top of page

Fusion 360 Temmuz Güncellemesini Keşfedin

Güncelleme tarihi: 26 Tem 2023


Yenilikler


Bu Temmuz ayında sizinle paylaşmak için sabırsızlandığımız birçok heyecan verici yeni özelliğimiz ve iyileştirmemiz mevcut. Ancak tüm ayrıntılara girmeden önce, bu sürümdeki en sevdiğimiz özelliklerden birkaçını burada bulabilirsiniz :


Kolaylaştırılmış üretkenlik:

– Montaj ilişkileri ile çoğalt komutu – Teknik resimler için özellikler ve parametreler her yerde – Başlangıçta Electronic Workspace' e erişme deneyimi iyileştirildi – Elektronik için yeni değiştirme kitaplığı


İmalat programlama esnekliği:

– Alın tornalama için içten dışa izin veren yeni yetenek – Torna profili son işlemde oluk alt kesimlerini işlemek için yeni yetenek – Takımlara ve takım yollarına geçiş besleme hızları eklendi – Yeni Jeodezik ve gelişmiş talaş takım yolları (Uzantı önizlemesinde)


Daha iyi performans :

– Fusion 360 artık yerel olarak Apple Silicon üzerinde çalışıyor – Hareket işleme için yerel macOS trackpad motoru – Windows'ta Yüksek DPI Ölçeklendirme desteği – Montajlarla ilgili çok sayıda performans iyileştirmesi


Kullanılabilirlik

Apple Bilgisayarlar İçin Daha İyi Yerel Destek

Fusion 360 artık yerel olarak Apple Silicon üzerinde çalışıyor


Dışarıdaki tüm Mac kullanıcıları için, Fusion 360'ın artık Apple Silicon' da yerel olarak desteklendiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz! Bu güncellemeden sonra Fusion 360'ı başlattığınızda, yazılım otomatik olarak makinenizde Intel yonga seti mi yoksa Apple Silicon yonga seti mi olduğunu anlayacaktır. Fusion 360'ı bir M1 veya M2 işlemcide çalıştırıyorsanız, Fusion 360 Rosetta 2 olmadan o yonga setinde otomatik olarak yerel olarak çalışacaktır.

Testlerimiz ve Insider'larımızdan gelen geri bildirimler sayesinde kararlılık, bilgi işlem performansı ve pil ömrü/kullanımı konularında gözle görülür gelişmeler gördük. İşlem hızları söz konusu olduğunda, modelleme ve montaj modelleme görevleri, Intel /Rosetta 2'de çalışmaya kıyasla Silicon'da genellikle %30 daha hızlıdır. Yerel işleme ayrıca, tamamlanmış bir işlemeyi her zamankinden daha hızlı elde etmenizi sağlayan, hızda gözle görülür bir artış gördü. Buradaki diğer önemli fayda, pil ömrüdür; Fusion 360 artık Apple Silicon'da çalışırken neredeyse %50 daha az güç tüketiyor.


Hareket işleme için yerel macOS trackpad motoru


İlk sürümünden itibaren Fusion 360, macOS'ta tuval hareketlerini işlemek için özel bir izleme dörtgeni motoru kullandı. O zamandan beri, macOS'ta bulunan yerel izleme dörtgeni sürücüsü muazzam bir şekilde olgunlaştı ve Fusion 360'ın harekete dayalı navigasyonunu destekleme kapasitesinden daha fazlası gerçekleştirdi.


Bu sürüm, macOS Native Trackpad sürücü desteğimizi önizleme aşamasından tam sürüme yükseltiyor. Sonuç, kaydırma, yakınlaştırma ve yörünge komutlarını tutarlı bir şekilde kaydeden daha kararlı bir tuval gezinme deneyimi olmalıdır.


Not: Daha önce Fusion 360 için Native Trackpad Gestures eklentisini yüklediyseniz, sürücü çakışmasını önlemek için güncellemeden sonra bu eklenti otomatik olarak devre dışı bırakılacaktır.


Windows'ta Yüksek DPI Ölçeklendirme desteği


Fusion 360 uygulaması artık Windows'ta monitör başına DPI farkındalığını destekliyor ve desteği macOS istemcimizle aynı seviyeye getiriyor. Fusion'ı %100'den daha yüksek DPI'da çalıştıran kullanıcılar artık net yazı tipleri, simgeler ve tuval grafikleriyle karşılanacak - artık pikselleşme yok. Monitörünüzü %175, %250 veya %325'e veya bunların arasında herhangi bir değere ölçeklendiriyor olun, Fusion 360 artık pikselli ve bulanık yerine net ve ayrıntılı görünecek. Bu özellik, Windows %125 veya daha büyük bir görüntü ölçeği faktörüne ayarlandığında otomatik olarak etkinleştirilir. Gerekirse, bu seçenek Fusion 360'ın Tercihleri ​​içindeki Önizleme Özellikleri altında geçici olarak devre dışı bırakılabilir.


