top of page

Autodesk Inventor 2022 - Yeni Özellikler

Model State / Part

Parçalarınızı modellerken birçok farklı varyasyonlara ihtiyacınız olabilir. Bununla ilgili artık yeni bir dosya olarak bunu yaratmanıza gerek yok. Inventor 2022 ile parçalarınızın varyasyonlarını tek bir model üzerinden oluşturup aynı dosya içerisinde saklayabilirsiniz.


Model State / Montaj

Montajlarınızda kullanmak istemediğiniz unsurlar olabilir ya da montajınızın türevlerini oluşturmak isteyebilirsiniz. Bunun için 2021 ve öncesi sürümlerde “Level of Detail” özelliğini kullanıyorduk. 2022’de işler çok daha kolaylaştı.


Model State / Parça Basitleştirme

Modelinizi başka bir tasarımda sadece bir kütle olarak kullanacaksanız veya müşteriye modeli gönderirken tüm detaylarıyla göndermek istemiyorsanız model üzerinde basitleştirme uygulamaları yaparsınız. Bunları artık Model State ile aynı dosya içerisinde oluşturma imkânınız mevcut.


Modellerinizi Oluştururken Basitleştirme İşlemleri / Simplfy

Modellerinizi ayrı bir parça olarak dışarıya aktarım sırasında basitleştirmeniz, sadeleştirmeniz için kullanacağınız ara yüz oldukça kullanışlı hale getirilmiştir. Kullanıcı dostu olarak sizlere sunulmaktadır.


Inventor ile Diğer Yazılımların Birlikte Çalışabilirliği

Günümüz teknolojisi ile artık tüm disiplinler birbirinin müşterisi olma yolunda ilerliyor. Bu yüzden farklı yazılımların aynı dili konuşması gerekiyor. Autodesk bu konuda çok güçlü bir marka. Inventor 2022 ile de bu konuda verimli yenilikler gelmiştir.


Autodesk Inventor Fillet Komutu Yenilikleri

Modelinizi oluştururken düzenleme yapacağınız komutlar vardır. Autodesk Inventor içerisinde bu amaçla kullanacağınız komutlardan biri “Fillet” komutudur. Fillet komutundaki ara yüz 2022 yeniliği ile basitleştirilmiş şekilde sizlere sunulmaktadır.


Montaj Modellemedeki Sınırlamalar

Inventor 2022 ile eklenen yeni seçeneklerde montaj sınırlamaları mevcut. Bu yeni özellik montaj ortamında kısıtlanan bileşenleri hızlı bir şekilde tanımlamanıza olanak tanır. Bunları ürün ağacından kontrol edebilirsiniz.Autodesk Inventor Arayüzündeki Koyu Tema

Inventor 2021 ile deneme sürümü olarak sunulan koyu renkli tema Inventor 2022 ile hazır hale getirilerek tam anlamıyla kullanılmaya başlanılmıştır. Ara yüz arka planları, i-logic pencere arka planları dahil olmak üzere koyu tema Inventor 2022 ile sizlere sunulmaktadır.

Teknik Resimdeki Yenilikler

Teknik resimdeki modellerinizde artık modelinizdeki aydınlatma stilini değiştirerek gölgeli görünümlerinizi teknik resim sayfasına da aktarabilirsiniz. Ayrıca ölçülendirme yaparken merkez çizgi işaretleri artık ölçü çizgisiyle kesiştiğinde otomatik olarak kırılıyor.Performans İyileştirmeleri

Inventor 2022 ile güçlü performans özellikleri sayesinde dosyalarınızı hızlı bir şekilde açabilir ve kaydedebilirsiniz. Bu sayede çalışma sürenizi verimli hale getirebilirsiniz.
Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page