top of page

Fusion 360 Mayıs Güncellemesini Keşfedin

Kullanılabilirlik


Yeni: Ürün Güncellemesini Erteleyin

Birçok kullanıcı bu özelliği uzun süredir bekliyordu ve bunu söylemekten memnuniyet duyuyoruz. Bu güncel ürün güncellemesini aldıktan sonra erteleme yapabileceksiniz. (Daha Sonra Güncelle) gelecekteki ürün güncellemeleri daha sonraki bir zamanda gerçekleştirebileceksiniz.


Ücretli abone, başlangıç lisansı veya deneme kullanıcısıysanız, bir güncellemeyi 14 günlüğüne erteleyebilirsiniz. Eğitim lisansınız veya kişisel kullanım lisansınız varsa 3 günlük bir erteleme yapabilirsiniz.

Önemli bir çalışmanın ortasındayken sistemdeki aksamaları en aza indirmek istediğinizde bir ürün güncellemesini ertelemek, Fusion 360 ve çalışmanıza odaklanmanıza yardımcı olacaktır.İyileştirildi: Sayılar Artık S-Key Search’te Çalışıyor

Önceden, S tuşu arama kutusuna bir sayı yazdığınızda aramada bir sonuç görüntülenmiyordu. Artık arama yaparken sayıları kullanabilirsiniz. Sketch’te örneğin 3 araması yaptığınızda size Sketch’te ‘3-Point Circle’ veya Design’ da ‘3D Print’ gibi komut sonuçlarını göreceksiniz.Komut Pencerelerini Herhangi Bir Kenardan veya Köşeden Yeniden Boyutlandırın
Geleneksel olarak, Fusion 360'ın komut diyaloglarının nasıl yeniden boyutlandırılacağı konusunda sınırlıydı - sol üstte yatay bir bağlantı ve sağ altta çapraz bir bağlantı (ancak yalnızca yuvadan çıkarıldığında). Bu, yerleşik komutların yüksekliğini yeniden boyutlandırırken zorluk yarattı ve özellikle daha büyük iletişim pencereleri ile zorlayıcıydı.


Mayıs sürümüyle, artık komutları tüm kenarlardan ve köşelerden yeniden boyutlandırabilirsiniz (bunu yapmak için alan olması koşuluyla). Komut iletişim kutuları, Fusion yeniden başlatılana kadar boyutlarını ve konumlarını hatırlayacaktır.


Yüksek Çözünürlüklü Kanvas Grafikler yeniden adlandırıldı ve varsayılan olarak etkinleştirildi


Fusion 360'ın varsayılan grafik seçeneklerinde aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır:

 • "Yüksek çözünürlüklü grafikler kullan" seçeneği, yalnızca DPI ölçeklendirme işletim sistemi tarafından kullanıldığında modelleme tuvali için geçerli olduğunu açıklığa kavuşturmak için "Yüksek DPI ekranlarda yüksek çözünürlüklü tuval grafikleri" olarak yeniden adlandırıldı.

 • "Yüksek DPI ekranlarda yüksek çözünürlüklü tuval grafikleri" kullanma seçeneği artık Tercihler'de her zaman görünür durumdadır ve yüksek DPI'lı bir ekranı aktif olarak kullanmıyorken bile bu seçeneği değiştirmenize olanak tanır; önceden, seçenek yalnızca Fusion Yüksek DPI modunda başlatıldığında görünürdü ve bir Retina ekran etkinleştirilse bile görünmezdi.

 • DPI ölçeklendirme kullanımdayken, yüksek çözünürlüklü tuval grafikleri artık varsayılan olarak etkindir; kare hızı performansını görsel kaliteye göre önceliklendirmek için bunları yine de Tercihler'de devre dışı bırakabilirsiniz.

 • "Yüksek çözünürlüklü grafiklerde efektleri sınırla" artık varsayılan olarak devre dışıdır.

