top of page

Fusion 360 Eylül Güncellemesini Keşfedin

Yenilikler ve Öne Çıkanlar


Bu Eylül güncellemesinde sizinle paylaşmak için sabırsızlandığımız harika yeni özellikler, güncellemeler ve iyileştirmeler var. Ancak tüm bu ayrıntılara girmeden önce, bu güncellemedeki öne çıkan favori özelliklerden bahsedelim.


Yapılandırmalara Giriş:

- Yapılandırılmış tasarımlar oluşturun.

- Yapılandırılmış tasarımlarınızı teknik resimlerde belgelendirin.

- Yapılandırmalar ve imalat arasında geçiş yapın.


Çalışma Alanında Artan Verimlilik:

- Sac metal alanında yeni yırtma özelliği

- Geliştirilmiş 3B çizim deneyimi

- Katmanlı imalat için çubuk desteği iyileştirmeleri

- Eklemeli imalat için yeni açılı hacim destekleri


Fusion 360'ı Tekrar Keşfedin

Fusion 360 geçtiğimiz yıl çok hızlı büyüdü ve bazen yeni özelliklere ve iyileştirmelere ayak uydurmanın zor olduğunu anlıyoruz. Bu yüzden bu Eylül ayında deneme sıfırlaması sunuyoruz! Bu, geçmişte Fusion 360'ı denemiş olanlarınızın Fusion 360'ı ve tüm Fusion 360 uzantılarını yeniden deneyimleme fırsatına sahip olacağı anlamına gelir. İster Fusion 360'a yeni eklenen yapılandırmaları denemek isteyin, ister CAM' deki heyecan verici gelişmeleri denemek isteyin, herkesin keşfedip deneyimleyeceği yeni bir çok özellik mevcut.


 

Kullanılabilirlik


Önizlemeler Insider Programına TaşınıyorHerkese açık önizlemeleri test edenlerle iletişimin verimliliğini artırmak için Eylül sürümünün bir parçası olarak göreceğiniz bazı değişiklikler yapıldı. Eylül 2023 itibariyle tüm önizlemeler yalnızca Insider programı aracılığıyla kaydolmanız durumunda kullanılabilecektir. Bu önizleme işlevine erişim kazanmak istiyorsanız Insider programına kaydolmanız gerektiği anlamına geliyor. Daha önce etkinleştirilmiş bir önizlemeniz varsa endişelenmenize gerek yok; siz bu önizlemeyi kapatmaya karar verene kadar bu işlevselliği koruyabileceksiniz. Ek olarak, bu hamleyle birlikte önizlemelere nasıl atıfta bulunduğumuzun yeniden adlandırılması da oluyor. Bu güncellemeden itibaren 'Genel Önizlemeler' artık 'İçeriden Önizlemeler' olarak tanımlanacaktır.SpaceMouse SDK v4 artık macOs'ta Mevcut


Fusion 360 artık Windows'un yanı sıra macOS'ta da SpaceMouse SDK v4'ü destekliyor. 3Dconnexion'dan en son sürücüleri yükledikten sonra SpaceMouse kullanıcaları artık Fusion 360 ile Lock Horizon gibi daha yeni özelliklerin keyfini çıkarabilir.


Genel Performans Güncellemeleri

Performans bizim için önemli bir odak noktasıdır ve bunu birkaç ürün güncellemesinde yaptığımız bazı iyileştirmelerden de açıkça görülmektedir. Bu güncelleme, Fusion 360'ın kullanılabilirliğini, montajını ve modelleme performansını geliştirmeye devam ediyor.


Kullanılabilirlik:


- Tarayıcıyı kaydırma performansı artık eskisinden daha hızlı.

-Bazı tasarım dosyaları için harici bileşenin tarayıcı düğümünün genişletilmesi yaklaşık %106 oranında iyileştirildi.

-Bazı tasarım dosyaları için belge sekmesini değiştirmek artık yavaşlık yaşanmadan yapılıyor.

-Büyük montajlar için tasarım çalışma alanından animasyon çalışma alanına geçiş 7,3 kata kadar iyileştirildi.

-Dışa aktarma iş akışlarının bellek tüketimi artık yaklaşık 1,7 kat uzatıldı.


Montaj:-Fusion 360'ı büyük bir montaj açıkken kapatmak 6,6 kata kadar daha hızlıdır.

