top of page

Autodesk AI Fusion 360 Platformu ile Yaratıcılığınızı ve Verimliliğinizi Nasıl Artırabilirsiniz?

Tasarım ve üretim endüstrilerinde yeni ürün ve fikirlere olan talep her gün geçtikçe daha da artıyor. Autodesk müşterilerinden işlerini daha hızlı ve sürdürülebilir, bunun yanı sıra daha düşük maliyet ve yüksek kalitede yapmaları isteniyor. Yapay zekanın gücünden yararlanmak artık hoş bir şey değil; buna ayak uydurmak artık bir zorunluluk.


Autodesk, 10 yılı aşkın bir süredir yapay zekaya yatırım yapmaya öncelik veriyor çünkü yapay zekanın tasarım ve üretim ekipleri için dönüştürücü gücünün farkında. Yapay zeka araştırma ve geliştirmeye yaklaşımımız tek bir soruyu ele alarak özetlenebilir: Hayal gücünü gerçeğe daha iyi dönüştürmek için yapay zekayı nasıl kullanabilirsiniz?

Ekiplerinizin ürün geliştirme sürecini kolaylaştırmasını ve fikirlerinizi daha hızlı hayata geçirmesini kolaylaştırmak istiyoruz.

Bu nedenle şu anda yaratıcı ve problem çözmeyi artıran, sıkıcı ve tekrarlanan görevleri otomatikleştiren ve tahmine dayalı öngörüler sunmak için proje verilerini analiz eden Autodesk AI teknolojisini geliştiriyor. Yalnızca üretkenliği artırarak değil, aynı zamanda daha iddialı ve yaratıcı olmalarını sağlayacak araçlar sağlayarak müşterilerin anı yakalamasına yardımcı olur.


Şu anda Autodesk AI yeteneklerini üç ana alanda geliştirmeye odaklanıyoruz:

  • Analiz

  • Büyütme

  • Otomasyon

Üretken tasarım gibi Autodesk Fusion'daki son güncellemeler hali hazırda yapay zekadan yararlanıyor. Profesyonellerin tasarım ve yapım yaşam döngüsü boyunca çok sayıda fikri harekete geçirmesine, üretmesine ve iyileştirmesine olanak tanır.


Autodesk AI – Kontrol Sizde!


Autodesk AI'nın her zaman kullanıcı tarafından yönlendirildiğini açıkça belirtmek istiyoruz. Autodesk AI'nın ön planda ve merkezde olması, iş akışınızı iyileştirmenize ve mümkün olan en iyi sonuca ulaşmanıza yardımcı olması gerektiğine inanıyoruz. Normalde zaman alıcı görevleri kolaylaştırmak ve olmak istediğiniz yere daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olmak için bir asistan gibi sizinle birlikte çalışır.


Projenizde istenen sonuçları elde etmek için manuel ve otomatik ayarlamaları nasıl birleştirmek istediğinize siz karar verirsiniz. Kontrol sizde ve son kararlar her zaman sizindir.

Autodesk Fusion'ın halihazırda yapay zekadan faydalandığı bazı temel yöntemlere daha yakından bakalım:Üretken tasarım


Altı yıldan fazla bir süre önce Fusion'da üretim için üretken tasarım teknolojisini ilk uygulayandı. Yapay zeka destekli, çok amaçlı tasarım optimizasyonu çözümü, tanımlanmış bir sorun için binlerce üretime hazır çözüm üretebilir. Tasarımcıların ve mühendislerin tasarım alternatiflerini hızlı bir şekilde analiz etmelerine yardımcı oluyoruz.Otomatik modellemeOtomatik modelleme sizi tasarım sürecinin başında karşılıyor. Hızlı tasarım keşfini mümkün kılar ve belirli bir tasarım sorununa yaklaşımınızda yeni olasılıkları ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Otomatik modelleme, yalnızca birkaç dakika içinde, nelerin bağlanacağı ve nelerden kaçınılacağı konusunda minimum tanımla çok sayıda düzenlenebilir tasarım alternatifi sağlar.Otomatik takım yollarıFusion için CloudNC CAM Assist Automation Eklentisi, 3 eksenli bileşenlerin 3D modellerini saniyeler içinde işleme stratejilerine dönüştürür. Yardımcı pilot görevi görerek tekrarlayan CAM programlama görevlerini otomatikleştirmenize yardımcı olur. Bir zamanlar geliştirilmesi saatler veya günler sürebilecek stratejiler ve tahminler artık neredeyse anında elde edilebiliyor.


Otomatik çizimler


Dokümantasyon, vasıflı bir mühendisin zamanının önemli bir bölümünü işgal edebilen bir görevdir. Artık değil. Yıl sonuna kadar, 3D modelleri tek tuşla tam boyutlu çizimlere dönüştürmek için Fusion'da Otomatik Çizimler'i başlatacağız.Autodesk AI ve Autodesk Fusion 360 ile daha iyi bir dünya tasarlayın ve yaratın


Sonuçta Autodesk AI, yaratıcılığı ve karar almayı geliştirir ve zorluklara karşı yeni çözümleri daha hızlı ve daha sürdürülebilir bir şekilde bulmanızı sağlar. Fusion araç kutunuzda mevcut iş akışlarınızı desteklemek için yardım eli uzatan ek bir araçtır.


Bu buzdağının sadece görünen kısmı. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda yapay zeka gelişmeye devam ettikçe, sürekli yenilik yapmanıza, değer içermeyen görevleri ortadan kaldırmanıza, müşterilerinizi memnun etmenize ve rekabette önde kalmanıza yardımcı olmak için her zamankinden daha güçlü teknoloji biçimlerini bünyemize dahil edeceğiz.


Şimdi yatırım zamanıdır ve biz de tam olarak sizin adınıza bunu yapıyoruz. Şimdi bu dönüştürücü teknolojinin sizin için neler yapabileceğini keşfetmeye başlamanın zamanı geldi.Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

0553 314 94 0110 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page