top of page

SİMÜLASYON

Autodesk simülasyon yazılımları, güvenebileceğiniz doğru analizleri kullanarak ürünlerinizi tahmin etmenize, doğrulamanıza ve optimize etmenize yardımcı olur.

Kapsamlı simülasyon portföyümüz, mekanik simülasyon, hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD), plastik enjeksiyon kalıplama, kompozit malzemeler, yapısal ve imalat simülasyonları için yazılımlar sunar.

İlgili Ürünler

Sonlu Elemanlar Analizi 
FEA

Sonlu elemanlar analizi

Doğrusal, doğrusal olmayan, termal ve dinamik analizler yoluyla ürün performansını tahmin etmek için kapsamlı sonlu elemanlar analizini (FEA) kullanın. İmalattan önce tasarımları optimize edin ve ürün davranışını doğrulayın.

Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği
CFD

Hesaplamalı akışkanlar dinamiği

Akışkanlar dinamiği, termal yönetim ve hava akışı analizi için doğru ve esnek yazılım. Ürün geliştirme sürecinde daha önce çözün, analiz edin ve kararlar alın.

Plastik Enjeksiyon
Kalıplama

Plastik enjeksiyon kalıplama

Komple plastik enjeksiyon kalıplama sürecinizi simüle edin. Parça tasarımınızı, kalıp tasarımınızı ve üretim sürecinizi optimize edin. Yüksek kaliteli plastik ürünler yaratın ve olası üretim hatalarından kaçının.

Üretken Tasarım 
Generative Design

Autodesk üretken tasarım, Generative Design

Yenilikçi tasarım ve mühendislik çözümleri sunma yeteneğinizi genişletin. Üretim kısıtlamalarına ve ürün performans gereksinimlerine dayalı olarak aynı anda birden fazla CAD'e hazır çözüm üretin.

Simülasyon ve Analiz Çözümleri

Otomotivde hafifleştirme

Fiziksel prototip oluşturma ve test etme maliyetli ve zaman alıcıdır. Simülasyon, otomotiv hafifletme fırsatlarını keşfetmenizi sağlar.

Ürün Performansı

Tasarım aşaması boyunca simülasyona dayalı tasarımın kullanılması, denenmemişleri keşfederken bilinçli kararlar vermenizi sağlar.

Akışkan akışı

Akışkan akış hızlarını, basınç düşüşlerini ve türbülansı tahmin etmek, tasarım sırasında ölçülmesi zor olan öğelerden yalnızca birkaçıdır.

Üretken tasarım

Bir döngü süresinin saniyelerinin azaltılması, bir işin karlılığını önemli ölçüde artırabilir ve parça parça maliyetini düşürebilir.

Elektronik soğutma

Ürünler içindeki elektronikler sürekli değişmekte ve gelişmektedir. Bu bileşenlerin uygun şekilde soğutulması, başarılı bir ürün üretmenin anahtarı olmaya devam ediyor.

Bina HVAC

Bina kuralları ve işletme sahiplerinin beklentileri, yeni havalandırma zorluklarını tetikliyor. Mühendisler, tasarımları optimize etmek için HVAC performansını simüle edebilir.

Artan Yakıt Verimliliği

Otomotiv Ağırlık Azaltma Çözümleri

Artan yakıt ekonomisine sahip araçlara yönelik tüketici talebi hızlanıyor. Yakıt ekonomisi hedeflerine ulaşmak için mevcut farklı seçeneklerle, otomotiv hafifliği açık bir favori olarak ortaya çıkıyor.

Otomotiv Ağırlık Azaltma
Autodesk Generative Design, üretken tasarım

Üretken Tasarım

Üretken tasarımın tanıtılmasıyla birlikte otomobil üreticileri, hafif ağırlıklandırma ile neler yapılabileceğini kökten yeniden düşünüyorlar. Yüksek performans standartlarını ve mühendislik kısıtlamalarını korurken kütle ve malzeme kullanımını en aza indiren üretken tasarım, yenilikçi tasarım ve mühendislik çözümlerinde yeni bir çağın kapılarını açıyor.

Ürün Performansı

Tüm olasılıkları deneyimleyin

Mümkün olan en iyi seçimleri yapıyor musunuz? Tasarım sürecinin başlarında ve sıklıkla kullanılan Autodesk simülasyon yazılımı, maliyetli tasarım hatalarından kaçınmanıza ve keşfedilmemiş alanları keşfetmenize yardımcı olabilir.

Ürün Performansı

Keşif

Hızlı bir şekilde binlerce tasarım olanağı yaratarak mümkün olan en iyi tasarımı yineleyin.