-Mac OS'ta büyük derlemelerin kapatılması artık 4 kata kadar daha hızlı.

-Fusion 360, büyük montajlar için yerinde düzenleme modunda bağlantıyı düzenlerken veya yerleşik bağlantıyı eklerken artık daha hızlı.


Modelleme:


-Başlat/bitir/iptal et düzenlemesi ortak komutunun performansı, üstteki büyük montajlardan önemli ölçüde iyileştirildi.

-Bazı model dosyalarının açılması artık eskisinden 1.5 kata kadar daha hızlıdır ve bu optimizasyon aynı zamanda bu tasarımların hesaplamalarına da fayda sağlayabilir.

-STEP dosyasının açılma verimliliği arttı.

-Bu tasarım dosyaları için tasarım geçmişini gizle 31,6 kata kadar daha hızlıdır ve yeni tasarıma kopyala yaklaşık 4,6 kata kadar daha hızlıdır.

-Insert SVG ve DXF'nin önizleme performansı iyileştirildi.


 

Tasarım

Yapılandırmalara Giriş

Çoğu kullanıcının beklediği an sonunda geldi! Eylül 2023 güncellemesi itibariyle artık yapılandırmaları kullanabileceksiniz. Konfigürasyonlar, bir tasarımın çeşitlemelerini oluşturmak için parametrik mantığı yeniden kullanmanıza olanak tanır. Bir ürün grubundaki parça kütüphanesini yazmak, farklı malzeme ve görünüm seçeneklerini tanımlamak, karmaşık değişen montajlar oluşturmak veya üretim iş akışınızdaki aşamaları temsil etmek için konfigürasyonları kullanabilirsiniz.


Tasarım çalışma alanında, sıfırdan yeni yapılandırılmış tasarımlar oluşturmak için yeni yapılandır panelindeki komutları kullanın veya mevcut bir standart tasarım' ı açıp yapılandırın.


Konfigürasyonları oluşturduktan sonra bunları Fusion 360'ın her yerindeki iş akışlarında kullanabilirsiniz:


-Yapılandırılabilir özellikler ve nesneler tarayıcı ve zaman çizelgesi'nde mavi renkle vurgulanır.

-Yapılandırılabilir unsurların listesini görmek için vurgulanan bir özelliğe veya nesneye tıklayın, ardından bunları kontrol edin.

-Tabloya konfigürasyonlar ekleyin ve her konfigürasyon için değerleri düzenleyin.

-Farklarını görmek veya tablo kapatıldığında tarayıcıdaki açılır listeyi kullanmak amacıyla farklı yapılandırmaları etkinleştirmek için çift tıklayın.

-Karmaşıklığı en aza indirmek veya daha verimli bir şekilde yazmak için benzer yönleri özel tema tablolarına taşıyın.

-Bunları başka tasarımlara ekleyin veya türetin.

-İç içe konfigürasyonlar oluşturmak için eklenen konfigürasyonları yapılandırın.

-Her konfigürasyon için bir çizim oluşturun.

-Her konfigürasyon için çizim oluştururken zaman kazanmak amacıyla çizimi kopyalayın ve konfigürasyonu değiştirin.


Diğer çalışma alanlarına geçin ve bunları farklı ortamlarda kullanmak için farklı yapılandırmaları etkinleştirin:


-Animasyonda Storyboard'lar oluşturun.

-Render'da işlenmiş görüntüler oluşturma.

-Simülasyon etütlerini kurun, çözün ve karşılaştırın.

-Üretken tasarım çalışmaları oluşturun ve karşılaştırın.

-Üretim kurulumları oluşturun ve takım yolları oluşturun.

-Fusion Team'de yapılandırılmış tasarım ve yapılandırmalarını görüntüleme.

Araç çubuğunuzda konfigürasyonlar'ı hemen göremezsiniz endişelenmenize gerek yok. önümüzdeki ay boyunca yapılandırmaları yavaş yavaş yayınlayacağız, dolayısıyla bugün göremiyorsanız, çok kısa bir süre içinde bu işlevi kullanabileceksiniz. Kademeli bir yaklaşım benimseyerek bu güçlü özelliği Fusion 360 ekosistemine sorunsuz bir şekilde entegre etmeyi hedefliyoruz.