 • Hatırlatma: Yüksek çözünürlüklü tuval grafikleri şu anda yalnızca Retina ölçeklemeli macOS ve Fusion 360'ın Yüksek DPI Ölçeklendirme önizlemesinin etkin olduğu Windows için kullanılabilir. Seçenek, 2023 Yazında tüm Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilecektir.


Performans geliştirmeleri

Fusion 360 artık her zamankinden daha hızlı! İşte bu güncelleme için bazı önemli noktalar:

 • Açık: Tasarım dosyalarını varsayılan olarak Üretim çalışma alanı altında açarken %47'ye varan performans artışı.

 • Montaj: Daha önce yaklaşık 218 saniye (yaklaşık 3,5 dakika) sürerken, Desen/Ayna/Taşı komutu altında 2. bileşen seçimi bazı tasarım dosyaları için artık hemen yapılabiliyor.

 • Tasarım dosyaları için Break Link yaparken 2,4 kata kadar performans artışı.

 • Ortak düzenle iletişim kutusundaki hareket sekmesine geçiş, bazı tasarım dosyaları için askıda kalma durumundan anlık duruma iyileştirildi.

 • Modelleme: Bazı tasarım dosyalarıyla Loft önizleme oluşturma için yaklaşık %20 - %64'lük bir performans artışı var.

 • Doğrudan modelleme altında birçok gövde seçimi içeren bir tasarım dosyasında Aynalama ve Desen kullanıldığında yaklaşık %83-114'lük bir performans artışı var.


Tasarım


Yeni: Plastik Dudak Özelliği (Plastic Lip Feature)

Product Design Extension daha iyi hale geldi ve bu güncellemeyle artık tasarımlarınız için dudaklar oluşturabileceksiniz.

Dudak unsuru, bir veya iki katı gövde üzerinde dudak, oluk veya birleşik dudak ve birleşik oluk unsurlarının modellenmesini basitleştirerek çalışır. Dudağın izleyeceği kenarları, hizalama için yüzleri veya çalışma düzlemlerini seçebilir ve isteğe bağlı olarak unsuru sonlandırmak için düzlemleri veya noktaları seçebilirsiniz. Dudak ölçüleri plastik kural parametrelerinden gelir veya ayrı ayrı ayarlanabilir.Temel Modelleme Komutları Artık Yerinde Düzenleme İçin Kullanılabilir

Önceden yerinde düzenleme iş akışlarıyla çalışırken, tüm temel modelleme araçları elinizin altında değildi. Bu güncelleme, bu sorunu giderir ve aşağıdaki komutlar artık EIP (Yerinde Düzenle) modunda etkinleştirilmiştir:

Engelleme denetleyici inceleme aracı, Yüzeyi uzat, Yüzey normalini tersine çevir, Dikiş, Ayır, Yüzey Loftu, Sınır dolgusu, Katı boru, Kalınlaştır, Yüzü değiştir, Silüet ayırma, Katı Feder, Hizala, Yüzleri kaldır, Unsurları kaldır ve Ada göre seç.


Hacimsel Kafesler İçin Geliştirilmiş Ağ Dönüşümü

Hacimsel Kafesler için Geliştirilmiş Ağ Dönüştürme Bir kafes oluşturmak, Hacimsel Kafes kullanıcıları için önemli bir adımdır, çünkü tasarımlarını değiştirmek için Kafes sekmesindeki araçları kullanmalarına ve ağı 3. taraf dilimleyicilere vermelerine olanak tanır. Fusion 360'ın orijinal "Mesh Oluştur" komutu, hacimsel kafeslere sahip gövdelerden bir mesh gövdesi oluşturmak için yürüyen küpler algoritması kullandı.