Not: Yüksek çözünürlüklü tuval grafikleri, daha yüksek ekran çözünürlüklerinde eski grafik donanımının performans özelliklerini vurgulayabilir. Kullanıcılar yüksek çözünürlüklü grafikleri ve ilgili ayarları Fusion 360'ın Grafikler ve Görüntü bölümleri altındaki Tercihler bölümünden devre dışı bırakabilir.


Çevrimiçi tarayıcı erişimi artık daha fazla aboneye açık


Fusion 360 ticari aboneleri artık bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilen Fusion 360'ın çevrimiçi bir sürümüne erişebilir. Bu, ticari abonelere bir tarayıcı aracılığıyla herhangi bir cihazdan erişim sağlamak için ücretsiz olarak sağlanan Fusion 360'a başka bir giriş noktasıdır. Çevrimiçi sürüm yalnızca ingilizce olarak sağlanır ve API'ler etkin değildir.


Tarayıcı erişimi şu kişiler tarafından kullanılabilir: Ticari aboneler, Startup'lar, TokenFlex kullanıcıları, etkin bir Fusion 360 yetkisine sahip Ürün Tasarım ve İmalat Koleksiyonu aboneleri ve Eğitim kullanıcıları.


Tarayıcı erişimi, Fusion 360'ın esnek, "hareket halinde" kullanımına olanak tanır ve bu da kolay işbirliği, daha hızlı tasarım yineleme ve yerel kurulum gerekmediğinden azaltılmış sistem gereksinimleri gibi avantajlar sağlar.Gelişmiş Dosya Erişimi ve Arama


Ana Sayfa Sekmesindeki örnek dosyalar


Ana Sayfa'da yeni eklenen Örnek sekmesinden örneklere erişmek çok kolaydır. İstediğiniz dosyalara kolayca gidin ve onları doğrudan Fusion 360 tuvalinde açın. Kusursuz örnek dosya keşfini deneyimleyin ve Fusion 360'ta yaratıcılığınızı daha önce hiç olmadığı kadar serbest bırakın!


Ana Sayfa' da dosyaları daha hızlı filtreleyin ve bulun


Doğru dosyaları bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Gelişmiş filtreleme yeteneklerimizle artık aramanızı zahmetsizce daraltabilir ve sizin için en önemli dosyaları hızla bulabilirsiniz. Dosya türü ve değiştirilme tarihi gibi çeşitli kriterlere göre dosya aramalarınızı hassaslaştırarak zamandan tasarruf edin ve üretkenliği artırın.


Yerel dosya dışa aktarma yolunda daha fazla karakter görünüyor


Kaydet ve Dışa Aktar gibi komutlar için kullanılan Dosya iletişim kutusu artık dizin yollarını üç nokta ile zamanından önce kesmez ve kullanılabilir iletişim kutusunun tam genişliğini kullanır.


Verim


Performans, son birkaç ürün güncellemesinde yaptığımız bazı iyileştirmelerden açıkça görüldüğü üzere, bizim için önemli bir odak alanıdır. Bu güncelleme, özellikle büyük montaj ve çizim iş akışları çevresinde, Fusion 360'ın kullanılabilirliğini ve modelleme performansını geliştirmeye devam ediyor. İşte öne çıkan noktalar:


Kullanılabilirlik:


 • Bazı büyük düzeneklerin ilk açık kalma süresi 1,2 kat azalır .

 • Büyük montajlardaki bileşenleri izole etmek 6 kata kadar daha hızlıdır.

 • Yeni Yapıştır performansı %7 iyileştirildi.

 • Geri Al/Yine Yapıştır Yeni, 7 kata kadar daha hızlıdır.

 • Doğrudan Modeldeki Belge Ayarları birçok durumda 6 dakikadan 3 saniyeye düşürüldü.


Mevcut Tasarıma Ekle


 • Geçerli Tasarıma Ekleme, daha büyük montajlar için %84'e kadar daha hızlıdır.

 • Kütle Merkezi komutu, büyük montajlarda 9 kata kadar daha hızlıdır.

 • Özellikler iletişim kutusunun görüntülenmesi 9 kata kadar daha hızlıdır.

 • Sert Grup komutu artık büyük montajlarda 1,4 kata kadar daha hızlı.

 • Konum Yakalama iş akışı, bazı büyük montajlar için 7 kata kadar daha hızlıdır.

 • Ortak oluşturma süresinde %10 iyileştirme ve Ortak silme süresinde %48 iyileştirme.


Çizim:

Tasarımdan Yeni Çizim

 • Büyük montajlar için yeni Teknik Resim oluşturma 2 kat daha hızlıdır.