Not: Bu özellik yalnızca ticari ve eğitim lisanları için geçerli olacaktır. Konfigürasyonları denemek istiyorsanız ancak henüz ticari bir lisansınız yoksa Fusion 360'ı 30 günlük ücretsiz deneyin. Deneme süresinin bir parçası olarak kullanıcılar bu özelliğe anında erişebilecek.Yeni Sac Levha Yırtma Özelliği


Sac Metal Yırtma, Sac metal çalışma alanında uzun zamandır beklenen bir özelliktir ve sonunda geldiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz! Fusion 360'ın metal levha çalışma alanında sıkışıp kaldıysanız, bu kesinlikle göz atmanız gereken bir özelliktir. Rip aracının yaptığı şey, sac levha parçanızda parçayı açmak, düzleştirmek ve üretmek için gereken bir bölünmenin modellenmesini otomatikleştirmektir. Bu araca erişmek değiştir sekmesine gidin, yırtmak istediğiniz yüzü seçin veya yırtmanın başlangıcını, bitişini ve oluşturulacak boşluğun genişliğini tanımlamak için iki nokta seçin. Tıpkı bunun gibi artık yeni yırtma aracını kullanarak bir yırtık oluşturabilirsiniz, böylece metal levha gövdelerinizi kolaylıkla açabilir/ düzleştirebilirsiniz! Bu özellikle hava kanalları, fırın davlumbazları veya huniler gibi yüksek metal levha parçaları oluşturanlarınız için yararlı olacaktır.


Bevel Edge' de iyileştirilmiş T-Spline Kesişim Geçişleri


ağlamsal ortam oluşturma > Değiştir > Kenarı Eğim Ver


Daha önce seçilen kenarların kesişimin de oluşturulan dörtgen olmayan yüzler, gelen eğrilerin akışını kesiyordu. Artık segmentler eşit aralıklıdır ve düzgün eğri geçişleri oluşturmak için seçilen kenarlar boyunca dörtgen olmayan yüz boyunca devam eder.


Subdivide'da Dörgen Olmayan Yüzler İçin İyileştirilmiş Ayar Seçenekleri

Bağlamsal ortam oluşturma > Değiştir > Alt Böl


Önceden, dörtgen olmayan bir yüzü yalnızca merkezinin alt bölümlere ayırabiliyorduk. Artık, dörtgen olmayan bir yüzü her bir kenar boyunca alt bölümlere ayırmak için yüz sayısını belirleyebilirsiniz.


Geliştirilmiş 3D Çizim


Bu güncellemeden itibaren 3B uzaydaki çizgilere ve noktalara kısıtlamalar uygulayabileceksiniz. Bu kısıtlamalar arasında bir yüzeye çakışan noktalar; düzlemsel bir yüzeye paralel çizgi; düzlemsel bir yüzey üzerindeki çizgi; nokta ile düzlemsel, silindir veya küresel yüzey arasındaki mesafe; çizgi ve düzlemsel yüzey arasındaki mesafe; çizgi ve yüzey arasındaki dik; spline (hem CV hem de uyum noktası) ile yüzey arasında dik. Ek olarak, noktalar ve çizgiler artık 2B çizimde olduğu gibi tuvalin etrafında sürüklenebiliyor ve 3B alandaki noktalarınız ve çizgileriniz üzerinde daha iyi kontrol sağlanabiliyor.


Parametreler İçin Değişim Birimlerinin Tanıtımı


Daha önce bir parametre oluşturduğunuzda birimleri sabitti ve değiştirilemezdi. Artık durum böyle değil! Artık mevcut bir kullanıcı parametresinin birimlerini değiştirebilirsiniz.


Not: Şimdilik, birimleri değiştirmek için düzenlemekte olan parametrenin kullanımda olamayacağına dair bir kısıtlama mevcuttur.


 

Üretken Tasarım


Geometri Ayrımlarının İşlenmesi için Geliştirilmiş Çözücü Sağlamlığı


Bu güncellemede, geometri ayrımlarının ele alınmasına yardımcı olmak için yapısal bileşen çalışmasındaki çözücümüze yeni bir sağlamlık düzeyi ekledik. Tek bir yük durumunda büyüklüğü büyük ölçüde değişen birden fazla yükün bulunduğu, hiçbir yük veya kısıtlama uygulanmayan koruma gövdelerinin bulunduğu veya parçalarının genel performansı için gerçekte ihtiyaç duyulmayan kısıtlı korumaların bulunduğu kurulumlarda geometri ayrımları yaygındı. Çözücünün erken durması nedeniyle minimum miktarda malzeme kaldırıldığı için sonuçlar genellikle eksik görünüyordu. Bu güncellemedeki sağlamlık iyileştirmeleri, tasarımın alanının bağlantılı kalmasına yardımcı olacak ve çözümleyicinin daha fazla yineleme yapmasına olanak tanıyarak sonuçta size daha iyi bir sonuç verecektir.


