top of page
fusion 360 nedir?

Autodesk Fusion nedir?

Autodesk Fusion, ürün tasarımı ve üretimi için bulut tabanlı bir 3D modelleme, CAD, CAM, CAE ve PCB yazılım platformudur.

  • Estetik, biçim, uyum ve işlev sağlamak için ürünler tasarlayın ve mühendislik yapın.

  • Tasarım, mühendislik ve PCB değişikliklerinin etkisini azaltın, simülasyon ve üretken tasarım araçlarıyla üretilebilirliği sağlayın.

  • Zamandan ve paradan tasarruf edin ve kaliteli parçaları daha hızlı üretin.

3 Boyutlu Tasarım ve Modelleme

3B modelleme araçlarınızın yaratıcılığınızı ve hızla birden çok tasarım yinelemesi oluşturma yeteneğinizi sınırlamasına izin vermeyin. Autodesk Fusion, esnek 3D CAD yazılımıyla zahmetsizce tasarım yapmanızı sağlar.

fusion 360 - 3d tasarım

  Autodesk Fusion %30 İNDİRİMLİ

Son gün 29 Ocak 2024 

fusion 360 - cam, imalat

Entegre CAD + CAM yazılımı

Eklemeli ve eksiltmeli üretiminizi kolaylaştırmak için entegre CAD ve CAM'den yararlanın. İster 2B torna tezgahları, ister 5 eksenli frezeler veya metal tabanlı 3B yazıcılar kullanıyor olun, Autodesk Fusion her seferinde harika parçalar yapmak için ihtiyacınız olan araçlara sahiptir.

Kapsamlı PCB tasarım yazılımı

Manuel elektronik iş akışları ve eski, değiş tokuş dosya formatlarıyla uğraşmayı bırakın. Autodesk Fusion ile tam özellikli şematik yakalama, PCB tasarımı ve mekanik CAD'nin tüm avantajlarını elde edin.

fusion 360 elektronik, pcb tasarım, elektronik devre kartı
fusion 360 simülasyon,analiz

Sorunsuz 3D simülasyon yazılımı

Autodesk Fusion ile tek bir yazılım aracında 3B modeller oluşturun ve simülasyon yapın. Ürün performansını belirlemek ve maliyetli kusurları ortaya çıkarmak için 3B tasarımlarınızı geliştirme sürecinin başlarında test edin.

AUTODESK FUSION ÜRETKEN TASARIM

Birden fazla yüksek performanslı tasarımı hızla oluşturmak için performans parametrelerinizi, üretim yöntemlerinizi, malzemelerinizi ve maliyet kısıtlamalarınızı girin. Ardından, CAD'e hazır geometrinizi doğrudan Autodesk Fusion'da düzenleyin

fusion 360 üretken tasarım, generative design
fusion 360 - dökümantasyon ve sunum

AUTODESK FUSION Dökümantasyon ve Sunum

Fusion 360 ile 3B modellerinizi anında 2B çizimlere dönüştürün. Üretim doğruluğunu sağlamak için daha fazla hassasiyetle açıklama ekleyin, boyutlandırın ve belgeleyin.

AUTODESK FUSION İŞBİRLİĞİ

Konumların, saat dilimlerinin ve kapsamlı incelemelerin geliştirme sürecinizi uzatmasına izin vermeyin. Autodesk Fusion ile tek bir ürün veri yönetimi (PDM) yazılımı ile tüm CAD, CAM ve PCB tasarım verilerini görüntüleyin.

fusion 360 - iş birliği
Autodesk Fusion Tasarım ve 3D Modelleme Özellikleri
3D Modelleme
fusion 360 logo

3D Tasarım ve Modelleme

Kapsamlı bir modelleme araçları setine sahip mühendislik ürünleri. Çeşitli analiz yöntemleri ile ürünlerinizin form, uyum ve fonksiyonlarını sağlayın.