 • Büyük montaj çizimi için Parça Listesi Ekleme 11,5 kata kadar daha hızlıdır.


Modelleme

Ekstrüzyonu Çağır

 • Büyük montajlarda Extrude/Döndür/Durdur/Tüm Gövdeleri Göster/Sınıra Göre Seç komutlarını çağırma 16 kata kadar daha hızlıdır.

 • Parametric Timeline Play, bazı büyük montajlar için %56'ya kadar iyileştirildi .

 • Press Pull komutu , bazı tasarımlar için %83'e kadar daha hızlıdır.


Tasarım


Eklemli Yeni Kopya

Tasarla>Birleştir>Eklemlerle Çoğalt


Birçoğunuz bunu istediniz ve sonunda burada olduğunu söylemekten memnuniyet duyuyoruz. 'Birleştir' bölümünün altında yer alan yeni 'Bağlantırla Çoğalt' komutu, artık kendisiyle ilişkilendirilmiş bağlantılara sahip bir bileşeni veya alt montajı çoğaltmanıza ve bir veya daha fazla ek konumda hızlı bir şekilde birleştirmenize olanak tanır. Bu, büyük bir iş akışı verimliliği iyileştirmesidir ve bileşenlerin kopyalanması ve birleştirilmesi görevini hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.


Not: Standart kopyalama komutu eklemleri kopyalamaz ve Yakalanan Konumlar kopyalanmayacaktır.


Karmaşık Yüzey KabartmasıKüreler, toroidler ve çift eğimli yüzler gibi geliştirilemeyen yüzlerde kabartmalı unsurlar oluşturmak artık mümkün.


Hacimsel kafes gövdeleri için Daha İyi Ağ Oluşturma (Ürün Tasarım Uzantısı)

Önceden, bir ağ bir yüzden yapılırdı ve sonraki üretim için çok uygulanabilir değildi. Hacimsel bir kafes gövdesinden bir kafes gövdesi oluşturduktan sonra, yeni oluşturulan kafes gövdeler, orijinal katı gövdeyi oluşturan yüzlere dayalı olarak birden çok yüz grubundan oluşur. Eklemeli imalat kurulumlarında destek yapıları eklemek için artık bu yüzleri girdi olarak seçebilirsiniz. Bu basit iyileştirme, 3D baskıda destek malzemesi eklemek için çok faydalı olacaktır.


Elektronik


Yeni Varsayılan Belgeler Tercihi

Tercih > Varsayılan belge tercihi > Elektronik Tasarım


Bu güncellemede, artık Varsayılan Belge Tercihinizi Tasarım veya Elektronik Tasarım olarak özelleştirme seçeneğine sahip olacaksınız. Ayarlandıktan sonra Fusion 360, Başlatma sırasında Tercih Edilen Belgeyi otomatik olarak yükleyecektir. Tercihiniz olarak Elektronik Tasarım'ı seçtiğinizde, Fusion 360 doğrudan Elektronik Çalışma Alanı'nda başlayacak ve ona

Tasarım Çalışma Alanı'ndan erişmek için tipik olarak gereken birden çok adım ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.


Ayrıca, yeni bir belge oluştururken, Fusion 360, kolaylaştırılmış bir deneyim sağlayarak Belge Tercihinizi açacaktır. Belge oluşturma sırasında bağlam menüsüne erişebilir ve Mekanik Tasarım ile Elektronik Tasarım seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Ctrl/CMD+N kısayol tuşu da yeni seçilen belge tercihiyle uyumlu olacak şekilde değiştirildi.Dxf.ulp için Bileşen Kökenini Çapraz Olarak Görüntüle


Artık bileşenlerin orijinini küçük bir artı işaretiyle gösterilen DXF çıktısına dahil etme seçeneğine sahipsiniz. Bu, ortaya çıkan DXF dosyasını başka uygulamalara aktarırken size tasarımın daha doğru bir temsilini verecektir.


3B Modeli olmayan parçalar için destek


Bazen bir 3B modele sahip olmayı gerektirmeyen (örneğin, test noktaları) ayak izleri yapmak istersiniz. Bu güncellemede, ayak izinin 3B model veya varsayılan kutu gibi bir yer tutucu şekil kullanıp kullanmayacağını belirtebilirsiniz. Parçanın 3B modelini oluşturan Fusion 360 kitaplık ayak izi düzenleyicisinde "Yer Tutucu Kullan"ın seçimi kaldırılırsa, 3B model temsili olmaz.


