top of page
revit logo
Revit: Tasarımcılar ve uygulayıcılar için BIM yazılımı
3B modelleyin, belgeleri kolaylaştırın, birleşik bir BIM ortamında özel araçlar kullanın.

Revit nedir?

Revit® BIM yazılımı, mimari, mühendislik ve inşaat (AEC) ekiplerinin yüksek kaliteli binalar ve altyapı oluşturmasına yardımcı olur. Revit'i şu amaçlarla kullanın:

  • Elemanları, yapıları ve sistemleri parametrik olarak müdahale edebileceğiniz doğru ve hassas 3B modellere dönüştürün.

  • Projelerinizde yaptığınız değişikliklerin, projenin planlarına, kesitlerine, görünüşlerine, çizelgelerine ve 3B görünümlerine anlık olarak yansımasını sağlayın.

  • Yapı sektöründeki farklı disiplinlerin(Mimari, yapısal, MEP) özel araç setlerini içeren, birleşik bir proje ortamıyla çalışmalarınızı geliştirin.

Neden Revit'i kullanmalısınız?
verimli projeler
Daha verimli projeler
yapın

Tasarım dokümantasyonu oluşturmak ve çıktıları yönetmek için yerleşik otomasyonu kullanarak üretim ekipleri üzerindeki yükü hafifletin.

ekipleri ve iş akışlarını bir araya getirin
Ekipleri ve iş akışlarını bir araya getirin

Model tabanlı BIM ve CAD verilerini Revit'te kaydedin, senkronize edin, paylaşın, çok disiplinli ekipleri ve iş akışlarını birbirine bağlayın.

Tasarım verilerinizin kontrolünü elinize alın
Tasarım verilerinizin kontrolünü elinize alın

BIM sürecinizin veri temeli olarak Revit'i kullanın. Firmanıza ait standartlar, iş akışları ve içerikleri geliştirip paylaşın.

Revit ile Yapabilecekleriniz

Tasarım amacını hızla tanımlayın ve belgeleyin

Çizim, planlama, not ekleme ve belge üretimi araçları sayesinde Revit, BIM iş akışları verimliliğini artırmanın yanı sıra tüm AEC disiplinleri için özel araçlar ve otomasyon sunar.

Proje ekipleri ile kolayca bağlantı kurun

Autodesk, AEC proje ekiplerinin her zaman, her yerde birlikte çalışmasını destekler. Revit bulut iş paylaşımı ve Autodesk BIM Collaborate Pro ile ekiplerinizin senkronize çalışmasını sağlayın ve projelerinizin gidişatından emin olun.

Tasarım kararlarını keşfedin, yineleyin ve geliştirin

Birbirinden çeşitli CAD ve BIM araçları için entegre analiz araçları ve birlikte çalışabilirlik desteği ile Revit, proje ekiplerinin içgörüleri ortaya çıkarmasına ve verilere dayanan sonuçlar elde etmesine yardımcı olur.

Sektöre göre Revit'i keşfedin

Revit mimari, mühendislik ve inşaat disiplinleri için amaca uygun olarak tasarlanan araçlar sunar. Sektörünüz için doğru aracı nasıl kullanabileceğinize göz atın ve birleşik bir modelleme ortamında ekip arkadaşlarınızla çalışın.

MİMARLIK İÇİN REVIT ARCHITECTURE

Mimarlara yönelik BIM araçları
Revit® ile mimarlık projesi tasarlayın, dokümantasyon oluşturun, yönetin ve teslim edin.
Mimari
revit - tasarımdan dökümasyona

Tasarımdan dokümantasyona

Duvarlar, kapılar ve pencereler yerleştirin. Kat planları, kesitler, çizelgeler, cephe ve 3B görünümler daha hızlı ve daha doğru bir şekilde oluşturun.

Analiz

Tasarım sürecinin başlarında yapı performansını optimize edin, maliyet tahminleri yürütün ve proje ile bina ömrü boyunca performansı takip edin.

revit - analiz
revit görselleştirme

Görselleştirme

Gerçekçi görüntülemeler oluşturun. Tasarımınızı sanal gerçekliğe genişletmek için kesitler ve 3B görünümlerle dokümantasyon ve üç boyutlu panoramalar oluşturun.