Eskiz (Sketch)

Çizim kısıtlamaları, ölçülendirmeler ve güçlü  çizim araçları paketi ile çizimler oluşturun ve düzenleyin.

Doğrudan (Direct) Modelleme

Yerel olmayan dosya biçimlerinden içe aktarılan geometriyi düzenleyin veya onarın. Zamana dayalı özellikler konusunda endişelenmeden tasarım değişiklikleri yapın

Yüzey (Surface) Modelleme

Geometriyi onarmak, yama yapmak veya tasarlamak için karmaşık parametrik yüzeyler oluşturun ve düzenleyin.

Parametrik Modelleme

Tasarım değişiklikleriyle güncellenen, ekstrüzyon, döndürme, loft, süpürme vb. dahil olmak üzere geçmişe dayalı özellikler oluşturun.

Örgü (Mesh) Modelleme

STL ve OBJ dosyaları dahil olmak üzere içe aktarılan taramaları veya ağ modellerini düzenleyin ve onarın.

Serbest Biçimli (Free Form) Modelleme

T-spline'larla karmaşık alt bölümlü yüzeyler oluşturun ve bunları sezgisel itme-çekme hareketleriyle düzenleyin.

Görselleştirme (Render)

Yerel veya bulut görüntülemeden yararlanarak modelinizin foto-gerçekçi görüntülerini oluşturun.

PCB Elektronik Devre Kartı Tasarımı

Autodesk EAGLE birlikte çalışabilirliği ile elektronik tasarımlarınızdaki çift yönlü değişiklikleri sorunsuz bir şekilde senkronize edin.

Sac Metal Tasarımı

Sac levha parça bileşenleri tasarlayın, 2B çizimler ve DXF'leri kullanarak düz desenleri belgeleyin ve tasarımınızı su jeti, lazer ve plazma makineleri için kesme stratejileriyle üretin.

Montaj Modelleme

Tasarımları geleneksel aşağıdan yukarıya, ortadan dışarıya veya yukarıdan aşağıya bir yaklaşımla birleştirin ve montaj hareketini analiz edin.

Autodesk Fusion İmalat CNC ve CAM Özellikleri
CAM - CNC, İmalat
fusion 360 badge

İmalat

Yüksek verimli kaba işlemeden gelişmiş çok eksenli işlemeye ve ötesine kadar, Autodesk Fusion, bir dizi CNC makinesi ve uygulaması için güçlü CAM programlama araçları sağlar. 2.5, 3, 4 ve 5 eksenli frezeleme, profil oluşturma, tornalama ve torna frezeleme ile yüksek kaliteli bileşenler üretin. Ücretsiz, açık kaynak kodlu ve tamamen düzenlenebilir post işlemcilerden oluşan kapsamlı bir kitaplıkla yüksek kaliteli NC kodu oluşturun.

2 ve 2.5 Eksen İşleme

CNC router'ları, frezeleri, su jeti kesicileri, lazer kesicileri ve daha fazlasını çalıştırmak için işleri hızla kurun ve 2D ve 2.5D takım yolları oluşturun. Entegre CAD, tasarım revizyonlarını basitleştirir, programlama sürelerini azaltır ve hataların önlenmesine yardımcı olur.

3 eksenli İşleme

3B parçalarınızı kabaca işlemek ve bitirmek için hızlı bir şekilde yüksek kaliteli NC kodu oluşturmak için bir dizi güçlü 3 eksenli işleme stratejisine erişin. Sezgisel iş akışları, tek tek özellikleri veya tüm parçaları programlamayı kolaylaştırır. Bu özelliklerden bazıları Autodesk Fusion ve Machining Extension'a abonelik gerektirir.

Çok Eksenli CAM

3+1 ve 3+2 (konumsal) işleme ile firmanızın çok eksenli yeteneklerini ortaya çıkarın. Daha iyi parça doğruluğu ve daha hızlı döngü süreleri için daha kısa, daha rijit kesici takımlar kullanarak daha az kurulumla parçaları işleyin. Bu özelliklerden bazıları Autodesk Fusion  ve Machining Extension'a abonelik gerektirir.

