top of page

Güncellemeyi Erteleme Özelliği Hakkında En Önemli 10 Soru


Son ürün güncellememizin bir parçası olarak, artık bir ürün güncellemesini Erteleyebilir (veya "Daha Sonra Güncelle"), daha sonraki bir zamana erteleyebilirsiniz. Bu heyecan verici yeni özellikle ilgili en iyi 10 sorunuzu yanıtlayan bir liste derledik. Hadi başlayalım..1. Erteleme özelliği ne işe yarar?

Erteleme, bir ürün güncellemesi mevcut olduğunda iş durumu iletişim kutusunda bulunan "Daha Sonra Güncelle" seçeneğini ifade eder. Bu seçeneğin seçilmesi, güncellemeyi almanızı bir süre geciktirecektir. Daha önce bekleyen bir güncellemeniz olduğunda, uygulamayı yeniden başlattıktan hemen sonra Fusion 360 en son sürümü alıyordu. Şimdi, güncellemeyi ertelemeye karar verirseniz, uygulamayı kaç kez yeniden başlattığınızdan bağımsız olarak Fusion 360, erteleme süresini dikkate alacaktır.


2. Erteleme özelliğini ne zaman kullanmalıyım?

Önemli bir görevin ortasındayken ve iş akışındaki kesintileri en aza indirmek istediğinizde, bir ürün güncellemesini ertelemek sizin ve Fusion 360'ın elinizdeki göreve odaklanmanıza ve işi bitirmenize yardımcı olabilir. Erteleme özelliği, güncellemelerden kaçınmak için Fusion 360'ı çevrimdışı duruma getirme gereksiniminizi de ortadan kaldırır.


3. Bir ürün güncellemesini nasıl ertelerim?

Bir ürün güncellemesini ertelemek için Fusion 360 sürümünüzün 2.0.16245 veya daha yüksek olduğundan emin olun. Fusion 360 bir dahaki sefere bir güncelleme olduğunu söylediğinde, bildirim iletişim kutusunda "Şimdi Güncelle" veya "Daha Sonra Güncelle" arasında seçim yapabilirsiniz. "Daha Sonra Güncelle’ nin seçilmesi ertelemeyi başlatacak ve artık erteleme süreniz boyunca ürün güncellemelerini almayacaksınız.


4. Bir ürün güncellemesini ne kadar erteleyebilirim?

Ücretli abone, başlangıç lisansı veya deneme kullanıcısıysanız, bir güncellemeyi 14 gün erteleyebilirsiniz.

Eğitim lisansınız veya Kişisel Kullanım lisansınız varsa güncellemeyi 3 gün erteleyebilirsiniz.

Genel bir kural olarak, yalnızca en yeni özellik ve geliştirmelere erişmek için değil, aynı zamanda Fusion 360 sürümünüzün her zaman perde arkasındaki en son hizmetler. Erteleme süresini en fazla 14 gün olarak belirlememizin nedeni de budur; bunun ötesine geçmek, gereksiz sürüm eşitsizliği sorunlarına yol açabilir.


5. Erteleme döneminden sonra Fusion 360 güncellemeyi aldığında, bir güncelleme mevcut olursa tekrar erteleyebilir miyim?

Evet, bir erteleme döneminden sonra güncelleme yaptığınızda, bir sonraki ürün güncellemesini erteleyebilirsiniz.


6. Ertele seçeneğini göremiyorum, neden?

Erteleme seçeneği, yalnızca 2.0.16245 veya sonraki bir sürüme güncelleme yaptıysanız görünecektir. Fusion 360'ın daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız, Erteleme işlevine henüz sahip değilsiniz. Lütfen uygulamayı yeniden başlatarak Fusion 360'ınızı güncelleyin. Güncelleme konusunda sorun yaşıyorsanız, bu sorun giderme makalelerine göz atın.


7. Ertelemeye karar vermeden önce bir güncellemedeki yenilikleri öğrenebilir miyim?

Evet, hemen güncellemeye veya daha sonra güncellemeye karar vermeden önce, güncelleme iletişim kutusundaki "Yeniliklere göz at" bağlantısına tıklayarak her güncellemedeki yenilikleri görebilirsiniz. Bu sizi en son What's New blog gönderisine götürecektir veya Cadbim blog sayfamızdan da


8. Erteleme sırasında bir ürün güncellemesi yükleyebilir miyim?

Evet, karar verirseniz erteleme süreniz boyunca istediğiniz zaman güncellemeyi alabilirsiniz.


9. Tüm ekibim için erteleyebilir miyim?

Hayır, yalnızca kendi Fusion 360 sürümünüzü erteleyebilirsiniz ve tüm ekibiniz için sürümleri "Toplu Erteleme" yapamazsınız.


10.* Ertelersem ve yeni bir sürümde kayıtlı bir tasarımı açmaya çalışırsam ne olur?

Fusion 360'ın daha yeni sürümlerinde kaydedilen tasarımlar geriye dönük olarak uyumlu değildir. Bu, bir ürün güncellemesini Ertelediyseniz ve Fusion 360'ın yeni bir sürümünde kaydedilmiş bir tasarımı açmaya çalışırsanız, söz konusu tasarımı açmak için Fusion 360'ınızı en son sürüme güncellemeniz gerekeceği anlamına gelir.Teknik Satış Mühendisi

can.koncali@cadbim.com.tr


19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page