Bu yaklaşımla ilgili sorun, genellikle pürüzsüz yüzlerde adım atma efektleri ve diğer eserler oluşturmasıydı. Bu yöntem, 3B yazdırıldığında zayıf yüzey kaplamalarına sahip parçalar oluşturdu. Bu sürümde, ağ oluşturma yaklaşımımızı değiştiriyoruz ve hacimsel kafesleri ağ gövdelerine dönüştürmek için yeni bir yöntem yayınlıyoruz. Hacimsel kafesler için yeni ve geliştirilmiş ağ oluşturma yöntemi, parçaların yüzeyinde daha yüksek kaliteli ağ ve ağ gövdesinde genel olarak azaltılmış bir üçgen sayısı oluşturur.
İyileştirildi: Parametre Tablosu Artık Koşullu İfadeleri Destekliyor

Parametre tablosu artık koşullu ifadeleri ve mantıksal işleçleri desteklemektedir:

• if (expression; value if true; value if false)

Eğer (ifade; doğru ise değer, yanlış ise değer)

• and/or

Ve/veya

• not(expression)

Değil (İfade)


İyileştirildi: Otomatik Modelleme Kullanıcı Arayüzü

• Alternatif türlerin (pürüzsüz, net, plaka) daha kolay tanınması için alternatifler için yeni simgeler

• Hizmetin kullanılamaması durumunda geliştirilmiş hata işleme


İmalat


Yeni Döner Cep Çoklu Eksen Stratejisi (Machining Extension)


Yeni bir, çok eksenli takım yolu stratejisinin Fusion 360'ta kullanıma sunulmasını çok seviyoruz. Rotary Pocket, yeni bir eş zamanlı 4 eksenli kaba işleme frezeleme stratejisidir. "Çok Eksenli" açılır stratejiler listesi altındaki Frezeleme sekmesinde bulunan Döner Cep, genellikle silindirik veya konik biçimli stok malzemeden yapılmış karmaşık parçaların kaba işlemesinde kullanılır.


Yeni Döner Kontur Frezeleme Stratejisi (Machining Extension)Rotary Pocket'ın hemen altında Rotary Contour adlı başka bir yeni strateji tanıtılıyor. Yeni Döner Kontur frezeleme stratejisi, eş zamanlı 4 eksenli makineler kullanarak makinenin dik duvarlarını bitirmek için tasarlanmıştır. Mevcut 3B Kontur stratejisine benzer, ancak Z düzlemsel dilimlere karşı 4 eksenli silindirik veya konik dilimler üretmesiyle farklılık gösterir. Bu nedenle, genellikle 4 eksenli bir takım tezgahında silindirik veya konik şekilli stok malzemeden yapılan parçalar için kullanılır.


Çok Eksenli Kontur Stratejisi Önizlemesi İçin Ek 5 Eksen Seçeneği (Machining Extension)Çok Eksenli Kontur frezeleme stratejisi artık önizleme işlevi olarak denemek için daha kapsamlı bir 5 eksen seçeneği grubuna sahiptir. Artık diğer bitirme stratejilerinin çoğuyla tutarlıdır. Birincil araç ekseni artık Bitiş veya Başlangıç Noktasını/Eğrisini kullanabilir.

Alet tertibatı ile tasarım modeli arasındaki çarpışmaları önlemek için otomatik çarpışma önleme açılabilir. Bu seçenekleri denemek için Önizleme Unsurlarının Üretim bölümündeki "Çok Eksenli Kontur stratejisi için ek çok eksenli seçenekler" kutusunu işaretleyin. Bu ön izlemenin yalnızca Machining Extension açık olanlarınız için çalıştığını unutmayın.


Düz Takımyolu Stratejisi İçin Yalnızca Profil Geçişleri


Düz takım yolu artık dikey/dik ve düz bölgelerin buluştuğu bölgelerde yalnızca profil geçişlerini hesaplama yeteneğine sahiptir. 2B Kontur kullanmakla aynı avantajları elde edersiniz, ancak model farkında olan takım yolunun avantajlarından da yararlanırsınız. Yassı stratejiye yapılan bu yeni ekleme, geçişler sekmesinde Çoklu Derinlikler uygulanırken bir duvar bitirme stratejisi olarak da kullanılabilir. Yassı strateji aynı zamanda, daha doğru bir süreç içi stok simülasyonu ile sonuçlanan, önceki bir operasyondan kalan işlemeye erişime sahip olmaktan da faydalanır.


