin.

Mühendislik Değişiklik Emirleri

Süreci otomatikleştirmeye yardımcı olan bir iş akışlarıyla mühendislik değişiklik siparişlerini (ECO'lar) kolayca yönetin.

ERP ve MRP entegrasyonu

Tasarım verilerini MRP'ler ve ERP'ler gibi sistemlerle entegre edin.

Harici işbirliği

Tasarım verilerini MRP'ler ve ERP'ler gibi sistemlerle entegre edin.

Autodesk PDM Çözümleri

autodesk-vault-professional

Autodesk Vault

autodesk-fusion-360-manage

Fusion 360 Manage

Aradığınız bir PLM çözümü mü?

PDM ve PLM sistemleri arasındaki farklar nelerdir? Neden ikisine de ihtiyacınız var?

bottom of page