Önceden, bu kontrol düzeyine ulaşmak, kitaplık paketi düzenleyicisinde bir dizi karmaşık adımı gerektiriyordu. Bu yeni özelliğin kitaplık düzenleyicide tanıtılması, özellikle 3B model gerektirmeyen veya varsayılan kutunun görüntülenmesine gerek kalmadan gelecekte eşlemeye tabi tutulabilecek parçalar oluşturma sürecini kolaylaştırır. Bu geliştirme, genel tasarım deneyimini önemli ölçüde geliştirir.Yeni Takas (Değiştir) kitaplığı


EAGLE tasarım ve kitaplık dosyalarını Fusion 360'a aktarma süreci, daha önce potansiyel olarak tasarım ve kitaplık arasındaki bağlantıyı kaybetmeye yol açan zorluklar sunmuştur. Benzer şekilde, dışa aktarılan tasarımlar üzerinden tasarım dosyaları sizinle paylaşıldığında bağlantı kopabilir. Bu endişeyi ele alarak, "Kütüphaneyi değiştir" adlı yeni bir iş akışı seçeneği sunuyoruz. Bu değerli özellik, tasarımlarınızı ve kitaplıklarınızı en az çabayla hızlı bir şekilde ilişkilendirmenizi sağlar. Tasarım dosyası veya kitaplık içindeki seçeneği seçerek, sistem o anda etkin olan kitaplıklar arasında arama yapacak ve takas için en uygun eşleşmeleri önerecektir. Bu kolaylaştırılmış işlevsellik, içe aktarılan tasarımların güncellenmesini önemli ölçüde hızlandırır ve sonuç olarak tasarımlarınızla çalışma verimliliğini artırır.


Çoklu Pencere/Çoklu Monitör Kurulumları ile yeni pencereler oluşturun


Önceden, belge sekmesini çekerek yeni bir pencere oluşturduğunuzda ve bunu ikincil bir monitörde yaptıysanız, uygulama ikincil monitörde olsa bile yeni pencere sürekli olarak birincil monitörde görünürdü. Bu oldukça sinir bozucuydu, bu nedenle bu geliştirme, yeni pencerenin uygulamanın bulunduğu ve sürüklendiği aynı monitörde oluşturulmasını sağlıyor.


Aerodinamik DRC Paneli


Şema üzerinde çalışırken, PCB'niz ile şematik arasındaki senkronizasyonun tutarlı kaldığından emin olmak için Elektrik Kuralı Kontrollerinizi (ERC) çalıştırmak yaygın bir uygulamadır; aynı zamanda, dijital ve güç bağlantısını tek bir düğüme karıştırmak gibi, tasarımınızdaki olası istenmeyen bağlantı hatalarını tespit etmenize yardımcı olur. Yeni ERC paneli, güç ve güç olmayan etiketli ağlar gibi bağlantıların bağlanıp bağlanmadığını gösteren uyarıları listeleyecektir.


DRC paneli uygundur çünkü DRC gereksinimlerinizi karşılamayan hataları gerçek zamanlı olarak görebilir ve giderebilirsiniz. Listedeki herhangi bir öğenin vurgulanması, suçun yerini sağlayacaktır. DRC'yi bir panele dönüştürmek, her zaman bu şekilde değerlendirilebilir olmasını kolaylaştırır, bu hataları ve uyarıları tasarım döngüsünün başlarında ele alabilirsiniz.


Poligon için Ağ Adı Otomatik Tamamlama Desteği

Güç ve zemin düzlemlerini verimli bir şekilde dağıtmaya, voltaj düşüşlerini ve gürültüyü en aza indirmeye yardımcı oldukları için çokgen dökümleri bir PCB üzerinde çok önemlidir. Ek olarak, ısı dağılımı için daha geniş bir bakır alan sağlayarak, elektronik devrenin genel performansını ve güvenilirliğini artırarak termal yönetime yardımcı olurlar. Bu güncellemede, artık Otomatik Tamamlamayı destekleyeceği için çokgenlerinizi adlandırmayı çok daha kolay hale getirdik.


Üretken Tasarım


Rijit Gövdeyi Kaldırma Modlarında Geliştirilmiş Atalet Azaltma (Genel Önizleme)


Atalet kabartması artık Sınırsız, Eklemeli, 2 eksenli kesme, 2,5 eksenli frezeleme, 3 eksenli frezeleme ve 5 eksenli frezeleme gibi çok daha geniş bir yelpazedeki imalat yöntemlerinin yanında kullanılabilir. Bunu denemek için, "Deneysel Üretken Çözücüler ve Özellikler" genel önizlemesinin açık olduğundan emin olun.


