top of page
< Back

Revit Family Oluşturma

Yapı ürünleri üreticilerinin 3D modellerini hangi tasarım yazılımıyla tasarlanmış olursa olsun Revit family dosyalarına dönüştürün.

Revit Family Oluşturma
BIM nesneleri, bir ürün veya bileşenin geometrisi ve görsel grafik temsili gibi fiziksel özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan akıllı sanal 3B nesneler ailesidir. BIM nesnesi, gerçek dünyadaki davranışı ve spesifikasyonları, ürünün kullanılacağı projenin BIM modelinde kullanılmasını sağlayan, ürünün kendisiyle tamamen aynı şekilde simüle eder . Ürün üreticileri genellikle BIM nesnelerini, daha sonra belirli bir ürünü arayan proje mühendisleri ve mimarlar tarafından kullanılan ürün kataloglarına yerleştirir.
Her nesne, ürün literatürü, standart ayrıntılar, teknik veri sayfaları, NBS özellikleri, model numarası ve garanti bilgileri gibi bir dizi meta veri içerir. Bileşenler nesnesi ve katmanlı nesneler olmak üzere iki tür BIM nesnesi vardır. Bileşen nesneler, pencereler, kapılar, kazanlar vb. gibi belirgin bir 3B geometriye sahip ürün modelleridir. Katmanlı nesneler veya malzeme nesneleri, halılar, çatı kaplama, duvarlar ve tavanlar gibi belirgin bir geometrisi veya boyutu olmayan ürün modelleridir.
Özel revit family oluşturma, çoğunlukla Autodesk Revit platformunu kullanarak yapı ürünleri veya mekanik bileşenlerden oluşan bir kitaplık oluşturma sürecidir; öyle ki, bir aile tipindeki herhangi bir değişiklik güncellenir ve bu aile tipini kullanan proje boyunca anında yansıtılır. Detay vermek gerekirse bir pencere tipinin boyutları değiştirildiğinde, proje boyunca aynı aileye ait tüm pencereler anında güncellenir. Bu tür Revit aileleri, Parametrik Revit aileleri olarak bilinir. Bu tür akıllı veya parametrik ailelerin kullanımı, proje sahibinin proje için merkezi bir bina bilgi modeli sürdürmesine yardımcı olur.


Yapı ürünleri imalatçısı firmalar, mimarlar ve mühendisler için, müşterileri tarafından doğrudan web sitelerinden indirilebilen ürün modeli katalogları için standart ve özelleştirilmiş mimari kitaplık oluşturma hizmetleri sunuyoruz.

Autodesk Revit'teki uzmanlığımızdan ve BIM'deki kapsamlı deneyimimizden yararlanarak, mimari ve yapısal yapı bileşenleri için çok sayıda parametrik ve parametrik olmayan aile oluşturma hizmetleri sunuyoruz.

Oluşturulduktan sonra, bu BIM aileleri gerektiği gibi çeşitli projelerde kullanılabilir ve daha sonraki bir aşamada proje gereksinimlerine göre değiştirilebilir.

Nasıl Çalışıyoruz?


Birlikte uygun aile şablonunu seçiyoruz (tavan tabanlı, çatı tabanlı, duvar tabanlı vb.)
Optimum geometri görünürlüğü için aile alt kategorilerini tanımlıyoruz
'Referans düzlemi' ve 'Referans çizgisi' araçlarını kullanarak Referans düzlemi ve Referans çizgilerini oluşturuyoruz.
Parametrik ilişkiyi belirtmek için Boyut araçları ekleyip, optimize ediyoruz.
Farklı parametreler kullanarak aile türlerini belirliyoruz
Model geometrisini oluşturup ve ilgili modele ekliyoruz.

Ürettiğimiz Revit Family Grupları


Foundation aileleri
Korkuluk Aileleri
Mutfak aksesuarları aileleri
Elektrikli ışıklar/armatür aileleri
Sıhhi tesisat aileleri
Boru ve armatür aileleri
Mobilya Aileleri
Cam panel sistem aileleri
Kapı Aileleri
Pencere Aileleri
Duvar aileleri
Tavan aileleri
Merdiven aileleri
Sütun aileleri
Kafes aileleri
Kiriş aileleri
bottom of page