top of page
Substance 3D Painter

Substance 3D Painter

Bu endüstri standardı uygulamayla 3B modellerde gerçek zamanlı olarak doku oluşturun.

3B boyama yapın. Gerçek zamanlı olarak uygulayın.


3B varlıklarınıza hayat verin.

Gelişmiş fırçalar ve modelinize otomatik olarak uyum sağlayan Akıllı Malzemeler sunan Substance 3D Painter, 3B varlıklarınıza doku kazandırmak için gereken araçları sunar. Sanat eserlerinize hayat verin.

Endüstri standardı.


Substance 3D Painter, oyun ve film prodüksiyonlarının yanı sıra ürün tasarımı, giyim ve mimari sektörlerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu uygulama, yaratıcı profesyonellerin her yerde tercih ettiği 3B doku oluşturma uygulamasıdır.

Tam yaratıcı özgürlük.


Painter, ürün tasarımından gerçekçi oyunlara, görsel efektlere ve stilize animasyon gibi projelere kadar istediğiniz her türlü görünümü elde etmenize yardımcı olur.

Gelişmiş sanat eserleri için akıllı araçlar.Gerçekçi yüzey ayrıntılarını veya aşınma ve yıpranmaları gösterebilmek için her türlü nesneye uyum sağlayan Akıllı Malzemeleri kullanın. Her şekle uyum sağlayan maske hazır ayarlarını keşfedin ve etkili, dinamik araçlarla boyama yapın.

Sonucu tüm ayrıntılarıyla görebilirsiniz.Painter'daki son teknoloji görünüm penceresi, uyguladığınız tüm sanatsal kararları gerçek zamanlı olarak gösterir. Gelişmiş aydınlatma ve gölgelerle karmaşık malzemeleri tekrar kullanarak doku oluşturmayı daha da yaratıcı ve zahmetsiz hale getirin. Hatta entegre yol izleme modunda modelinizin önizlemesini yapın.

Bozulmalara neden olmaz.


Painter'da her eylem ve her kontur kaydedilir ve yeniden hesaplanması her zaman mümkündür. Bu sayede, kaliteyi düşürmeden projenizin çözünürlüğünü dilediğiniz zaman değiştirebilir, hatta mevcut boya konturlarını bile düzenleyebilirsiniz.

Mükemmel bir boyama deneyimi sunan güçlü ve kullanışlı bir araçtır.


Güçlü boyama motoru


Dinamik fırçalar, projeksiyon araçları veya parçacıklar kullanarak boyayın. Painter, Adobe Photoshop'un fırça hazır ayarlarını da destekler.
Akıllı Malzemeler ve Akıllı Maskeler


İnce toz katmanlarından aşırı aşınma ve yıpranma belirtilerine kadar sayısız gerçekçi ayrıntı uygulayın.
Gelişmiş malzeme oluşturma


Alt yüzey saçılımı, parlama, anizotropi veya şeffaf kaplama gibi gerçek hayattan malzeme davranışlarını yeniden oluşturun. Dışa aktarırken bu özellikleri koruyun.
Kolay dışa aktarma


Tüm oyun motorlarına veya işleyicilere kolayca aktarın. Tüm ardışık düzenlere veya iş akışlarına uyum sağlayacak özel dışa aktarma hazır ayarları oluşturun.

Otomatik UV'ler


Otomatik UV'ler, içe aktarılan modellerde doku oluşturma amaçlı özel bir hazırlık işlemi yapma gereğini ortadan kaldırır. Yüksek çözünürlüğü korumak için UV'leri birden çok döşemenin üzerine yerleştirin.

VFX desteği

Painter; çok döşemeli boyama (UDIM'ler), Alembic, kamera içe aktarma ve Python komut dosyası oluşturma özelliklerini destekler ve VFX Reference Platform ile uyumludur. Ayrıca Linux'ta da kullanılabilir.
bottom of page