Koordinasyon ve işbirliği

Revit'in birleştirilmiş proje ortamında tasarımları mühendisler ve yükleniciler ile paylaşın, senkronize edin ve yineleyin.

revit koordinasyon ve iş birliği
İş akışları
Revit'in diğer Autodesk yazılımlarıyla birlikte nasıl çalıştığını görün.
Revit + Insight
Sürdürülebilir yapı tasarımına yönelik tasarım kararlarına bilgi sağlamak için analizler gerçekleştirin.
Revit + ReCap
ReCap'i kullanarak nokta bulutu verilerini içe aktarın, görüntüleyin ve dönüştürün. Ardından verileri Revit'te kullanın.
Revit + Dynamo
Tekrar eden iş akışlarını otomatikleştirin.

YAPI MÜHENDİSLİĞİ İÇİN REVIT STRUCTURE

Yapı mühendisleri, detaylandırma uzmanları ve imalatçılar için BIM araçları
Yapı sistemlerini hızlı ve verimli şekilde tasarlayın, detaylandırın, analiz edin ve belgelendirin.
Yapı Mühedisliği
revit - betonarme

Beton takviye

Gelişmiş bir BIM ortamında 3B beton donatısı modelleyin. Burulma donatısı çizelgeleriyle ayrıntılı takviye tasarımları ve çizim dokümantasyonu oluşturun.

Tasarımdan detaya uzayan
iş akışları

Çelik tasarımı ve detaylandırma iş akışlarını bağlayın. Revit modelindeki çelik bağlantılar için tasarım amacını daha yüksek ayrıntı düzeyiyle tanımlayın.

tasarımdan detaylandırmaya uzanan iş akışları
revit - dökümantasyon

Dokümantasyon

Çelik ve beton tasarımlarıyla ilgili daha doğru ve ayrıntılı dokümantasyon oluşturun.

Analiz

Revit'te fiziksel modeli oluştururken yapı analizi yürütün ve sonuçları analitik modelle analiz ve tasarım uygulamalarına aktarın.

revit - yapısal analiz
İş akışları
Revit'in diğer Autodesk yazılımlarıyla birlikte nasıl çalıştığını görün.
Eksiksiz yapı mühendisliği iş akışları
Revit, Robot Structural Analysis Professional ve Advance Steel ile beton ve çelik yapılar tasarlayın, bunları analiz edin ve ayrıntılandırın.
Revit + Advance Steel

Ücretsiz Advance Steel uzantısıyla Revit modellerini Advance Steel'a bağlayın. Yapısal Çelik için modelin LOD350'deki BIM verilerini aktarın.
Revit için Precast Eklentisi

Beton yapılar için tasarım ve imalat süreçlerini bağlayın.

MEP MÜHENDİSLİĞİ İÇİN REVIT MEP

MEP mühendisleri, detaylandırma uzmanları ve imalatçılar için BIM araçları
Daha iyi performans ve sürdürülebilirliği desteklemek için BIM'de sistem tasarımını modelleyin, analiz edin ve yineleyin.
Mekanik Tesisat
Revit MEP - entegre tasarım

Entegre tasarım

Revit ile mühendislik tasarım sürecini kolaylaştırın. İnşaat başlamadan önce tek model ile tasarım amacını koordine edin ve iletin.

Analiz

Tasarım sürecinin başlarında simülasyonlar ve çakışma tespiti çalışmaları gerçekleştirin. Mühendislik odaklı hesaplamalar için kavramsal enerji analizi verilerini kullanın.

revit - mep analizi
revit mep - dökümantasyon

Dokümantasyon

Yapı sistemlerini mimari ve yapısal bileşenler de dahil eksiksiz bir yapı bilgi modeli bağlamında tasarlayın, modelleyin ve belgeleyin.

İmalat

İmalat model düzenini otomatik hale getiren araçlarla MEP imalatı için modelleme yapın. İmalat ve yükleme aşamalarında ayrıntılı koordinasyon için bir model hazırlayın.

revit mep - imalat, fabrication
İş akışları
Revit'in diğer Autodesk yazılımlarıyla birlikte nasıl çalıştığını görün.
Revit + Fabrication CADmep

Revit'te bir model oluşturduktan sonra modelinizi MAJ dosyası olarak dışa aktarıp atölye çizimleri ve alan hazırlığı için Fabrication CADmep'e aktarın.
Revit + Fabrication ESTmep

ITM ile oluşturulan Revit modellerinden tahminler oluşturun ve bu tahminleri kullanarak daha doğru ve rekabetçi tekliflerle işler kazanın.
Revit + Insight

Daha iyi yapı performansı elde etmek için Revit ve Insight ile gerçek zamanlı geri bildirim alıp bilinçli tasarım kararları verin.

