top of page

V-Ray for Nuke

VFX endüstrisinin 1 numaralı birleştirme uygulaması için güçlü ışın izlemeli işleme.

Nuke için V-Ray 5

Kompozisyon sanatçıları için güçlü render.

Kalite

En iyi sanatçılar ve stüdyolar birinci sınıf görüntüler ve görsel efektler oluşturmak için her gün Chaos® V-Ray® kullanıyor.

Güç

V-Ray, Nuke'nin güçlü render araç setine üretimde kanıtlanmış aydınlatma, gölgeleme ve render yetenekleri ekler.

Hız

Görünüm geliştirme kararlarını anında alarak zamandan tasarruf edin ve doğrudan post üzerinde render alarak son kareleri daha hızlı çıkarın.

Yaratıcı kontrol

V-Ray for Nuke size aydınlatma, gölgeler, yansımalar ve daha fazlası üzerinde tam kontrol sağlar - 3D ile herhangi bir ileri geri olmadan.

Akıllı entegrasyon

V-Ray, Nuke'un yerel, node tabanlı iş akışına kusursuz bir şekilde uyar.

Bir endüstri standardı

Nuke'nin endüstri standardı birleştirme uygulamasındaki V-Ray'in Emmy ve Akademi Ödüllü ışın izlemeli render aracı, sanatçılara her iki dünyanın da en iyisini sunuyor.


Yenilikleri görün.

Nuke için V-Ray 5 artık Nuke 13.0 ile uyumlu. Nuke için V-Ray 5, birleştirmede size daha fazla kontrol ve verimliliğin yanı sıra yaratıcılığınızı en üst düzeye çıkarabilmeniz için size zaman kazandıran birçok iş akışı optimizasyonu sağlar.


Işık Yolu İfadeleri

Kompozisyonda daha iyi kontrol için Light Path Expressions ile kendi render geçişlerinizi oluşturun. Zaman kazandıran hazır ayarlarla belirli hafif katkılar elde edin veya Boole işlemleriyle birleştirilebilecek kendi özel ifadelerinizi yazın.

Yeni Güneş ve Gökyüzü Modeli

Altın saat aydınlatmasını yepyeni bir seviyeye taşıyın. Yeni Sun & Sky modeli daha hassastır ve gün doğumu ve gün batımında, güneş ufkun altına alçalırken bile daha iyi görünür.

Kaplama ve Parlaklık Katmanı

Doğrudan V-Ray Malzemesinde kadife, saten ve ipek gibi yansıtıcı kaplamalar ve kumaşlarla kolayca katmanlı malzemeler oluşturun.

Metallik

Metallik yansımaları artık doğrudan V-Ray Malzemesi tarafından destekleniyor ve bu da onu PBR iş akışlarıyla tamamen uyumlu hale getiriyor.

Ana Özellikler


GPU Oluşturma

Artık iş istasyonlarında daha hızlı çoklu GPU performansından ve Cryptomatte oluşturma öğeleri için ek destekten yararlanabilirsiniz.

Güçlü Işın İzlemeli Oluşturma

V-Ray for Nuke, herhangi bir birleştirme boru hattına güçlü uyarlanabilir ışın izlemeli işleme getiriyor. Nuke, NukeX ve Nuke Studio için en tam özellikli işleme çözümüdür.

Düğüm Tabanlı Entegrasyon

Eksiksiz bir gelişmiş işleme araçları paketi ve Nuke'un yerel özelliklerini destekleyen V-Ray for Nuke, birleştirme iş akışının doğal bir evrimidir.

Doğru Aydınlatma

Spot ışıkları, alan ışıkları, HDR ortamları, Nuke ışıkları ve daha fazlasını içeren çok çeşitli ışık türleri ile gerçekçi ışın izlemeli aydınlatma ve gölgeleri simüle edin.

Küresel aydınlatma

V-Ray'in hassas ışın izlemeli GI'si ile doğru dolaylı aydınlatma oluşturun. Şimdi hafif önbellek desteğiyle.