Çizimler


Yeni Anahtar Yapılandırmaları


Yapılandırılmış tasarımınızı belgeleyin ve hazır olduğunuzda, konfigürasyonu değiştirin ve yeni bir çizim oluşturmak için 'Farklı Kaydet' seçeneğini seçin. Görünümleriniz, boyutlarınız ve tablolarınızın tümü yeni yapılandırmayla eşleşecek şekilde güncellenecektir. Tarayıcı aracılığıyla veya bir görünüme sağ tıklayarak geçiş yapmak kolaydır.


Ok Ucu Türlerinin Taşı


Daha fazla kişiselleştirme seçeneği istiyordunuz ve biz de sizi dinliyoruz. Bu güncellemeyle artık varsayılan ''Kapalı Dolgulu'' ya ek olarak 19 yeni ok ucu şekli arasından seçim yapabilirsiniz. Bu yeni şekiller ölçümlendirmeler, liderler, balonlar, büküm kimlikleri ve delik kimlikleri için ayarlanabilir. Çiziminize mükemmel bir görünüm kazandırmak için ok ucu türlerini karıştırıp eşleştirebilirsiniz. Örneğin, boyutlar için 'Mimari Onay İşareti'ni ve liderler için 'Dik Açı' yı, ihtiyacınız olan özelleştirmeyi elde etmek için diğer şekilleri karıştırarak kullanabilirsiniz.


Genişletilmiş Çizgi Genişliği Grupları


Çizgi Genişliği Grupları artık çok daha esnek. Belge ayarlarında çizgi genişliği gruplarınızı özel olarak ayarlamak, ince, orta, kalın çizgi gruplarınız için pratik olarak istediğiniz çizgi genişliğini seçme esnekliği sağlar. Tasarımızın dünyaya nasıl sergileneceğinin kontrolü size verir.


 

Simülasyon


Şekil Optimizasyon Çalışması İçin Varsayılan Hedef Kitle %30'dan %60'a Değiştirildi


Simülasyon > Şekil Optimizasyonu > Şekil Optimizasyon Kriterleri


Şekil Optimizasyon Çalışması için varsayılan hedef Kitle kriterlerini %30'dan %60'a değiştirdik. Şekil optimizasyonu için en yaygın olarak çalıştırılan model türlerine bağlı olarak, yeni hedefe herhangi bir sorun veya başarısızlık olmadan ulaşılma olasılığı çok daha yüksektir. Farklı bir değere ihtiyaç duyulursa, bunu her zaman ihtiyaçlarınıza daha iyi uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.


Şekil Optimizasyonu İş Arızası İçin Geliştirilmiş Hata Mesajı


Simülasyon > Şekil Optimizasyonu


Bir şekil optimizasyonu işi başarısız olduğunda görünen hata mesajını iyileştirdik; bu, kullanıcıya hatanın doğası ve kullanıcının bundan kaçınmak için neler yapabileceği konusunda daha fazla netlik sağlayacak.


Yarı Statik Olay Simülasyon Çalışmasındaki İyileştirmeler


Simülasyon > Yarı Statik Olay Simülasyonu


Yarı Statik Simülasyonunu hedefleyen açık çözücüde bazı gerçekten iyi iyileştirmeler yaptık. Çözücüdeki kinetik enerji toleransını iyileştirdik, bu da daha iyi yakınsama sağlayacak ve yarı statik analizin hatalarını azaltacaktır. Yarı Statik Olay Simülasyonları için sonuçlara ulaşma süresinde de önemli bir iyileştirme göreceksiniz.