İNŞAAT İÇİN REVIT

Yükleniciler ve uygulayıcılar için BIM araçları

Revit'i inşaat dokümanı oluşturmadan işletmeye kadar yapı projelerinin her aşamasında kullanabilirsiniz.

İnşaat
revit construction

Daha fazla bilgiye dayanan kararlar verin

Planlama ve ön inşaat kararlarını daha önceden almak için veri zengini 3B modelleri kullanın. Daha sonraki kullanımlar için inşaat modelleme çalışmalarınızı kaydedin.

Tasarım ve detaylandırma süreçlerini bağlayın

Daha yüksek düzeyde ayrıntılar içeren çelik bağlantılar modelleyin. İmalata kadar harcanan süreyi kısaltmanıza yardımcı olarak yapı tasarımını detaylandırma sürecine kolaylaştırmanızı sağlayan araçlardan yararlanın.

revit - Tasarım ve detaylandırma süreçlerini bağlayın
revit - imalata hazırlanın

İmalata hazırlanın

Tasarım amacınızı netleştirip imalat ve kurulum aşamalarına geçmek için Revit modellerinde yer alan ürün verileri ve teknik özelliklere erişin.

İletişimi iyileştirin

Revit modellerini kullanarak saha içi takasları koordine edin, çökmeleri algılayın, aşamaları sıralayın ve ofisten sahaya uzanan verimliliği, kalite güvencesi ve kalite kontrol süreçlerini iyileştirin.

revit - İletişimi iyileştirin

REVIT TÜM ÖZELLİKLER

Revit Tüm Özellikleri
Parametrik bileşenler

Duvarları, kapıları ve pencereleri; tasarım ve form oluşturmaya yönelik açık, grafiksel ve parametre açısından zengin bir sistemde yerleştirin.

İş paylaşımı

Revit proje işbirliği ortamında merkezi olarak paylaşılan modelleri kaydedin, senkronize edin, gözden geçirin ve güncelleyin.

Çizelgeler

Tabloları kullanarak proje verilerini daha iyi bir şekilde kaydedin, filtreleyin, sıralayın, görüntüleyin ve paylaşın.

Birlikte çalışabilirlik

Revit, verilerinizi içe veya dışa aktarabilir. Bu verileri IFC, 3DM, SKP, OBJ ve daha birçoğu dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılan biçimlerle ilişkilendirir.

Açıklama Notu

2B ve 3B'de etiketleme, boyutlandırma ve örnekleme araçları ile tasarım amacınızı daha etkili bir şekilde aktarın.

Global parametreler

Radyal boyutlar ve çap boyutların yanı sıra eşitlik kısıtlamalarıyla çalışan, proje genelinde geçerli parametrelerle tasarımlarınızı özelleştirin.  

Geliştirici araçları ve çözümleri

Dynamo, API erişimi, geliştirici çözümleri ve Autodesk App Store'daki BIM içerikleriyle Revit işlevlerini genişletin.

Revit'te
Üretken Tasarım

Revit'te Üretken Tasarım ile tasarım alternatiflerini değerlendirin ve karşılaştırın. Sadece AEC Collection aboneleri tarafından kullanılabilir.

Görünürlük ayarları ve geçersiz kılmalar

Görünürlüğü kontrol etmek için yapı bileşenlerini gizleyin, görüntüleyin ve vurgulayın. Görünümü özelleştirmek için kişiselleştirme araçlarını kullanın. 

Karmaşık form oluşturma için 3B kütleleme

Revit'in kütle modelleme araçları sayesinde; tasarıma özel form, profil ve çizim çalışmaları oluşturmanın yanı sıra proje içinde geometriyi standartlaştırmak ve tekrarlamak için yüklenebilir kütle ailelerini kullanın.

Standart ve özel
aile içeriği

İster Autodesk bulutundan Revit projelerine içerik yükleyin, ister kendi yapı bileşeni kütüphanenizi oluşturun.

Kişiselleştirme ve özelleştirme

Yapılandırılabilir klavye kısayolları, şeritler ve araç çubukları ile kullanıcı arayüzünü dilediğiniz gibi özelleştirin.

Elektrik ön yük analizi

Artık Revit'de çalışan elektrik mühendisleri ve tasarımcıları, elektrik ekipmanını modellemeden önce tasarım aşamasının ilk aşamalarında ön yük hesaplamaları gerçekleştirmek için bir mimarın PDF, DWG™ dosyasını veya Revit geometrisini kullanabilir. 

