top of page
< Back

CFD ve FEA Analiz ve Simülasyon Hizmetleri

Cadbim CFD ve FEA analiz hizmetleri ile ürünlerinizin analiz sonuçlarını uluslararası geçerlilikte bir rapora dönüştürün ve paydaşlarınıza sunun.

CFD ve FEA Analiz ve Simülasyon Hizmetleri

Ürünü Pazara Göre Optimize Edin

Üretim şirketleri piyasaya çıkmadan önce ürünlerini iyileştirmek istediklerinde, yeniden işlemeyi ortadan kaldırmaya, maliyetli prototiplere olan ihtiyacı azaltmaya ve geliştirme maliyetlerini düşürmeye çalışırlar. Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) analizi veya Sonlu Eleman Analizi (FEA) gibi simülasyon teknolojisi, bu tasarım zorluklarını ele alan çözümler sunar.


Simülasyon Yazılımı ve Yöntemleri

CFD yazılımı, sıvı akışı ve ısı transferi tasarımlarını analiz ederek mühendislerin bir ürünün gerçek dünya koşullarında nasıl performans göstereceğini belirlemesine olanak tanır. Süreç, optimizasyon fırsatlarını önceden vurgulayarak riskleri azaltır ve maliyetli garanti sorunlarından kaçınır.
FEA, malzemelerin veya nesnelerin dijital analizi yoluyla yapısal tasarımı optimize etmenin hesaplamalı bir yöntemidir. Titreşim, ısı, sıvı akışı ve diğer uygulanan kuvvetler gibi gerçek dünya streslerinin etkileri zayıf noktaları belirler. Mühendisler, boyuttan, maliyetten veya estetikten ödün vermeden genel performansı optimize etmek için içgörü kazanır.


Simülasyon Hizmetleri

CFD analizi ve FEA simülasyon hizmetleri, eğitim, yazılım ve CADBİM desteği ile tasarım kararlarınızı iyileştirin.
CADBİM'in işbirliğine dayalı danışmanlık yaklaşımıyla müşteriler, kendinden emin tasarım kararları alabilir, ürünler piyasaya çıkmadan önce sorunları belirleyebilir ve sağlam, güvenilir tasarımlar oluşturabilir. Uzmanlarınız tasarımı oluştururken, simülasyon uzmanlarımız analizi gerçekleştirir. Temel yetkinliklerin paylaşılması sürekli işbirliğini teşvik eder. Çift yönlü bilgi akışı, zamanlama, maliyet ve üretim yetenekleri kısıtlamalarınıza uygun olarak tasarım rehberliği ve fikirlerin değiş tokuş edilmesini sağlar.
bottom of page