İyileştirilmiş Torna Aracı Açıklamalı Görüntüler


Fusion 360'ta tornalama takımları yaparsanız, size hangi takım boyutunu düzenlediğinizi göstermek için kullandığımız resimlerde tornalama takımlarının bazı...düşük aslına uygun temsillerini görmüş olacaksınız. Son zamanlarda, bu görüntüleri çok daha ayrıntılı bir şekilde güncellemek ve gerçek araçları çok daha yakından eşleştirmek için yetenekli tasarım ekibimizle iş birliği yaptık.


Araç Kitaplığı – Kalıcı Kullanıcı İfadeleri (Önizleme özelliği)

Bu işlevsellik, bir Ön Ayarda takım geometrisi veya ilerlemeler ve hızlar gibi parametreleri tanımlarken araç kitaplığına girdiğiniz ifadeyi saklar. Araç kitaplığını veya hatta Fusion 360'ı kapatıp yeniden açtığınızda, parametreye eriştiğinizde ifadeler yine orada olacaktır.

Bu, örneğin başka bir parametreye gönderme yaptığını görerek, değerin asıl amacını görmenize yardımcı olur. Ayrıca, başka bir parametrenin ifadesinde başvurulan bir parametreyi değiştirirseniz, her ikisinin de güncelleneceği anlamına gelir! Bu nedenle, örneğin, takım çapını referans alan ilerlemeler ve hızlar ifadeleri, kopyalanıp yeni bir takıma yapıştırıldıklarında güncellenecektir. Güzel!


Bu güncellemede, bu özelliği varsayılan olarak işaretledik, böylece açıkça kapatılmadıkça herkes bu işlevi görecek. Bu özellik işaretini kapatmayı seçerseniz, lütfen bize ulaşın ve nedenini bize bildirin! Bunu bir sonraki büyük sürümde tam olarak yayınlamayı planlıyoruz ve yolunda gitmeyen bir şeyler varsa düşüncelerinizi öğrenmek istiyoruz.

Not: Daha önce Sürekli İfade Önizleme özelliğini açtıysanız, bu güncellemeyle artık ifadeyi Araç Kitaplığı'ndan ifade iletişim kutusuna geçirmediğimizi fark edeceksiniz. Bu, ayrıştırıcılardaki farklılıklar nedeniyle kasıtlı bir değişiklikti ve bu farklılıklar uzlaştırılana kadar beklenmedik değer değişikliklerini önleyecektir.


Tornalama Profilinde Sürüklenmeye İzin Verme Kalan İşleme Takım Yolunda Kaba İşleme

Kalan işleme etkinleştirildiğinde sürüklemesiz seçeneği açmak için profil kaba işleme operasyonlarını döndürme yeteneği eklendi.


Mevcut İzleme Araç Yolları Artık Uygulanan Uzantılara Sahip Olacak

2D Trace stratejisi için başlangıç ve bitiş uzantıları etkinleştirildi. Sonuç olarak, mevcut 2D Trace takım yollarında, yeniden oluşturulursa herhangi bir uyarı olmaksızın uygulanan uzantılar olabilir. Bu, yeni takım yolu model veya fikstürle çakışırsa oyulmaya neden olabilir.


İyileştirildi: Dinamik Önizleme (Önizleme özelliği)

Araç kitaplığının son sürüm döngüsüne eklenen dinamik ön izlemede birkaç iyileştirmemiz var:

• Özellikle inç cinsinden olduğunda makul tornalama takımları kalınlığı

• Telafi noktasının daha iyi ölçeği (artık engel değil!)