Yapısal analiz modelleme için yeni iş akışı

Analiz modelleme üzerinde kontrolünüz olsun. Analitik model bileşenlerini fiziksel geometriyle ilişkilendirin veya fiziksel model ve özelliklerinden analitik bileşenlerin oluşturulmasını otomatikleştirin. Katlar ve duvarlar için hiyerarşi, tolerans ve açıklıklarını tanımlayın ve tasarım değiştikçe analitik modeldeki değişiklikleri fiziksel modele senkronize edin.

FormIt Pro ile birlikte çalışabilirlik iyileştirmeleri

Revit'te FormIt AXM dosyalarını ilişkilendirerek FormIT Pro ile erken tasarım aşaması birlikte çalışabilirliğini iyileştirin. İlişkilendirilen FormIt dosyaları için Revit'ten FormIt oturumu başlatmak adına 3B Çizim özelliğini kullanın. Tasarım amacını tanımlayıp aktarın ve FormIT'in sıvı modelleme özelliklerinden yararlanın. Revit'e göndermeden önce değişiklikleri önizleyin.

Üretken Tasarım ve Dynamo iyileştirmeleri

Daha esnek çıktılar, yöntem adlandırma netliği ve arayüz tutarlılığından yararlanın.

Planları sayfalara göre filtreleyin

Yalnızca sayfada görünen bileşenleri ve özelliklerini görmek için sayfaya göre filtrele seçeneğini kullanın. Model içerisindeki bilgiyi daha fazla veya daha az görüntülemek için sayfa görünümlerini değiştirin ve plan güncellenmesini dinamik olarak takip edin. 

2B görünümlerde yer değiştiren öğeleri gösterin

Dokümantasyon setlerine netlik kazandırmak için 2B plandaki bileşen konumlarını ayarlayın. 

Revit - Yerel PDF olarak dışa aktarma

Kullanıcı tanımlı adlandırma kurallarıyla Revit görünümlerini ve paftalarını 2B PDF dosyaları olarak dışa aktarma ve toplu dışa aktarım özellikleriyle dosyaları kolayca paylaşın.

Sayfaları çoğaltma

Sayfalarda başlık bloğu ve parametrelerini, ayrıntıları ve görünümleri çoğaltmak için sayfa çoğaltma özelliğini kullanarak belgelendirmeyi hızlandırın.

Revit - Birlikte çalışabilirlik iyileştirmeleri

Revit'in Rhino ve FormIt Pro gibi araçlarla birlikte çalışabilirlik geliştirmeleriyle biçim oluşturma sürecini dokümantasyona bağlayın.

Revit - Geliştirilmiş dokümantasyon verimliliği

Planlama ve not ekleme araçlarında yapılan geliştirmeler, tasarım amacını yakalamayı ve iletmeyi kolaylaştırıyor.

Revit - Geliştirilmiş donatı modelleme ve detaylandırma

Donatı unsurlarını yerleştirirken ve yönlendirirken daha hızlı, daha doğru ve daha hassas şekilde modelleme yapın.

Revit'teki Çok Disiplinli Araç Setleri

Mimari Tasarım

Çok Displinli Araç Setleri
Kavramsal tasarım araçları

Profil ve kütle oluşturmaya yönelik serbest biçimli araçlarla Revit kütle oluşturma ortamında formu ifade edin ve proje ortamında geometriyi parametrik olarak iyileştirin.

Insight ile analiz

AEC COLLECTION'A ÖZEL
Revit'teki gelişmiş simülasyon motorlarını ve yapı performans verilerini kullanarak gün ışığını, tüm bina enerjisini, ısıtma ve soğutma yüklerini ve daha fazlasını değerlendirin.

Mimari modelleme

Duvarlar, kapılar ve pencereler dahil olmak üzere yapı modeline mimari bileşenler ekleyin. Modelleme gereksinimlerini ve ayrıntı düzeyini karşılamak için özel bileşenleri ve aileleri tanımlayın.

Nokta bulutu araçları

Tarama araçlarıyla kaydettiğiniz mevcut ve geçerli koşulları Revit'e nokta bulut olarak içe aktarın.

3B tasarım görselleştirme

Tasarım kararlarını görsel olarak keşfedin, doğrulayın ve iletin. 

Çok katlı merdivenler

Merdivenleri projenizdeki katlara bağlayarak çok katlı binaları hızlı şekilde oluşturun ve değiştirin.

Bulut Render

Masaüstünüze bağlı kalmadan veya özel görüntü oluşturma donanımı kullanmadan fotoğraf gerçekliğinde görselleştirmeler üretin.