Fiziksel Temelli Malzemeler

Doğrudan Nuke'de çok katmanlı fiziksel malzemeler oluşturun. Araba boyası, SSS, dış görünüm ve daha fazlası için amaca yönelik gölgelendiriciler arasından seçim yapın.

Üretime Hazır Dokular

Döşemeli EXR ve TX dosyaları, katmanlı dokular, ortam tıkanıklığı ve prosedürel gürültü dahil olmak üzere üretime hazır bir dizi doku türü arasından seçim yapın.

Kameralar

sFiziksel kameralar, VR panoramaları ve Nuke projeksiyon kameraları dahil olmak üzere çeşitli kamera türleri arasından seçim yapın.

Sanal Gerçeklik Kameraları

Küresel ve kübik 6x1 panoramalar dahil olmak üzere popüler VR formatlarında işleyin.

Geometri

Nuke'nin yerleşik ReadGeo düğümü ile Alembic, FBX ve OBJ geometrisini içe aktarın.

V-Ray Sahne Varlıkları

Bir V-Ray Scene (.vrscene) dosyasından tek tek nesneleri ayıklayın ve yeniden kullanın. Daha fazla kontrole ihtiyacınız varsa, yeniden kullanılabilir ve özelleştirilebilir bir VRayScene varlığı oluşturmak için bir dizi nesne tanımlayabilirsiniz.

Proxy Nesneleri

Belleği verimli kullanan proxy nesnelerini Alembic veya V-Ray ağ dosyaları olarak içe aktarın ve işleyin.

Parçacıklarla Örnekleme

Nuke parçacıklarını kullanan örnek V-Ray proxy nesneleri.

V-Ray Hacim Tablosu

Houdini gibi uygulamalardan hacim simülasyonlarını içe aktarın ve oluşturun. OpenVDB, Field3D ve Phoenix FD dosyalarını destekler.

Progressive Render

İşlemelerinizin görünümünde her zamankinden daha hızlı ince ayar yapın. Siz sahnenizde ayarlamalar yaptıkça, işlemeniz otomatik olarak güncellenecektir.

Derin Render

Derin hacim desteği ile iyileştirilmiş derin işleme yetenekleri. Doğrudan Nuke içinde derin veriler oluşturarak disk alanından tasarruf edin.

İşleme Öğeleri

Anında güzellik, mat ve kullanışlı geçişler oluşturun. Nuke için V-Ray, nihai kontrol için 37'den fazla yerleşik işleme öğesi içerir.

Tam Işık Seçme Oluşturma Elemanı

Tek tek veya ışık gruplarını ayrı işleme öğeleri olarak işleyin ve küresel aydınlatma, yansımalar ve kırılmalar için tam destekle doğru ışık karışımını post prodüksiyonda yapın.

Kriptomat

Saydamlık, alan derinliği ve hareket bulanıklığı desteğiyle kimlik matlarını otomatik olarak oluşturarak, düzenleyiciler için iş akışlarını hızlandırır.

V-Ray Sahne Node

Animasyonlu V-Ray sahne (.vrscene) dosyalarını içe aktarın ve oluşturun.

V-Ray Translator Node

Dağıtılmış işleme de dahil olmak üzere V-Ray Bağımsız'ın tam gücünü kullanın.

V-Ray Denoiser

Daha temiz renderlar için gürültüyü otomatik olarak azaltın. Tek tek render öğelerinin gürültüsünü giderin, gürültü maskeleri uygulayın ve nihai derin kompozitlerin gürültüsünü giderin.

Saç İş Akışları

Eksiksiz 3B yaratıkları ve karakterleri doğrudan Nuke'ta işleyin. V-Ray proxy nesnelerini kullanarak saç geometrisini içe aktarın ve optimize edilmiş gölgeleme için V-Ray Saç malzemesi atayın.
bottom of page