top of page
autocad logo
AutoCAD Architecture

Mimari araç seti, projelerinizi daha hızlı tamamlamak ve proje hattınızı ölçeklendirmek için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. Zaman kazandıran özellikler ve görev otomasyonu ile mimari tasarım ve çizim üretkenliğini %61'e* kadar artırın:

  • Çok düzeyli bloklar da dahil olmak üzere 8.500'den fazla mimari bileşenden oluşan kitaplığımıza erişin

  • Kat planları, cephe görünümler, kesitler ve tavan planlarını otomatik olarak oluşturun

  • Gerçek dünya yapımıyla duvarları, kapıları ve pencereleri hızla yerleştirin

autocad architecture

İşbirliği için organize verilerin merkezi kaynağı

  • İnsanların rollerine göre nelere erişebileceğini ve düzenleyebileceğini kontrol edin

  • Üzerine yazılan çalışmaları önlemek için giriş ve çıkış kullanın

  • Veri kaybını önlemek için otomatik yedeklemeler yapın

AutoCAD Mimari Araç Seti Özellikleri
autocad architecture
8.500'den fazla mimari bileşen

Çeşitli katman standartlarını desteklemek için çok seviyeli bloklar dahil 8.500'den fazla akıllı mimari bileşenden yararlanın. Önceden var olan katman standartlarından biri projenizin ihtiyaçlarını karşılamıyorsa, mevcut olanı özelleştirerek kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

autocad architecture - otomatik nesne oluşturma
Otomatik nesne oluşturma

Kat planları, cepheler, kesitler ve tavan ızgaraları gibi yaygın olarak kullanılan mimari nesneleri otomatik olarak oluşturarak zamandan tasarruf edin ve üretkenliği artırın.

autocad architecture - duvarlar, kapılar ve pencereler
Duvarlar, kapılar ve pencereler

Oluşturduğunuz belgelere ve çizimlere daha hızlı yerleştirmeye olanak tanıyan gerçek dünya davranışına ve yapısına sahip öğeleri kullanın.

autocad architecture - çizim sürüm yönetimi
Çizim sürümü yönetimi

Sürüm oluşturmayı sürdürmek, yetkisiz değişiklikleri önlemek ve çizim bütünlüğünü sağlamak için dosyaları teslim alın ve edin. Yorum geçmişiyle çiziminizin önceki bir sürümüne kolayca geri dönün ve check-in saatiyle eklenen çizim adını görüntüleyin.

autocad architecture - katman standartları için destek
Katman standartları için destek

Araç seti, önceden tanımlanmış katman standartlarını ve eşleşen katman anahtarı stillerini kullanarak mevcut standarda göre birden çok katman oluşturur. Bu, bir çizime nesneler eklediğinizde gerektiğinde otomatik olarak katmanlar oluşturmanıza olanak tanır.

autocad architecture - görütüleme sistemi
Görüntüleme Sistemi

Görüntüleme Sistemi ile bir mimari objeyi sadece bir kez çizmeniz yeterlidir. Bu nesnenin görünümü, farklı tipteki çizimlerin, görünüm yönlerinin ve ayrıntı düzeylerinin görüntüleme gereksinimlerini karşılamak için otomatik olarak değişecektir.

autocad architecture - mekan ve bölge nesneleri ile tasarlama
Mekan ve bölge nesneleri ile tasarlama

Tasarım seçeneklerinizi geliştirin. Raporları boşluklarla düzenleyin ve alanları farklı şemalara göre çeşitli gruplar halinde yapılandırmak için bölgeleri kullanın.

autocad architecture - ayrıntı bileşen yöneticisi
Ayrıntı Bileşen Yöneticisi

Farklı ayrıntı bileşeni veritabanları arasında sorunsuz bir şekilde gezinmek için Ayrıntı Bileşen Yöneticisi iletişim kutusunu kullanın. Hiyerarşik bir ağaç görünümü ve bir filtre özelliği, bir veritabanı içindeki ayrı bileşenlerin yerini bulmayı kolaylaştırır.

autocad architecture - mimari renovasyon
Mimari Renovasyon

Mevcut, yıkılmış ve yeni inşaatı tek bir çizimde görüntüleyin. Bu, genellikle birden çok çizimin düzenlenmesinden kaynaklanan hataları önlerken, yenilemeleri daha hızlı tasarlamanıza ve üretmenize olanak tanır.

bottom of page