top of page
FİLM & TV

GÖRSEL EFEKT YAZILIMI

Görsel efekt (VFX) profesyonelleri için Autodesk yazılımı, modern görsel efektlerde güç sağlar.

Görsel efektler nedir?
Görsel efektler (VFX), maliyetli, tehlikeli, pratik olmayan veya çekilmesi imkansız olduğu için canlı aksiyon çekimi sırasında yakalanamayan canlı aksiyon medyası için görüntülerin değiştirildiği, oluşturulduğu veya geliştirildiği süreçtir. Görsel efektler, gerçekçi nesneler, karakterler ve ortamlar oluşturmak için canlı aksiyon görüntüleri ve VFX'in entegrasyonuna izin verir.
VFX, CGI ve özel efektler arasındaki fark nedir?
Üçü genellikle birbirinin yerine kullanılır, ancak VFX'in canlı aksiyon çekimleri ve dijital görüntülerin bir kombinasyonu kullanılarak oluşturulması, CGI dijital olarak oluşturulan herhangi bir şey olması ve Özel Efektlerin bir bilgisayar yardımı olmadan canlı olarak yakalanması bakımından farklıdır.
görsel efektler

Görsel Efektler
VFX (görsel efektler), post prodüksiyonda yaratılan ve doğrudan sette çekilmeyen her türlü efekti kapsar .

CGI

CGI

Bir bilgisayarda dijital olarak oluşturulan herhangi bir şeydir. CG, bir canlı aksiyon filminde çekilen bir VFX'e dahil edilebilir (yani, Jurassic World'deki dinozorlar) veya tam bir CG filmi (yani, Oyuncak Hikayesi) oluşturmak için kullanılabilir.

Özel Efektler

Özel Efektler

SFX (özel efektler), doğrudan sette uygulanan ve canlı aksiyon çekimi sırasında yakalanan pratik efektlerdir. Örnekler arasında protez makyaj, aksesuarlar veya animatronikler sayılabilir.

VFX Yazılımları
Film ve TV prodüksiyonu için çok çeşitli kanıtlanmış ve yerleşik bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüler (CGI) ve VFX araçları.
autodesk media and entertainment collection
autodesk maya
autodesk 3ds max
autodesk mudbox
autodesk flame
autodesk motionbuilder
autodesk shotgrid
HP Yuvarlak Logo

Görsel Efekt Yazılımları için HP İş İstasyonları

adobe gold reseller

GÖRSEL EFEKT UZAMNLARI İÇİN 

ADOBE CREATIVE CLOUD

Yaratıcılık için tasarlandı..

Birlikte çalışmayı her zamankinden daha iyi hale getiren dünyanın en iyi yaratıcı uygulamaları ve hizmetleriyle markanızı geliştirin ve işinizi büyütün.

bottom of page