• Aletler ve tutucular için düzenlenen şaft bölümünü vurgulayın

• Tornalama takımı girişi ve tutucunun üst üste binen üçgenleri daha iyi görüntülenmelidir


Ayrıca bu özellik işaretini varsayılan olarak AÇIK duruma getiriyoruz! Test etmemiz gereken sınırlı donanımla tespit edilmesi zor olan bazı donanım sorunları veya aksaklıklar olabileceğini umuyoruz. Sorunlarla karşılaşırsanız, çalışmanıza devam etmek için FF'yi kapatabilirsiniz, ancak sorunları düzeltmeye çalışabilmemiz için lütfen sorun yaşadığınızı da bize bildirin.

Aletlerinizi 3D olarak göreceğiniz için çok heyecanlıyız!


Eklemeli İmalat (Additive Manufacturing)


Üretim Çalışma Alanından 3mf Dışa Aktarma İşlemi Artık Bir Küçük Resim İçeriyor


Şimdi bir 3mf'yi (eklenti kurulumunuz varsa) dışa aktardığınızda, 3mf dosyasının kendisiyle ilişkilendirilmiş bir küçük resim görünümüne sahip olduğunu fark edeceksiniz, bu da dosyayı açmadan önce tasarımın ne olduğunu tanımlamayı kolaylaştırıyor. Bu sürümle birlikte Fusion 360, oluşturduğu belirli makine dosyalarına bir izometrik küçük resim gömecektir. Bu, bir USB dosyasında yazdırılacak birden fazla dilimlenmiş dosya olduğunda, 3D yazıcınızda hangi dosyayı yazdırdığınızı belirlemenizi kolaylaştırır.


Tarayıcıda Seçilen Öğeler Artık Additive MFG'de Tuvalde Vurgulanıyor


Eklemeli imalatta, kullanıcılar Makinelerini seçtikten sonra kurulumlarına bir baskı ayarı atayabilirler. Bu baskı ayarları, farklı dilimleme ayarları ve takım yolu ile ilgili parametreler (Örnekler: dolgu tipi, yoğunluk, kontur sayısı) ile birden fazla ön ayara (örnek: normale karşı güçlü) sahip olabilir.


Mayıs 2023 sürümüyle birlikte, bir kullanıcı Fusion tarayıcısında bir Gövde Ön Ayarı seçtiğinde, ilişkili nesneler tuvalde çapraz vurgulanacağından hangi gövdelerin bu ön ayarı kullandığını belirleyebilecekler.


FFF Destek Yapıları Artık Destek Türü Başına Benzersiz Dilimleme Ayarlarına Sahip Olabilir


Fused Filament Fabrication (FFF) yazıcıları ile üç destek türünden birini kullanabilirsiniz. Volume destekler, Bar destekler ve Setter destekler. Geçmişte, belirli bir gövdeye atanan baskı ayarı, ekli destek yapısının nasıl dilimleneceğini belirlerdi. Gövde başına yalnızca tek bir destek türü kullanırsanız bu yöntem işe yaradı (Örn: Yalnızca hacim destekleri), ancak aynı gövde üzerinde destek türlerini karıştırmak ve eşleştirmek isterseniz, her destek türü için ihtiyaç duyduğunuz kontrole sahip olamazsınız.


Bu sürümle birlikte Bar, Volume ve Setter destekleri, yazdırma ayarlarının 'Destekler' sekmesinde kendi ilgili parametre gruplarına sahiptir.

Bu ayarları kullanarak artık destekleri benzersiz şekillerde dilimleyebilir ve nasıl dilimlendiklerini kontrol edebiliriz (Örnek: Çubuk desteklerine 3 çevre ve hacim desteklerine 0 atayın). Bu, size farklı destek türlerini tek bir yapıda birleştirme ve destek dilimleme üzerinde daha fazla kontrole sahip olma konusunda çok fazla esneklik sağlayacaktır.


Katkı Düzenlemesi İçin Bileşen Seçimi Geliştirmeleri


Birden çok bileşen içeren bir 3B baskı hazırlarken, yapı hacmi içindeki nesne yerleşimi iş akışının önemli bir parçasıdır. Fusion 360'ta, bir eklemeli üretim kurulumu oluşturduktan sonra, Eklemeli Düzenleme özelliğini kullanabilir ve parçaları 2B veya 3B düzenleme yöntemlerini kullanarak otomatik olarak paketleyebilirsiniz.