Not: Basınçlı döküm üretim yöntemi, eylemsizlik kabartması ile birlikte desteklenmez.Çizimler


İyileştirilmiş Sağ Tıklama Davranışı


Bu, fark etmeyebileceğiniz ancak tıklamaları azaltması ve üretkenliğinizi artırması garanti edilen günlük özelliklerden biridir. Önceden, bir çizim üzerinde sağ tıklamadan önce bir nesneyi seçmeniz gerekiyordu. Bunu da beğenmedik, bu yüzden düzelttik. Bu sürümle, görünümlere, boyutlara, antet bloklarına vb. sağ tıklayıp bunları beklendiği gibi düzenleyebilirsiniz. Önemli İpucu, geçen Eylül ayında modeli doğrudan teknik resim görünümünden açma özelliğini ekledik , bu şimdi daha da kolay olmalı.


Boyut Oklarını Çevir


Bu, bir süredir yol haritasındaydı! Garip bir boyutta bir ok konumunu çevirmek istediyseniz, bu özellik tam size göre. Bir boyuta sağ tıklayın ve "Okları Çevir"i seçin, ardından çevirmek için okları seçin. Bu özelliği araç çubuğundaki Boyut açılır menüsünde de bulabilirsiniz.

Boyut Oklarını Nasıl Çevireceğinizi Öğrenin .


Özellikler ve Parametreler Her Yerde

Artık Model Özelliklerini ve Model Parametrelerini çiziminizdeki herhangi bir metin alanına yerleştirebilirsiniz. Liderler, Metin, Özel Tablolar veya Ölçümlendirmeler oluştururken veya düzenlerken, bir teknik resimdeki metin öğelerinize model özellikleri ve parametre bilgileri eklemek artık çok kolay. Sadece kategoriyi seçin, özelliği seçin, + simgesine basın ve artık hazırsınız.

Özellikler ve Her Yerdeki Parametreler hakkında daha fazla bilgi edinin .


Gölgeli Görünümler için Görüntü Kalitesini Artırın


Uzun, ince ve kalın parçaların karışımına sahip modeller, yakınlaştırıldığında biraz mozaik olan gölgeli görünümlere sahip olabilir. Bir örnek, kalın bir beton levhaya civatalanmış ince bir metal levha bileşeni olabilir. Bu yeni özellik, gölgeli olanların görünümünü iyileştirir. Gölgeli görünüm daha keskindir ancak dosya boyutu artar ve performans biraz daha yavaşlayabilir.


Simülasyon


Deforme Cisimler İçin Yer Değiştirmiş Kütle Merkezi

Simülasyon> Sonuçlar> İncele> Kütle Merkezi


Artık saptırılmış bir cismin Kütle Merkezi hakkındaki bilgileri simülasyon sonuçlarından alabilirsiniz. Bu özellik, size seçilen cismin yer değiştirmemiş Kütle Merkezi, yer değiştirmiş Kütle Merkezi ve Kütle Merkezinin Yer Değiştirme vektörü hakkında bilgi verecektir. Ek olarak, birden fazla gövde seçebilirsiniz, bu durumda birleştirilmiş Kütle Merkezi değerleri sağlanır. Bu özellik artık Doğrusal Statik Gerilme, Termal Gerilme, Doğrusal Olmayan Statik Gerilme, Yarı-statik Olay Simülasyonu ve Dinamik Olay Simülasyonu etüt türlerinde mevcuttur.


Üretme


Geometri Unsurları İçin Uzantıları Hizala


Bu yılın başlarında, Takımyolu uzantıları bireysel takımyollarından Geometri Seçimlerine taşındı - bu, takımyolu uzantısını bir önizleme olarak içerdiği için takımyolu önizlemesinin daha doğru olabilmesi avantajını sağladı. Bunun dezavantajı, uzantı değerlerini seçim bazında düzenlemeniz veya tanımlamanız gerekmesiydi. Bu, küçük bir yüzdeniz için önemli bir soruna neden oldu. Pek çok geri bildirime dayanarak, aynı anda birden fazla uzantı değerini değiştirebilmeniz için bu deneyimi geliştirdik. Yukarıdaki GIF, tüm açık konturları basit bir tıklamayla nasıl vurgulayabileceğinizi ve ardından bunları kullanıcı tanımlı bir başlangıç ​​ve/veya uzantıya sahip olacak şekilde genel olarak nasıl değiştirebileceğinizi gösterir.


Daha Faydalı Tornalama Seçenekleri


Yüz Döndürme İçin İçeriden Dışarıya İzin Ver


Bir süredir çoğunuz tarafından talep edilen bir özellik, bir parçayı en küçük çaptan başlayarak en büyüğe kadar yüz yüze getirebilmektir. Bunun geçişler sekmesinden erişebileceğiniz basit bir seçenek olduğunu söylemekten memnuniyet duyuyoruz. Bu tür bir takım yolu genellikle boruları bir delik işleme çubuğuyla dahili olarak işlerken gereklidir ve ek olarak çapak boyutunu kontrol etmeye yardımcı olacak şekilde aynı takımla parçayı yukarı doğru yüzleştirmeniz gerekir. Daha tutarlı bir çapak, daha kaliteli yüzey kalitesi ve geliştirilmiş takım ömrü sağlar.


