top of page

TOLERANS ANALİZİ ÇÖZÜMÜ

Autodesk Ürün Tasarım ve İmalat Koleksiyonu, uygun uyum ve işlev için 3B modelleri hızlı bir şekilde analiz etmek için güçlü tolerans analizi yazılımı içerir.

Tolerans analizi nedir?

Tolerans analizi, önceden tanımlanmış toleranslara dayalı olarak mekanik parçalardaki ve montajlardaki boyutsal değişimleri analiz eden süreçtir. Sonuçlar, tasarımcıların işleme için çok fazla zaman ve para harcamadan montaj uyumunu sağlamalarını mümkün kılar.

Tasarımdan üretime kadar tolerans analizi neden önemlidir?

Tolerans Analizi Nedir?

Bileşenler, üretildiklerinde birbirine tam olarak uymaları için belirli boyutlar veya üretim toleransları dahilinde tasarlanmalıdır. Bir bileşeni üretmeden önce tolerans analizi, daha dar toleranslar için aşırı işleme işlemlerinden kaçınarak tasarımcıların maliyet ve zamandan tasarruf etmesine yardımcı olur.

Tasarımın geleceği için üretime yönelik 
ürün tasarımı ve üretim koleksiyonunu kullanma

Tasarımdan üretime geleceğin geleceği, tek bir entegre çözümün kullanımına bağlıdır.
Product Design & Manufacturing Collection'ın ürün geliştirmeyi hızlandırmanın, mekanik tolerans analizini kolaylaştırmanın, gerçek dünyadaki üretim kısıtlamalarına dayalı çoklu CAD'e hazır çözümler üretmenin, tasarım ve üretim ekiplerini sorunsuz bir şekilde birbirine bağlamanın ve daha fazlasının yollarını nasıl sunduğunu görün.

Tasarımdan üretime: Tolerans analizi iş akışı

Tasarımdan üretime iş akışı boyunca verileri, süreçleri ve insanları birbirine bağlayın. Yalnızca Autodesk'in Ürün Tasarımı ve Üretim Koleksiyonunda bulunan Inventor Tolerance Analysis yazılımıyla üretim maliyetlerinden tasarruf edin.

tolerans analizi iş akışı

Tolerans analizi yazılımının faydaları nelerdir?

Inventor Tolerance Analysis yazılımı, tasarımların tolerans yığınları hakkında kolay raporlamaya olanak tanır.

Tolerans Analizi Kalite

Kaliteyi arttırın

Inventor Tolerance Analysis yazılımı, el hesaplamaları ve elektronik tablolar ihtiyacını ortadan kaldırır. Üretim hedeflerini karşılamak için kritik tasarım alanlarının analizini otomatikleştirir.

Tolerans Analizi - varyasyonları azaltın

Varyasyonu azaltın

3B modelinizde geometrik boyutlandırma ve toleranslandırmanın (GD&T) bir analizini çalıştırarak üretim sırasında tolerans sorunlarını azaltın.

tolerans analizi süreç optimizasyonu

Süreçleri optimize edin

Odaklandığınız bileşenleri seçtiğinizde tolerans yığınları otomatik olarak algılanır. Yerleşik tolerans değerlerini düzenlemek ve sürecinizi kolaylaştırmak için model tabanlı tanımlama özelliklerini kullanın.

Tolerans analizi - sorunsuz iş birliği

Sorunsuz bir şekilde işbirliği yapın

Ortaklar veya paydaşlar ile tolerans analizi bulgularını kolayca iletin. Yerleşik raporlama, resimler, tolerans hedefleri ve sonuçlar dahil olmak üzere hızlı bir şekilde tam bir özet oluşturmanıza olanak tanır.

Tolerans analizi için

Product Design & Manufacturing Collection yazılımları

Mekanik uyum ve tasarım performansındaki iyileştirmeler yoluyla üretim toleransları hakkında bilinçli kararlar alın.

Product design and manufacturing collection
inventor nesting
autodesk inventor professional
fusion 360
autodesk inventor tolerans analizi
inventor cam
bottom of page