Bu sürümle birlikte, Eklemeli Düzenleme iletişim kutusunda düzenlemekte olduğunuz tüm bileşenlerin bir listesini görebileceksiniz. Ayrıca bu listeye bileşenleri kolaylıkla ekleyebilecek/kaldırabileceksiniz.


Hacimsel Kafesler İçin Eklemeli Dilimleme Performansı Artışı


Hacimsel kafesli bir model içeren bir Katkı Kurulumunu dilimlemek, bu tür bileşenleri üretmek için önemli bir adımdır. Dilimleme yoluyla kullanıcılar, Hacimsel verilerle modellerini dilim verilerine dönüştürür ve daha sonra 3B yazdırma için ek bir takım yolu oluşturabilir. Hacimsel verilere sahip modeller karmaşık geometrileri temsil etme eğiliminde olduğundan, bu tür modelleri dilimlemek zaman alan bir iştir.


Fusion 360'ın en son sürümüyle, Volumetrik kafeslere sahip gövdelerin dilimleme performansı önemli ölçüde iyileştirildi. Dilimlenmiş sonucun çözünürlüğünden ödün vermeden, hacimsel kafes verilerine sahip gövdeler artık 8 kata kadar daha hızlı dilimlenebilir.


Otomatik Düzenleme (Nesting&Fabrication Uzantısı İçin Genel Önizleme)

Otomatik Düzenleme, düzenlenen düzenler için üretim kurulumları oluşturmak için hızlı ve gelişmiş bir yol sağlar. Ayrıca, bir düzenleme oluşturmak artık orijinal bileşenleri hareket ettirmiyor. Bunun yerine düzenlenmiş bileşenler için yeni örnekler oluşturur. Bu, modelin "kırılmasını/parçalanmasını" önler ve modelin bir kopyasını manuel olarak oluşturmaya gerek kalmadan yan yana görüntülemeye olanak tanır. Düzenleme sonuçlarını zaman çizelgesinde saklamanın yanı sıra, tarayıcı ağacında karşılık gelen Düzenleme ve Zarf düğümlerini de oluşturur (bir 'Düzenlemeler' düğümü altında yer alır).


Otomatik Düzenleme Önizlemesi, Nesting&Fabrication Uzantısını da etkinleştiren kullanıcılar için ek işlevlerin kilidini açar - Miktar, Öncelik ve Doldurucu.

• Miktar - Düzenlenecek bileşen örneklerinin sayısını belirtin.

• Öncelik - Bir düzenlemeye dahil edilecek bir bileşenin göreli önemini belirtin

• Dolgu - Normal bileşenler ayarlandıktan sonra israf edilen malzemeyi daha da azaltmak için hangi bileşenlerin eklenebileceğini belirtin.

Notlar: Düzenlemeler yalnızca Tasarım Çalışma Alanında oluşturulabilir ve ardından Üretim Çalışma Alanında kullanılabilir. Düzenleme özelliği artık Mfg Modelini Düzenle ortamında mevcut değildir. Sonuçların modelle örtüşmemesini sağlamak için Zarf sekmesindeki 'Ofsetler' seçeneğini kullanın.


Simülasyon


Enjeksiyon Kalıplama Simülasyonu İçin Rapor Yeteneği Eklendi


Artık Enjeksiyon Kalıplama Simülasyon çalışmaları için raporlar oluşturabilirsiniz. Rapor oluşturma aracı, özelleştirilmiş raporlar oluşturmanıza ve rapora dahil etmek istediğiniz bilgileri seçip eklemenize olanak tanır. Daha sonra buluta ve/veya yerel olarak bilgisayarınıza kaydedilebilecek raporu oluşturmadan önce raporunuzun nasıl görüneceğini önizleyebilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.