4 ve 5 eksenli Eşzamanlı Frezeleme

Üstün yüzey kalitesi elde etmek için özel 4 ve 5 eksenli takımyollarını kullanın. Ek takım ekseni kontrolleri ve otomatik çarpışma önleme, güvenli, sorunsuz ve öngörülebilir makine hareketi elde etmenize yardımcı olur. Bu işlevselliğe erişim, Autodesk Fusion ve İşleme Uzantısı aboneliği gerektirir.

Tornalama

2B tornalanmış parçaları bir dizi özel tornalama stratejisi kullanarak programlayın. Model, stok, takımlar ve iş parçası tutma ile ilgili hataları veya çarpışmaları belirlemek için torna takım yollarınızı stok simülasyonu ile doğrulayın.

Turn-Mill

Her iki işleme stilini de destekleyebilen çok görevli donanım kullanarak daha karmaşık parçalar üretmenize yardımcı olabilecek NC kodu oluşturmak için frezeleme ve tornalama işlemlerini bir araya getirin.

Kurulum Problama ve Parça Denetimi

CNC işlemenizi izlemek ve kontrol etmek için iş miline monte dokunmatik probları kullanın. Stok malzemesini ölçerek, iş ofsetlerini güncelleyerek, kaliteyi izleyerek, parça kurulumunu otomatikleştirerek ve daha fazlasını yaparak zamandan ve paradan tasarruf edin. Bu özelliklerden bazıları Autodesk Fusion ve Machining Extension'a abonelik gerektirir.

Autodesk Fusion Machining Extension

Autodesk Fusion'da ek yeteneklerin kilidini açmak için İşleme Uzantısına erişim satın alın. Otomatik 3+2 işleme, 4 ve 5 eksenli eşzamanlı işleme, takım yolu değişiklikleri, yüzey denetimi, parça hizalama ve daha fazlasına erişim kazanın.

fusion 360 badge
Elektronik
Autodesk Fusion Elektronik

Elektronik

Fusion 360'a entegre şematik tasarım, PCB düzeni ve yönlendirme özelliklerini kullanarak elektronik zeka ekleyerek tasarımlarınızı hayata geçirin

Şematik Yakalama

Eksiksiz bir şematik düzenleme araçları seti ile bir fikrin kıvılcımını hayata geçirin.

PCB Düzeni

Eksiksiz PCB yerleşim araçlarıyla eksiksiz bir tasarımda fikirlerinizi birbirine bağlayın.

PCB İmalatı (CAM)

Tek bir tıklama ile gerberler, takım yolları ve montaj dosyaları oluşturun.

İmalat/DRC için Tasarım

Özelleştirilebilir tasarım kurallarıyla üretim gereksinimlerinize sadık kalın.

MCAD-ECAD Birleştirme

Tek gerçek anlamda birleştirilmiş MCAD to ECAD yazılımıyla PCB'nizin her seferinde ilk kez yerine oturduğundan emin olun.

Bileşen Kitaplığı Yönetimi

Kullanıma hazır PCB kitaplığı içeriği ve bileşen sihirbazlarıyla parçalar oluşturmak yerine tasarımınıza odaklanın.

SPICE Simülasyonu

Tam işlevsel SPICE simülasyonu ile doğruluğu sağlayın ve şemalarınızı ilk seferde doğru yapın.

Elektronik Soğutma

Dahili bileşenlere zarar vermemek için muhafaza içindeki fazla ısıyı giderin.

3D Simülasyon
fusion 360 badge
Autodesk Fusion Simülasyon

Simülasyon

Gerçek dünya koşullarında hayatta kalacaklarından emin olmak için tasarımlarınızı test edin. Ürünlerinizi dijital olarak simüle edin, tamamen doğrulanmış çözücüler kullanarak prototip oluşturma maliyetini azaltın.