Profil Son İşlem için Makine Oluğu Alttan Kesmeleri


Pek çoğunuzun beklediği an geldi, bu güncellemeyle birlikte artık Torna Profili Finiş İşleminde oluk alt kesimlerini işleyebilirsiniz! Makine alttan kesmeleri açıkken, takım artık alttan kesme çapının finiş işlemesine izin vermek için alttan kesme bölgesine dikey olarak hareket edecektir. Bu, bir alt kesimi bitirmek için genel bir aletin kullanılmasına izin verir ve bunu yaparken, daha verimli bir malzeme kaldırma, alttan kesilmiş alanları açıkça bitirmek için sonraki bitirme operasyonlarına daha az gereksinim sağlar.


Oluk Son İşlem için Arka Duvar Çarpışma Kontrolü


Aletin arkası ile parçanın duvarı arasında nasıl hafif bir boşluk olduğuna dikkat edin. Bunun nedeni, tutucunun arkası veya kesici ucun arkası için bir boşluk değeri belirleme özelliğini de eklemiş olmamızdır. Kullanılan takıma bağlı olarak tercih ettiğinizi seçebilirsiniz ve bu, potansiyel çarpışmaları en aza indirgemek ve işlenmekte olan alttan kesme alanını en üst düzeye çıkarmak için tutucunun veya kesici ucun harici işler için dikey duvarlardan veya dahili işler için patronlardan ayarlanan mesafeyi korumasına neden olur.


Yeni Geçiş Hareketleri Besleme Hızı Seçeneği


Takım yollarının gelişmiş optimizasyonuna izin vermek için artık frezeleme takımlarına geçiş besleme hızları eklendi. Geçiş hareketleri için bu yeni ilerleme hızı seçeneğini araç kitaplığında, araç ve ön ayar başına ve/veya araç sekmesindeki araç yolunun kendisinde ayarlayabilirsiniz.


Varsayılan değer, kesme ilerleme hızına ilişkilendirilebilir olarak bağlanacaktır, ancak bu elbette basit bir sayısal değer veya formül kullanılarak özelleştirilebilir.

Doğrulama için, bu yeni besleme hızını hem takım yolu simülasyonunda hem de 'Diş Yolu Verilerini Göster' iletişim kutusunda görselleştirebilirsiniz.


Blend için Yeni Takımyolu Algoritması (Genel Önizleme)


Karışım, sabit bir kesme yönü ile seçilen konturlar arasındaki bir parçanın daha sığ bölgelerini işlemek için bir bitirme stratejisidir. Bu çok yönlü bir stratejidir. Yalnızca lolipop, disk, namlu araçları ve kırlangıç ​​kuyruğu kesiciler gibi uygulanabilir araçlarla 3 eksende alttan kesme işlemeyi destekler.


Karışım araç yollarını tanımlamanın yeni bir yolu artık mevcut. Yeni yöntem, karmaşık geometrilerde parçalanmayı önleyen takım yolları üreterek bunların daha yüksek bir yüzey kalitesine daha kolay şekilde işlenmesini sağlar.

Yeni yöntemi seçmek için Geçişler sayfasındaki Adımlama Hesaplaması için 'Aracın ucundan' seçeneğini belirleyin. Önceden var olan yöntem 'Yüzeyde' seçilerek seçilebilir.


İz, Akış ve Akış Önizlemesi için Ark Uydurma (Genel Önizleme)

İzleme, Akış ve Akış Önizleme gibi stratejilerdeki yumuşatma seçeneği artık ark uydurma uygulayabilir. Bu özellikle doğrusallaştırılmış noktalar yerine yayları tercih eden eski nesil kontrolörler için uygundur. Çok fazla noktayı sevmeyen kontrolörlerde titreşimli hareket görmeye devam ediyoruz, bu nedenle yumuşatmanın etkinleştirilmesi bu noktalardan bazılarını yaylar lehine etkili bir şekilde kaldıracaktır, ancak yalnızca takım yolu toleransını koruyabildiği durumlarda.

İzleme ve Akış zaten tam olarak yayınlanmıştır, ancak Akış Önizleme araç yolunu kullanmak istiyorsanız, "Gelişmiş Akış Stratejisi" genel önizlemesini açmanız gerekir.


DMK 5 eksen (noktadan ve eğriden) seçenekleri


Karışım, Akış ve Akış Önizleme'nin tümü, tüm frezeleme aracı türleriyle Öncü/Yalın birincil araç ekseni seçeneklerini kullanma seçeneğine sahipti. Yaptığımız şey, bu orijinal yeteneği korumaktır, ancak bu yönlendirme/yalın yeteneği korumaya ek olarak, olağan DMK 5 ekseni (noktadan ve eğriden/noktaya ve eğriden) seçeneklerini ekledik, ancak bu seçenekler yalnızca küresel takımlarla sınırlıdır.