 

Üretim


Üretimde Tasarım Konfigürasyonlarını KullanmaKonfigürasyonlar ve yapılandırılmış tasarımlar profesyonel CAD sistemleri için önemli işlevlerdir. Pek çok ürün, temelde aynı ürünün birden fazla ilgili konfigürasyonu veya varyasyonundan oluşan bir kütüphanede mevcuttur (örneğin, farklı boyutlar ve renkler). Bir konfigürasyon, böyle bir ürünün belirli bir örneğidir ve yapılandırılmış bir tasarım, tüm bireysel konfigürasyonların veya varyasyonların toplanması veya kütüphanesidir. Bu, genel ürün akütüphanesi için parametrik tasarımın faydalarını sağlar; böylece tasarım değişiklikleri, farklı aile üyeleri arasında değişen parametreler aracılığıyla özelleştirme desteğiyle birlikte tüm üyeleri günceller.


Konfigürasyonların ilk sürümü için üretim, uygun şekilde tepki vererek tasarım konfigürasyonlarını basitçe tüketecek.


Konfigürasyonun değiştirilmesi, takım yollarını geçersiz kılan bir tasarım değişikliği olarak etkili bir şekilde görünür. Yeni bir konfigürasyon seçtiğinizde bu, tasarım değişikliği olarak karşımıza çıkar. Takım yolları geçersiz kılınır ve seçilen konfigürasyon için takım yollarını yeniden oluşturmanız gerekir.


Akış (Önizleme) Artık Daha FarklıGeçen yıl size akış (Önizleme) adında gelişmiş bir akış takım yolu verdik. Bu, şu anda 3B takım yolu bölümünde iki akış tarzı stratejimiz olduğu anlamına gelir: Akış takım yolu ve yeni geliştirilmiş akış (Önizleme). Orijinal akış, temeldeki üçgen veriler üzerinde takım yolunu oluşturur. Bunun anlamı, genellikle iyi kalitede bir takım yolu elde ettiğinizdir, ancak bağlantısız üçgenlerin veya kötü şekilde kesilmiş geometrinin olduğu durumlarda, takım yolu, parça üzerinde malzeme bırakan gereksiz uçlar ve bağlantılar içeren kırık bölümlere neden olabilir. Başka bir takım yolu ile yeniden işleme yapmanız veya daha sonra masraflı manuel işler yapmanız gerekmesi ihtimalini artırır.


Ancak yeni geliştirilmiş akış takım yolu, alttaki yüzeylerde hesaplanır. Takım yolu bölümleri arasında daha az dalgalı geçişler anlamına gelir ve daha sonra daha az manuel son işlem gerektirerek daha kaliteli bir yüzey elde edilir. Ek olarak, gelişmiş akış artık gerekli adım sayısı yerine tanımlanmış bir adımı destekleyerek gelişmiş akış takım yolu oluşturma işlemini otomatik hale getiriyor. Geliştirilmiş akış takımyolunun kullanımıyla çok daha sağlam, güvenilir ve kontrollü takım yolu oluşturulmasını gördüğümüzden, Akış Önizleme algoritmasını orijinal akışla değiştiriyoruz. Hala original flow'a ihtiyacınız varsa tercih sekmesinden tekrar açarak bu fonksiyona erişebileceksiniz. Eğer açmaya karar verirseniz artık iki takım yolunuz olacaktır; Akış ve Eski Akış.


Geometri Özellikleri GeliştirmeleriGeliştirilmiş Diş, Delik ve Dairesel İşlemler


Şablon iş akışlarının oluşturulmasını ve otomasyonu desteklemek için artık geçerli bir geometri seçimi oluşturmaya mutlak bir zorunluluk olmadan diş, delik ve dairesel (ve diğer) işlemleri oluşturmak ve kaydetmek mümkün. Seçim geçersizse artık bir uyarı göreceksiniz ancak kaydedip devam edebileceksiniz (bu daha önce mümkün değildi çünkü hata kaydedip devam etmenizi engelliyordu). Bu değişikliğin ana uygulaması, otomasyon iş akışları için şablonlar oluşturduğunuzda, belgeyi geçici bir durumda hazırlayıp kaydedebilmeniz, mevcut tüm veri ve bilgilerle amacı kaydedebilmeniz, bu eksik olsa bile, şu anda eksik olan veriler mevcut olduğunda kullanıcı müdahalesi gerekir. Örneğin, bir üretim belgesi şablonunu son CAD olmadan kaydetmeniz gerekebilir. ancak kurulumlar, işlemler ve geometri seçimleriyle. Bu değişiklik, CAD kullanıma sunulduğunda tamamlanmış bir belgeyi daha hızlı ve daha az girdiyle oluşturmanıza olanak tanır.)