İyileştirilmiş Simülasyon Bulut Çözme Performansı

Simülasyon işleri için bulut çözme performansını ~%20 artıracak olan Simülasyon için artık daha hızlı bulut makinelerini kullandığımız simülasyon bulut çözme boru hattında iyileştirmeler yaptık.


Güncellenmiş Enjeksiyon Kalıplama Simülasyonu Malzeme Veritabanı

Enjeksiyon Kalıplama Simülasyonu malzeme veritabanı güncellendi.

• Toplam Malzeme sayısı: 12663

• Toplam Üretici sayısı: 594

• Eklenen toplam Yeni Malzeme sayısı: 215

• Güncellenen toplam Malzeme sayısı: 199

• Silinmiş üreticiler: 2 (Exxon Chemical, Hanwha Total Petorchemical Co. Ltd.),

• Yeni Üreticiler eklendi: 10 (Sumika Polymer Compounds UK Ltd, Sumika Polymers North America, SunAllomer Ltd, Hanwha TotalEnergies Petrochemical Co Ltd, Plaskolite West, Sabic, SEKISUI KYDEX, Styrenix Performance Materials, Sumika Polycarbonate Limited, Sumitomo Chemical Asia)


Teknik Resim (Drawings)


Yeni: Çizimlerle KopyalamaBir tasarımı ve ilgili çizimleri kopyalamanıza izin veren Tasarım Kopyalama iş akışına yönelik bir geliştirme olan Copy with Drawings'i duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Yukarıdaki görselde Kontrol Plakasının daha önceki bir projeden olduğunu ve detaylı bir çizimi olduğunu görebilirsiniz. Plakanın ortasında iztopu açıklığı olmadan yeni bir varyasyon oluşturmanız gerekebilir. Kontrol Plakası tasarımını Veri Panelinden kopyaladığınızda artık ilgili çizimlerini dahil edebilirsiniz. Bu iş akışında bilmeye değer başka incelikler de var, bu nedenle daha fazla ayrıntı için ekteki PDF'ye göz atın.


Üretken Tasarım (Generative Design)


İyileştirildi: Simetri Kısıtlamaları2 ve 2,5 eksenli freze kurulumu için simetri düzlemlerinin desteklenmemesi durumunda geliştirilmiş iletişim ve hata işleme. Simetri özelliği artık varsayılan olarak ana araç çubuğuna sabitlenmiştir.


Elektronik Tasarım PCB (Electronics Design)


Önizlemeli CAM'de Yeni Görüntü Yazdırma Yapılandırması


CAM işlemcisinden görüntüleri dışa aktarırken, sezgisel baskı seçenekleriyle sayfa başına birden çok görüntü gösterilmesine izin verin ve baskı önizlemeyi ekleyin.


Serigrafi İçin Yapılandırılabilir Katman SetleriFusion 360'ta 3D PCB dosyasında hangi açıklama katmanının (Silkscreen) oluşturulacağını seçme yeteneği eklendi.


Pin Koparmaları Artık Standart Komut Diyalogları Olarak BiçimlendirildiPin koparma iletişim kutusu artık standart bir komut iletişim kutusudur. Arayüz, duyarlı ve farklı seçenekler seçildiğinde canlı olarak güncellenen yeni bir arayüzle de geliştirildi. Bu güncelleme, pimleri ayırmayı daha kolay ve daha sezgisel hale getiriyor. Çeşitli etiket formatları için hala aynı seçeneklere sahipsiniz, varsayılan sadece pin adıdır.


Kopyala/Yapıştır Önizlemesi Sırasında Ok Tuşuyla Taşı Desteği


Bir parça kopyalanırken, bir ön izleme oluşturulur, yeni işlevsellik, bu ön izlemenin yalnızca fare ile hareket ettirilmesinin aksine, klavyedeki ok tuşlarını kullanarak kılavuz üzerinde adım adım taşınmasına olanak tanır. Fare hareketi eskisi gibi çalışmaya devam eder, ancak kesin ve doğru yerleştirme için oklarla hareket etme gibi ek işlevlere de sahipsiniz.