WCS Z ekseni desteği


Karışım/Akış ve Akış Önizlemesi daha önce yalnızca Min/Maks eğim seçeneklerini destekliyordu ancak bu sınırlar her zaman takım yolu oryantasyonu Z eksenine göre tanımlanmıştı. Artık WCS Z eksenine göre de ifade edilebilirler ve uygulanabilir olduğu yerlerde küresel ve küresel olmayan takımlar burada desteklenir.


Çok Eksenli Kontur için Otomatik Çarpışmadan Kaçınma


Çok eksenli Kontur artık Otomatik Çarpışmadan Kaçınmayı (araç ekseni dikey olarak ayarlandığında) Birincil Alet ekseni olarak kullanabilir. Takım yolu için Çarpışmadan Kaçınma seçenekleri (TO/FROM Nokta/Eğri) de mevcut olsa da, sınırlama, yalnızca küresel takımlarla kullanılabilmesidir. Kurşun ve Yalın söz konusu olduğunda, küresel ve küresel olmayan araçlar desteklenir. Ayrıca, Çok Eksenli Kontur için 3 eksene özel bir takım yolunun çıktısını alabilirsiniz. Bu, esas olarak çok eksenli takım yolunu yalnızca 3 eksenle sınırlar.


Jeodezik Strateji (Uzantı Önizlemesi)

Jeodezik Strateji şimdi Uzantı Önizlemesinde! Bu takım yolunun bir numaralı faydası, alttan kesmeleri işleme yeteneğidir. Jeodezik, ModuleWorks ile olan ilişkimizin meyvelerinden geldiği bir sır değil. Geodesic temel olarak takım yollarını bir Tarak veya Karışım tarzı stratejide oluşturur, ancak normal Tarak veya Karışımdan farklı olarak Jeodezik Tarak, kullanıcı tanımlı çeşitli açık veya kapalı eğrilerden dengeleyebilir. Yerel Füzyon Tarak her zaman kapalı çevreleme eğrilerinden dengelenir. Jeodezik Karışım, kullanıcı tanımlı eğriler arasında karışabilir (yüz kenarlarıyla sınırlı değildir).


Jeodezik takım yolu, kullanıcı tanımlı eğrilere otomatik olarak ek ofset/çakışmalar ekleyebilir, bu nedenle bir radyus işlerken, radyusun tam kenarından başlamak yerine, kenardan birkaç mm önce başlamak ve takım yolunu radyus kenarına karıştırmak isteyebilirsiniz.

Not: Geodesic, İşleme Uzantısına sahip olanlar için Core Fusion'da 3 eksen), 4 ve 5 eksende de işleyebilir.Gelişmiş Swarf Stratejisi (Uzantı Önizlemesi)

Bugün zaten talaşımız var, peki neden Gelişmiş Talaş adı verilen başka bir Talaş takım yolunu tanıtıyoruz? Cevap basit: Orijinal Talaş'a göre birçok avantajı var.

Başlamak için Advanced Swarf, konturlar veya yüzeyler olsun, giriş geometrisi için daha fazla esnekliğe sahiptir. İkincisi, yüzeydeki oyukları giderebilir. Üçüncüsü, üst ve alt raylar arasında otomatik olarak senkronize olabilir ve bu senkronizasyonu nasıl uygulayacağınız ve dolayısıyla takım eksenini nasıl kontrol edeceğiniz konusunda nispeten büyük bir esneklik sağlar. Son olarak, Gelişmiş Talaş takım yolu, orijinal talaş gibi sadece 5 eksenle sınırlı değildir; 3, 4 ve 5 eksen işleme yapabilmektedir. 3 eksen dikey duvarlar için çok kullanışlıdır, 4 eksen (uzun zamandır istediğiniz) silindir gibi şeylerin etrafına sarılmış özellikler için ve 5 eksen alttan kesmeler gibi şeyler için çok kullanışlıdır.


Yeni ve İyileştirilmiş Son İşlemci Güncellemesi

En son post işlemcileri ve makine güncellemelerini mi arıyorsunuz? Bu Temmuz ayında, ücretsiz olarak sunduğumuz birçok açık kaynaklı Son İşlemci ve Makine için bir ton yeni güncelleme ve iyileştirme yayınladık. Bu sürümde, hem Fagor Waterjet hem de LightBurn Laser Yazılımı için son işlemcilerin yanı sıra jenerik son işlemciler, frezeleme sonrası işlemciler ve frezeleme sonrası işlemcilerde iyileştirmeler bulacaksınız. Ek olarak Techman Robot Kullanım Kılavuzunu ekledik , Workholding kitaplığımızı güncelleyip iyileştirdik ve Autodesk CAM Post Processor motorunun işlevselliğini iyileştirdik.