Geliştirilmiş Geometri Özellik Seçimi Tanımlaması


Şu anda tüm zincirlere (örneğin) aynı şey deniyor, bu da tanımlamayı zorlaştırıyor. Bu güncellemeyle geometri özelliği seçimleri, tanımlamayı ve yeniden kullanımı kolaylaştırmak için adlandırılacaktır. Bu değişiklik, seçimlerin artık bir boşluk ve sayı sonekine sahip olduğu anlamına gelir; örneğin Silüet 1. zincir seçimlerinde ayrıca 'kapalı' veya 'açık' öneki bulunur,


Küçük Kullanıcı Arayüzü Geliştirmeleri / Düzeltme


Siluet seçimi iletişim kutusu gövdeler'i gösteriyor (daha önce yanıltıcı bir şekilde gösterildiği gibi gövdeler veya yüzler seçilemez, yalnızca gövdeler seçilebilir). “Cep Tanıma” seçeneği artık daha önce olduğu gibi 'Cep Tanıma' yerine 'Cepler' olarak gösteriliyor.


Yeni ve Geliştirilmiş Post Processor Güncellemesi


En son post işlemci ve makine güncellemelerini mi arıyorsunuz? Bu Eylül ayında, ücretsiz olarak sunduğumuz birçok açık kaynak Post Processor ve machine için tonlarca yeni güncelleme ve iyileştirme yayınladık. Bu sürümde, machine tool camp ve siemens için frezeleme son işlemcilerinin yanı sıra BIQU için yeni bir katkı son işlemcisinin yanı sıra birçok frezeleme son işlemcisi, freze-torna son işlemcisi ve torna son işlemcisi için iyileştirmeler bulacaksınız. Ek olarak, makine kitaplığımıza yeni makineler ekledik, İş Tutma kitaplığımızı güncelleyip geliştirdik ve Autodesk CAM Post Processor motorunun işlevselliğini geliştirdik.


 

Katmanlı Üretim


Çubuk Desteği İyileştirmeleriHacim Destekleri ve Çubuk Destekleri günümüzde katmanlı imalatta kullanılan en yaygın iki destek türüdür. Bu sürümle birlikte tüm bar destek türlerinin kullanıcı deneyimini geliştiriyoruz, böylece yalnızca daha gelişmiş parça ve baskı plakası bağlantı seçenekleri elde etmekle kalmıyor, aynı zamanda Volume Desteklerine daha çok benzeyip daha çok benziyorlar.


Eylül sürümüyle birlikte artık Çubuk Desteklerine kökler ekleyerek çubuklarınızın daha fazla stabilite için yapı plakasına ek bağlantı noktalarına sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Gruplandırılmış çubuk desteklerinizi veya gruplandırılmış kafes hacmi desteklerinizi 3D yazıcınızın yapım plakasına bağlamak için kökler eklemek yerine bir taban plakası eklemeyi seçtiyseniz, artık delik desenli bir taban plakası yerine katı bir taban plakası oluşturmak için ek seçeneklere sahipsiniz. manipüle edebilirsiniz. Gruplandırılmış bir çubuk ve kafes hacim desteklerine dahil olan bir taban plakasının desen tipini kontrol etme yeteneği, çubuk destekler, kafes hacim destekleri ve taban plakası destekleri arasındaki destek oluşturma deneyimini birleştirir.


Yeni eklenen kökler seçeneği ve mevcut gruplar için taban plakası seçeneği artık sırasıyla çubuk desteği ve hacim desteği iletişim kutularındaki bağlantılar adlı yeni bir sekmede bulunuyor. Geriye kalan iki çubuk desteği türüne de (Aşağı yönlendirilmiş nokta çubuk desteği, çubuk destekli kenar) yeni bir bağlantılar sekmesi eklendi. Bu yeni sekme, kesme noktasının şekli ve boyutu gibi çubuk desteklerinizin bileşenlerinize nasıl bağlanacağına ilişkin kontrol edebileceğiniz tüm ayarları içerir. Ayrıca baskı tablası bağlantısını geliştirmek ve baskı tablasından çıkarılma kolaylığını artırmak için her bir çubuk için ayrı pedler tasarlama ve oluşturma seçeneğini de içerir.