Merkez Dışı DXF İçe Aktarmalarını Sığdırmak İçin YakınlaştırınFusion 360, şemaya aktarıldığında artık DXF'ye sığacak şekilde yakınlaştıracaktır. Bu, içeri aktarılan dosya ortalanmadığında içeriğin düzgün bir şekilde görüntülenmesi için yardımcı olur.


Yeni DRC Motoru

Yakın gelecekte kural kapsamının eklenmesine izin verecek daha hızlı yeni bir DRC Motoru uygulandı. Sistem geriye dönük uyumludur ve mevcut sisteme birçok geliştirme içerir.

Yeni Yetenekler

• DRC'yi başlatmaya gerek kalmadan, daha fazla bağlamda izin kontrolü yapılabilir.

• Artık kör ve mikro geçişler için geçiş derinliğini hesaplarken bakır kalınlığı da dahil.

• Diferansiyel çift sinyalleri için Eşleştirilmiş Sinyal Uzunlukları kuralı uygulandı. 7

İyileştirmeler

• 'Min.kör geçiş oranı' artık yalnızca mikro geçişler için değil, herhangi bir uzunluktaki kör geçişler için çalışacak.

• Canlı DRC, daha önce ilgili ihlalleri olan nesneyi hareket ettirirken iyileştirilmiş kullanım.

• DRC, çokgenler altında yeni adlandırılmış sinyaller için geliştirilmiş analiz.

• Çeşitli kararlılık ve performans iyileştirmeleri.


İyileştirilmiş Sekme Değiştirme Performansı

Elektronik Tasarım çalışma alanındaki çalışma alanı sekmeleri arasında geçiş yapmak için genel performansı iyileştirdik. Kesin iyileştirme yüzdesi, makineye, tasarıma ve diğer faktörlere bağlıdır, ancak bazı makinelerde genel sekme geçişinin önceki sürümlere göre belirgin şekilde daha hızlı olduğu görülebilir.


Ansys Signal Integrity Extension İçin Kullanılabilen Flex Token'lar

Fusion 360'ta Ansys Signal Integrity Extension'dan yararlanmak için Ticari kullanıcılar, Başlangıçlar ve daha fazlası için yeni seçenekler. Gelişmiş esneklik ve erişim, tasarımınızı tamamlamaya bir adım daha yaklaştığınız anlamına gelir!


Geliştirilmiş Kitaplık Eklenti İşlemleri

Eklenti kitaplıklarından kitaplık parça paketlerini indirirken ve kaydederken yapılan belirli işlemler, füzyonun çökmesine neden oldu. Sorun, kullanıcı forumlarında not edildi ve temel sorun ele alınarak düzeltildi.


API and Add-ins


Oluşturma Çalışma Alanı için API Desteği

Çoğunuz bunu istediniz ve API'nin artık Render çalışma alanında bulunan işlevlerin çoğunu desteklediğini söylemekten mutluluk duyuyoruz. Tüm ayarları tanımlayabilir ve yerel işlemeleri başlatabilirsiniz, ancak şu anda desteklenmeyen iki şey vardır: tuval içi işleme ve bulut işleme. Tuval içi işleme için destek planlanıyor, ancak Flex Token gerektirdiğinden ve çok daha karmaşık hale geldiğinden, bulutta işlemeyi desteklemek için mevcut bir plan yok. Yerel oluşturmanın nasıl çalıştığı konusunda da bir fark vardır.

Kullanıcı arabirimi aracılığıyla yerel olarak oluşturduğunuzda, oluşturmayı yerel olarak oluşturur ancak ardından sonucu bulutta depolar. API'yi kullanırken aynısını yapabilir veya sonucu yerel bir dosyaya kaydedebilirsiniz.


Kanvas Oluşturmak Ve Düzenlemek İçin API Desteği

Fusion 360 API artık bir bileşen içinde tuval oluşturmayı ve düzenlemeyi de destekliyor.Can Koncalı

Teknik Satış Mühendisi

can.koncali@cadbim.com.tr


50 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page