Yapı Mühendisliği ve İmalat

Analiz tabanlı modelleme

BIM modeli geliştikçe tasarım amacıyla uyumlu hale getirmek ve tasarımı değerlendirmek için hassas ve çeşitli yapısal analiz araçlarından yararlanın. 

Güçlendirme detaylandırması

Yerinde dökülmüş ve öndökümlü beton yapılar için 3B güçlendirme tasarımları oluşturun. Betonarme demiri çizelgeleriyle güçlendirme atölye çizimi dokümantasyonu üretin.

Yapısal çelik modelleme

Revit'te çeşitli parametrik çelik bağlantılar kullanarak veya kendi özel çelik bağlantılarınızı oluşturarak daha yüksek düzeyde detay içeren bağlantılar modelleyin.

Analizle çift yönlü bağlantı

Analiz sonuçlarını BIM sürecine entegre edin ve yinelemeli tasarımların bulunduğu bir iş akışında çalışın.

Yapı mühendisliği için Dynamo

Dynamo yapıları minimum enerjiyle inşa etmeleri ve kendi tasarım araçlarını yapmaları için yapı mühendislerine, tasarımcılara ve detaylandırma uzmanlarına araçlar sunar.

Çelik imalatıyla bağlantı

Revit ve Advance Steel arasındaki birlikte çalışabilme özelliği çelik tasarımından imalata uzanan sorunsuz bir BIM iş akışı sağlanmasına yardımcı olur.

MEP Mühendisliği ve İmalatı

Elektrik ön yük analizi

Artık Revit'de çalışan elektrik mühendisleri ve tasarımcıları, elektrik ekipmanını modellemeden önce tasarım aşamasının ilk aşamalarında ön yük hesaplamaları gerçekleştirmek için bir mimarın PDF, DWG™ dosyasını veya Revit geometrisini kullanabilir.

MEP Sistemlerinin
Analizi

Sistem Analizi, HVAC system tasarımı modellemesini optimize ederek verilere göre tasarım kararları vermenizi sağlar.

HVAC tasarımı ve dokümantasyonu

Amacı yansıtacak karmaşık kanal ve boru sistemleri tasarlayın. Kanal ve boru sistemlerini mekanik tasarım içeriğiyle modelleyin.

Elektrik tasarımı ve dokümantasyonu

Elektrik sistemleri tasarlayın, modelleyin ve belgelendirin. Dağıtım sistemi genelinde elektrik yüklerini takip edin.

Tesisat tasarımı ve dokümantasyonu

Amacı tasarlamak ve belgelendirmek için eğimli borular ve plan boru sistemlerinin bulunduğu sıhhi tesisat sistemleri oluşturun.

MEP imalat
detaylandırması

Revit'te imalata hazır modeller oluşturun. MEP LOD 400 bileşenlerini modelleyebilir ve koordine edebilirsiniz.

Insight entegrasyonu

Insight, performans verilerine ve gelişmiş analiz motorlarına merkezi erişim sağlayarak yapı performansını optimize etmenize olanak tanır.

İmalat hizmeti dönüşümü

Tasarım düzeyindeki model unsurlarını inşaat ayrıntı seviyesi unsurlarına dönüştürmek için Tasarımdan İmalata aracını kullanın.

İmalat dokümantasyonu

Model düzenini daha verimli şekilde belgelendirin. İmalat unsurlarını belgelendirin, planlayın ve etiketleyin.

İnşaat

İnşaat modelleme

Tasarım modellerinden inşaat içgörüleri çıkarın. Duvar katmanlarını ve beton dökümlerini bölüp şekillendirin ve imalat için atölye çizimleri hazırlayın.

Navisworks'ün birlikte çalışabilirliği

Tasarımınızı farklı yazılımlar kullanan ekiplerin çalışmalarıyla koordine etmek için doğrudan Revit içerisinden bir Navisworks koordinasyon modeli açın.

2B paftaları içe/dışa aktarma

AutoCAD dosyalarını Revit'e veya Revit'ten dışa aktarın. İmalatçılar, alt yükleniciler ve diğer proje paydaşlarına aktarılmak üzere ilgili kişilerin ihtiyaç duyduğu biçimde pafta setleri hazırlayın.

İnşa edilebilirlik detayları

İnşaat ekiplerinin gereksinimlerini karşılamak için gerekli olan ayrıntılarla tasarım amacı modellerini destekleyin.

bottom of page