Optimizasyon

Zor yatırımlar yapmadan önce tasarım ve malzeme seçimlerinin etkisini anlayın.

Doğrulama

Daha iyi performans gösteren ve daha uzun ömürlü ürünler oluşturmak için üretimden önce hataları tespit edin. 

Akışkan Akışı

Autodesk CFD - Akışkanlar Dinamiği

Performans önemlidir

Mükemmel performans gösteren ve güvenilir ürünler kendileri için konuşur ve iş kazanabilir. Pompalar, valfler, ısı eşanjörleri, nozullar ve ölçüm cihazları gibi ürünlerin tümü, başarılarını tanımlamak için sıvı akış performanslarına güvenir. Mühendislerin, sınırlı bir süre ile çalışırken maliyet, performans ve güvenilirlik arasındaki kazanan dengeyi bulması gerekir. Bunu başarmak için mühendisler tasarım sırasında daha fazla fikir keşfetmelidir.

Akışkan Akışı

Performans ve güvenilirlik ölçümü

Tasarımlar karmaşık olduğundan akışkan akış uygulamalarında rol oynayan birçok farklı faktör vardır. Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiğinden (CFD) yararlanmak, kullanıcılara çok çeşitli çalışma koşullarında ürün performansını simüle etme yeteneği sağlar. Bu, performans ve güvenilirliği sağlamak için mühendislere ürünlerinin basınç, akış ve termal özelliklerini anlamalarını sağlar.

CFD Performans ve Güvenilirlik Analizi
BASINÇ
 • Basınç

 • Basınç düşmesi

 • Durgunluk basıncı

 • Kavitasyon

 • Mekanik Gürültü

AKIŞ
 • Akış hızı

 • Türbülans

 • Hız

 • Devridaim

 • Akış Dağılımı

TERMAL
 • Isı transferi

 • Sıcaklık dağılımı

 • Termal istifleme

 • Çoklu akışkan ısı değişimi

Autodesk CFD ile sorunsuz CAD entegrasyonu

CFD simülasyon yazılımı iş başında

Autodesk CFD'nin CAD sisteminizden bağımsız olarak sıvı akış performansı göstergelerini doğru ve kolay bir şekilde tahmin etme ve doğrulama becerisini nasıl sağladığını görün. Bilgilendirilmiş ürün tasarımı kararları vermek için önceden belirlenmiş CFD sonuçlarının nasıl kullanıldığını görmek için bu jikle valfi video gösterimini izleyin.

Üretken Tasarım

Üretim İçin Üretken Tasarım

Üretken tasarım, tüm tasarımdan üretime süreci hızlandırırken bulutun ve makine öğreniminin gücünden yararlanan bir yapay zeka biçimidir.

Ürün geliştirme sürecinizi hızlandırın

Üretken tasarım süreci, maliyet, malzeme ve farklı üretim teknikleri için optimize edilmiş, üretim sürecinizde daha önce üretime hazır sonuçları keşfeder, böylece pazara daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Üretken tasarım ile üretime hazır çözümler

Fusion 360'taki üretken tasarım, tasarım ve mühendislik zorluklarınız için çok sayıda çözümü hızla keşfetmeniz için birden çok üretim yöntemi seçme yeteneği sağlar.

KATMANLI ÜRETİM
Katmanlı üretim

Tasarım özgürlüğünü geliştirin ve yeniliklerinizi öne çıkarın. Malzeme israfını azaltırken daha kısa sürede daha kaliteli ürünler oluşturun.

CNC İŞLEME
CNC İşleme

2,5 eksenli, 3 eksenli veya 5 eksenli makinelerinizde tutarlılığı artırarak atölye üretim yeteneklerinizden yararlanın.

DÖKÜM
Döküm - Casting

Daha düşük üretim maliyetleri için eklemeli, çıkarmalı ve üretken tasarımı birleştirirken karmaşık şekiller, karmaşık bölümler ve daha fazla mekanik özellikler sağlayın.

ENJEKSİYON KALIPLAMA
Enjeksiyon kalıplama - injection moulding

Üretken tasarımla yüksek hacimli enjeksiyon kalıplamanızın etkinliğini optimize edin, azaltılmış döngü süreleri ile daha yüksek bir üretim hızı elde edin.

Elektronik Soğutma

Elektronik Soğutma

Görünmeyeni görün.
Ürün performansını en üst düzeye çıkarın.