Ek olarak, herhangi bir bileşenin görünürlüğünü nasıl açıp kapatabileceğiniz gibi, artık TARAYICI içindeki o destek satır öğesinin yanındaki göz simgesini seçerek her bir destek yapısının görünürlüğünü kontrol edebilirsiniz.


Kullanılabilir Yapı Alanını veya Birimi Seçilen Bir Bileşenle Doldurun


Etkin katkı maddesi kurulumundaki boş alanı, seçilen bileşenin kopyalarıyla otomatik olarak doldurur.


Belirli teknolojilerle (örneğin: SLA, DLP, SLS ve MJF) 3 boyutlu baskıda, mevcut üretim alanına daha fazla parça sığdırmak daha ekonomiktir. Bunu yaparak yalnızca parça başına maliyeti azaltmakla kalmaz, aynı zamanda bazı durumlarda aynı sürede daha fazla parça basabilirsiniz. Bu yeni özellik, belirli bir bileşeni seçmenize ve parçanın yönünü aynı tutarken 3D yazıcınızdaki mevcut alanı veya hacmi doldurmak için onu aktif üretim modeli içerisinde mümkün olduğunca çok kez çoğaltmanıza olanak tanır. Ayrıca bu bileşenleri otomatik olarak aktif katkı maddesi kurulumuna ekler ve bunları istediğiniz düzenleme kriterlerine göre düzenler.


Katkı Maddeli MFG Kurulumu için Düzenleme İstatistikleri


Eklemeli üretim kurulumunda parçaları 2D veya 3D olarak düzenledikten sonra, artık yapıyı inceleyebilir ve yapı hacminizdeki parça sayısının yanı sıra, yazıcının mevcut hacmine veya düzenlenmiş bileşenlerinizin yapı yüksekliğine göre düzenleme yoğunluğunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Yeni Açılı Hacim Destekleri (Ek Uzatma)


Açılı hacim destekleri, teknik önizlemeden çıkıyor ve artık eklemeli yapı uzantısına erişimi olan kullanıcılara sunuluyor. MPBF (metal toz yataklı füzyon) 3D yazıcıyla katkı kurulumunda bileşenler için hacim destekleri oluştururken, destek yapılarınızın bir parçanın üst deri bölümleriyle temas etmesini önlemek daha iyidir. Hacim Desteği iletişim kutusundaki Açılı Hacim Desteği sekmesine erişerek, destek yoluna bir pivot noktası tanıtabilirsiniz, böylece destek yapısı, desteklenen yüzün doğrudan altındaki yüzeylerden uzak durmak için bu nokta etrafında bükülebilir. Bu tekniği kullanarak desteğin çıkarılması sırasında harcanan süreyi ve desteklerin parçalarınızla temas halinde olduğu üst derideki lekelerin temizlenmesi gibi ek işlem sonrası adımları en aza indirebilirsiniz.


Eklemeli Çok Eksenli Biriktirme Takım Yolları Mezunları (Katkı Uzatma)


Yönlendirilmiş Enerji Biriktirme ve çok eksenli polimer biriktirme gibi eklemeli üretim süreçlerini yönlendirmek için kullanılan eklemeli çok eksenli biriktirme takım yolları, ön izlemeden eklemeli yapı uzantısına kadar kademelendiriliyor. Bu takımyollarının yapmanıza olanak sağladığı şey, yönlendirilmiş enerji biriktirme gibi metal işlemlerinin yanı sıra polimer ve beton biriktirme işlemleri de dahil olmak üzere çok eksenli katmanlı üretim makinelerini çalıştırmaktır.


 

API


Üretim API iyileştirmeleriEklemeli kurulum için takım yolunu oluşturduktan sonra, artık ilgili tüm makine türleri için API aracılığıyla 3D yazıcımızla ilişkili eklemeli üretim makine dosyalarını (örneğin: Gcode, CLI, SLC, MTT,…) oluşturabilirsiniz. Kurulumunuz, birden fazla makine dışa aktarma seçeneğine sahip Metal Powder Bed Fusion 3d yazıcı için bir yazdırma ayarı içeriyorsa, artık API aracılığıyla dosya oluşturma sırasında kullanılacak özel dışa aktarma türünüzü seçebilirsiniz.


20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

टिप्पणियां


bottom of page