Bulut Simülasyonu

Bulut kredilerini kullanarak , pahalı donanım ihtiyacını ortadan kaldırırken birden çok testi hızla kurun ve analiz edin.

Çalışma Genişliği

Doğrusal olmayan, olay ve daha fazlası dahil olmak üzere sekiz adede kadar farklı arıza kriteri için test edin.

Basitleştirme

Çözme süresini kısaltın veya simülasyon çalışma alanına özgü tasarım değişikliklerini keşfedin.

Sonuç Karşılaştırma

Tek, senkronize bir görünümde 4 farklı yinelemede tasarım değişikliklerinin faydalarını kolayca görselleştirin.

Statik Gerilme

Parçalar veya montajlar üzerindeki statik yüklerden kaynaklanan yer değiştirmeleri, gerilimleri ve diğer etkileri belirleyin.

Modal Frekans

Sistemlerinizin doğal frekanslarını anlayarak yıkıcı titreşimden kaçının.

Termal ve Termal Stres

Termal dağılımları ve fiziksel kuvvetlerle nasıl etkileşime girdiklerini anlayın.

Burkulma Analizi

Simülasyon kullanarak sıkıştırma altındaki ince elemanlar için beklenmeyen arıza modlarını tahmin edin.

Doğrusal Olmayan Gerilme

Tasarımınızın kalıcı deformasyonlarını ve doğrusal olmayan malzemelerini analiz edin.

Olay Simülasyonu

Tasarımınızın çeşitli etki senaryolarına dayanacağından emin olun.

Şekil Optimizasyonu

Entegre simülasyonu kullanarak hafif ağırlıklandırma için tasarımınızdaki gereksiz bölgeleri belirleyin.

Üretken Tasarım
fusion 360 badge
Autodesk Fusion Generative Design / Üretken Tasarım

Generative Design - Üretken Tasarım

Üretken tasarım yoluyla ağırlığı azaltırken, performansı artırırken ve parçaları birleştirirken tasarım özelliklerinizi karşılayan, üretime hazır birden çok sonucu keşfedin.

Üretim Yöntemleri ve Kısıtlamalar

Üretime hazır tasarımlar oluşturmak için tasarım gereksinimlerinizi, kısıtlamalarınızı, malzemelerinizi ve üretim seçeneklerinizi belirleyin.

Makine Öğrenimi ve Yapay Zeka

Makine öğrenimi tarafından desteklenen görsel benzerliklere, grafiklere ve filtrelere dayalı olarak bulut tarafından oluşturulan tasarım sonuçlarını inceleyin.

Yerel CAD Dosyaları ile Çalışma

Uzun, manuel import - export süreçlerinden kaçının. Sonucunuzu seçin ve modelleme ortamınızda hemen düzenlemeye başlayın.

Bulutta Çözdür

Çeşitli tasarım sonuçlarını aynı anda çözerek diğer görevlere odaklanmak için zaman ve GPU kazanın.

Maliyetlendirme

Performans ve maliyet arasındaki doğru dengeyi kurarak tasarım sürecinin başlarında doğru kararları alın. Üretim hacmi gereksinimlerine dayalı olarak oluşturulan tasarım sonuçlarının her biri için öncelikli olarak üretim maliyetinizi tahmin edin.

Dökümantasyon
fusion 360 badge
Autodesk Fusion Dökümantasyon ve Sunum Özellikleri

Dökümantasyon ve Sunum Özellikleri

2B üretim çizimleri, render işlemleri ve animasyonlar ile tasarımlarınızı iç veya dış paydaşlara iletin.

2D İmalat Çizimleri

Parçalar ve montajlar için entegre, ilişkisel çizimleri kullanarak üretim özelliklerini belgeleyin

Render İşlemleri

Modelinizin foto-gerçekçi görüntülerini oluşturun.