Elektronik Soğutma

Elektronik soğutma için simülasyon

Ürünlerde kullanılan elektronikler sürekli değişiyor ve gelişiyor, ancak bu bileşenlerin uygun şekilde soğutulmasını sağlama ihtiyacı, başarılı bir ürün üretmenin anahtarı olmaya devam ediyor. Bu ürünlerin sistem düzeyinde ambalajlanması karmaşıktır ve mühendisler tasarım kararları verirken ürünlerin çalışma ortamını anlamakta zorlanırlar.
Hava akımı ve ısı transferi gibi görünmez unsurları görme yeteneğiniz olsaydı neyi farklı şekilde tasarlardınız? Görünmez öğeleri görme süper gücüyle, bilinçli tasarım kararlarını daha hızlı verebilir ve ürünleriniz için en uygun tasarım çözümünü belirleyebilirsiniz.

CFD - Elektronik Soğutma

Elektronik soğutma zorlukları

Autodesk® CFD, mühendislere ürün tasarımlarında görünmez olanı görme yeteneği verir. Bu özelliği elektronik soğutma zorluklarına uygulamak harika sonuçlar verir. Ürünlerin hava akışını ve termal koşullarını görselleştirme ve analiz etme yeteneği ile tasarımı buna göre optimize edebilirsiniz. CFD Simulation'ı kullanarak, aşağıdakiler gibi yaygın elektronik soğutma sorunlarının üstesinden gelebilirsiniz:

Görünmezi görün

Hangi CAD sistemini kullanırsanız kullanın, Autodesk CFD'nin size görünmez unsurları nasıl görebileceğini görün. Tasarım süreci sırasında ürünlerinizin hava akışını ve termal çıkışını nasıl belirleyebileceğinizi öğrenmek ve en yaygın elektronik soğutma zorluklarından bazılarının üstesinden gelmek için videoları izleyin.

Bina HVAC

Bina HVAC

Bina yönetmelikleri ve mal sahiplerinin beklentileri, yenilikçi yeni havalandırma stratejilerini yönlendiriyor. HVAC sistem tasarımlarınızı optimize etmek için simülasyonu kullanın.

HVAC mühendisleri, CFD simülasyonunu kullanarak tasarımları doğrular ve optimize eder. Mikro iklimleri, termal konforu, taslak derecesini ve hava kalitesi uyumluluğunu kontrol ederek operasyonel hedeflere ulaşın. Daha fazla şirket, riski azaltmak ve yeni işler kazanmak için şirket içinde hava akışı çalışmalarını benimsiyor.

Autodesk CFD iş başında

Autodesk CFD, mühendislere bir bina çevresinde hareket eden havanın görünmez özelliklerini görme yeteneği verir. Bu yeteneği HVAC doğrulamasına uygulamak harika sonuçlar verir. Mekanlardaki mikro iklimleri görselleştirme ve analiz etme yeteneği ile tasarımları güvenle optimize edebilirsiniz. CFD sonuçlarını kullanarak, yaygın bina HVAC tasarım zorluklarının üstesinden gelebilirsiniz.

Saatlik hava değişimi
(ACH)
ACH - Saatlik hava değişimi

Bir binanın tüm dolu alanlarındaki havanın saat başına minimum hava değişimiyle değiştirilmesini sağlamak için iç hava kalitesini değerlendirin ve iyileştirin.

Termal konfor ve
doğal havalandırma
CFD Termal konfor ve havalandırma

İç ve dış sıcaklık gradyanlarının simülasyonu yoluyla bina tasarımlarında yaya konforunu optimize edin.

Emisyon takibi ve uçucu madde havalandırması
Emisyon takibi ve uçucu madde havalandırması

Nakliye rıhtımları, garajlar ve binanın tepesindeki helikopter iniş rampaları gibi iç mekandan dış mekana arayüzlerdeki kirliliğin yeniden sürüklenmesini ve partikül takibini inceleyin.

Rüzgar yüklemesi ve
dış hava akımı
Autodesk CFD - Rüzgar yüklemesi ve dış hava akımı

Rüzgarın binaları, işaretleri ve diğer büyük yapıları nasıl etkileyebileceğini belirleyin. Yapıların dış çevre faktörlerini destekleyebildiğinden emin olun.

Acil Durum
Yangın Güvenliği
Autodesk CFD - Acil Durum Yangın Güvenliği

Bir tesiste yangın çıkarsa, dumanın dağıldığını gözünüzde canlandırın. Simülasyon yoluyla güvenlik azaltmayı göz önünde bulundurarak tasarım yapın.

Autodesk Simülasyon Yazılımları Portföyü

Autodesk CFD
Autodesk Inventor Nastran
Autodesk Fusion 360
Autodesk Robot Structure Analysis
bottom of page