Katmanlı üretim

FFF Filament Çapı Girişi Artık Makine Tanımına Dahil Edildi

FFF yazdırma ayarlarından 'Filament Çapı' ayarı makine yapılandırmasına uygun şekilde taşındı. Bu, yazdırma ayarlarındaki bir temizliğin parçası olarak yapıldı ve kullanıcı deneyimini iyileştirdi. Filament çapı başına farklı baskı ayarlarına sahip olmak yerine, şimdi bunu ekstruder sürücü tipine göre basitleştiriyoruz. Bu değişiklik, kullanıcıların gerekirse ekstrüder başına bir filaman çapı belirleyebilmesine izin verme avantajıyla birlikte gelir.


Ne yazık ki bu, kullanıcıların önceki tüm FFF kurulumlarının ve Fusion 360 Library olmayan FFF makinelerinin takım yolu oluşturulduğunda bir hata gösterebileceğini görebilecekleri anlamına gelir. Kullanıcıların makine konfigürasyonunda 'filaman çapı' ayarını manuel olarak güncellemesi gereken basit bir düzeltme vardır. Bunu yapmanıza yardımcı olmak için burada yararlı bir video oluşturduk:


Bunun kurulum veya FFF makinesi başına yalnızca bir kez yapılması gerekeceğini unutmayın.Diğer bir gelişme, takım yolu oluşturulduktan sonra makine görünürlüğü ile ilgili. Artık platformun görünürlüğünü takım yolu Simülasyon iletişim kutusundan kontrol edebiliriz.


FFF Enerji Tüketimi Tahmini Artık Tüm Kullanıcılar İçin Kullanılabilir


Bir FFF 3B yazıcıyla bir ek kurulum oluşturduktan ve ek takım yollarınızı hesapladıktan sonra, artık 3B yazıcınızda Yazdır'a basmadan önce Yazdırma istatistiği iletişim kutusunda o baskıyla ilişkili enerji ve filament maliyetini görebilirsiniz.

Baskı istatistiklerinin nasıl görüntüleneceği hakkında daha fazla bilgi edinin .


Markforged Digital metal PX100 Binderjet 3d yazıcı desteği

Fusion 360 + Additive derleme uzantısı, PX100 oluşturma platformunda modelleri 2B ve 3B olarak düzenleyebilecek ve modelleri dilimleyip bir CLI dosyası olarak dışa aktarabilecektir.


Daha İyi Eklemeli İşlem Simülasyonu iş akışları

Mesh Gövdeleri artık uyumludur

Eklemeli İşlem Simülasyonu kullanıcıları artık simülasyon çalışmalarında ağ gövdelerini kullanabilir. Bu, önce katı bir gövdeye dönüştürmek zorunda kalmadan STL, 3MF, OBJ ve diğer ağ dosya türlerinin doğrudan kullanımına izin verir.

Proses Simülasyonu hakkında daha fazla bilgi edinin .


Telafi edilmiş yerel ağ gövdeleri oluşturun

Eklemeli İşlem Simülasyonu kullanıcıları artık tamamlanmış çalışmalarından telafi edilmiş bir yerel ağ gövdesi oluşturabilir. Ortaya çıkan parametrik ağ gövdesi, düzeltici ağ geçişi uygulanarak üretim modeline geri eklenecektir. Bu ağ gövdesi daha sonra sonraki bir simülasyon için kullanılabilir ve bu, telafinin ek yeniden kaplayıcı darbelerine neden olmadığından veya bölgesel aşırı ısınmaya neden olmadığından emin olmak için kullanılabilir.

Telafi edilmiş bir ağ gövdesi oluşturmayı öğrenin .


Yer Değiştirme Sonuçları artık bir Renkli 3MF'de dışa aktarılabilir

Başarılı bir Eklemeli İşlem Simülasyonu çalışmasının ardından, kullanıcılar artık renkli bir 3mf dosyasını dışa aktarabilir. Bu, tahmin edilen yer değiştirmeleri ağın kendisine kaydeder. Kullanıcılar daha sonra mesh üzerindeki yer değiştirmeleri görüntülemek için bunu Fusion'ın Mesh alanına veya herhangi bir 3mf okuyucuya geri aktarabilir. Kullanıcılar, metal katkılı geometrilerinin tahmin bozulmasının fiziksel, renk kodlu bir polimer temsiline sahip olmak için renkli 3mf dosyalarını yazdırmak için renkli 3mf uyumlu dilimleme yazılımlarını kullanabilirler.6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page