Animasyon

Tasarım montajını göstermek için tasarımlarınızı 3B patlatılmış görünümler ve animasyonlarla iletin.

fusion 360 badge
Autodesk Fusion İş Birliği Özellikleri
İş Birliği

Autodesk Fusion İş Birliği Özellikleri

Veri depolarını geleneksel tasarım sürecinizden çıkarın ve rolünüz ne olursa olsun modern bir işbirliği ortamından yararlanın. Ekiplerinizi ve dış paydaşlarınızı birbirine bağlayın, gerçek zamanlı iletişim kurun ve proje etkinliğini merkezileştirin.

Kullanıcı Yönetimi

Geliştirme sürecinize iç ve dış paydaşları dahil edin. Proje yönetimi aracılığıyla kullanıcıların verilerle nasıl etkileşime girdiğini yönetin.

Kolay Paylaşma

Tek bir platform kullanarak çeşitli departmanlar ve konumlardaki ekipleri hem dahili hem de harici olarak birbirine bağlayın.

Yorumlama ve Altını Çizme

Yorumları, kırmızı çizgileri ve işaretlemeleri kullanarak herhangi bir cihazdan doğrudan tasarım üzerinde geri bildirim alın ve paylaşın.

Genel/Özel Tasarım Paylaşımı

Paylaşılan bağlantılar bir web tarayıcısında önizlenir, böylece herhangi bir üçüncü taraf, bir modelleme programına erişimleri olmasa bile bir 3B modelle etkileşim kurabilir.

Takım Katılımcısı

Tüm veri yönetimi özellikleri, her Fusion 360 aboneliğine dahildir veya ayrı olarak satın alınabilir. Yalnızca veri yönetimi ve işbirliği amacıyla ortamınıza kullanıcılar ekleyin.

Veri Yönetimi
fusion 360 badge
Autodesk Fusion Veri Yönetimi

Veri yönetimi

Veri yönetimi, birleşik geliştirme sürecinizin merkezidir. Yönetilen kullanıcı izinlerinden, sürüm kontrolünden ve bulut depolama alanından yararlanarak daha fazla kontrol elde edin.

Yönetim araçları

Gelişmiş yönetim araçları koleksiyonuyla kuruluşunuzun içindeki veya dışındaki paydaşlara izinler atayın ve haklar verin.

Kullanıcı yönetimi

Geliştirme sürecinize iç ve dış paydaşları dahil edin. Proje yönetimi aracılığıyla kullanıcıların verilerle nasıl etkileşime girdiğini yönetin.

Dosya Dışa Aktarma

Daha kolay paylaşılabilirlik ve harici işbirliği için çeşitli endüstri standardı dosya formatlarını dışa aktarın. STEP, DWG, DXF, OBJ, STL, IGES ve daha fazlası dahil.

Versiyon Kontrolü

Tek bir platform kullanarak çeşitli departmanlar ve konumlardaki ekipleri hem dahili hem de harici olarak birbirine bağlayın.

Bulut depolama

Verilerinize her yerden ve herhangi bir cihazdan erişin. Çevrimdışı modu kullanarak internete bağlı değilken çalışmaya devam edin.

AnyCAD

Dosya formatı çevirme ihtiyacını ortadan kaldırın. Herhangi bir araçtaki modelleri ve verileri doğrudan Fusion 360 tasarımınızda kullanın.

Fusion Team

Tüm veri yönetimi özellikleri, her Fusion 360 aboneliğine dahildir veya ayrı olarak satın alınabilir. Yalnızca veri yönetimi ve işbirliği amacıyla ortamınıza kullanıcılar ekleyin.

Eklemeli İmalat
fusion 360 badge
Autodesk Fusion 3D Baskı & Eklemeli İmalat

3D Baskı / Eklemeli İmalat

Üretimden önce doğrulamak için hızlı bir şekilde fiziksel prototipler oluşturun ve Autodesk Fusion'da katmanlı üretimi kullanarak 3B baskılı parçalar oluşturun. Ultimaker, EOS ve Renishaw dahil olmak üzere 3B baskı makineleri kitaplığına bağlanın.

FFF Teknolojisi

Tasarımdan baskı hazırlığına kadar kusursuz bir yaklaşımla FFF kullanarak parçaları katkılı olarak üretin. Dolgu desen seçenekleri ve otomatik parça yönlendirme ile 3D baskı süresini azaltın ve malzeme maliyetlerinden tasarruf edin. Bir dizi katmanlı imalat makinesinde FFF yapılarını yazdırmadan önce dilimleri simüle edin.

Metal 3D Baskı

Malzeme israfını ve maliyeti azaltmak için toz yatağı füzyonunu kullanarak metal parçaları katkılı olarak üretin. 3B yazdırma parametrelerini seçin, parçaları otomatik olarak yönlendirin ve tamamen ilişkisel destek yapıları oluşturun.

İlişkisel Programlama

Takım yollarınız, tam entegre üretim araçlarımız aracılığıyla her tasarım değişikliğinde güncellenir ve prototiplerin işlenmesini hızlı ve kolay hale getirir.

fusion 360 badge
Autodesk Fusion Extensions / Uzantıları
Fusion 360 Extensions

Autodesk Fusion Eklentileri

Autodesk Fusion aboneliğinizden daha da fazlasını elde etmek için Autodesk Fusion uzantılarıyla en gelişmiş tasarım ve üretim teknolojimize erişin. Esnek satın alma seçenekleri, işletmenizin ihtiyaç duyduğu araçlara bugün erişmenize ve gelecekte büyümenizi desteklemenize yardımcı olur.

Simulation Extension

Autodesk Fusion Simulation Extension, herhangi bir şey üretmeden önce 3B tasarımınızın üretilip üretilemeyeceğini veya gerçek yaşam koşullarında nasıl performans gösterebileceğini araştırmanıza yardımcı olacak bir dizi simülasyon çalışması türüdür.

Generative Design Extension

İnsan kapasitesinin ötesinde fikirleri keşfedin. Generative Design Extension ile sınırsız fikir keşfedin ve belirli malzemeler ve üretim teknikleri için tasarımları optimize edin.

Machining Extension

Autodesk Fusion 'daki CAM programlama araçlarına dayanan ek yeteneklerin kilidini açın. 4 ve 5 eksenli eşzamanlı işleme, takım yolu değişiklikleri, yüzey denetimi, parça hizalama ve daha fazlasına erişin.

Nesting & Fabrication Extension

Çoklu sac yerleştirme, kurulumlar/takım yolları ve NC kodu oluşturma, özelleştirilebilir raporlar ve malzeme, kalınlık ve parça miktarının otomatik olarak algılanması dahil olmak üzere yerleştirme ve üretim yeteneklerini genişletin.

Product Design Extension

Autodesk Fusion Ürün Tasarım Uzantısı, ürün geliştirme sürecini basitleştiren ve karmaşık ürün tasarımları oluşturmaya otomatik bir yaklaşım sağlayan gelişmiş 3B tasarım ve modelleme araçlarına erişim sağlar.

Manage Extension

Değişiklik siparişleri, sürüm yönetimi, otomatik parça numaralandırma ve malzeme listesi yönetimi gibi mühendislik iş akışını etkinleştirin.

Additive Build Extension

Malzeme israfını ve maliyeti azaltmak için toz yatağı füzyonunu kullanarak metal parçaları katkılı olarak üretin. 3B yazdırma parametrelerini seçin, parçaları otomatik olarak yönlendirin ve verimli programlama için tamamen ilişkisel destek yapıları oluşturun. Yüksek kaliteli yüzey kalitesi için aynı Fusion 360 ortamınızda hızlı bir şekilde eksiltici son işlem işlemleri oluşturun.

bottom of page