top of page

Fusion 360 Mart Güncellemesini Keşfedin

Güncellenmiş Yeni Oturum Açma DeneyimiYeni Oturum Açma Deneyimi

Nisan güncellemesi sonrası Fusion 360'ta oturum açmanın farklı olduğunu fark etmiş olmalısınız. Şimdi oturum açma ekranında, Oturum Aç düğmesine tıklamak, oturum açma işlemine devam etmeniz için sizi ayrı bir web tarayıcısına yönlendirecektir. İşiniz bittiğinde, Ürüne Git diyerek sizi Fusion 360'a geri götürecek ve oturum açmış olacaksınız.

Birkaç önemli nedenden dolayı Fusion 360'ta oturum açma yöntemi güncellendi.


*Bu yeni deneyim, yeni bir güvenlik katmanı ekleyerek şirketlerin kendi çoklu oturum açma politikalarından yararlanmalarına olanak tanır.

*Ayrıca, hesap bilgilerinizi doldurmak için artık kendi şifre yöneticilerinizi kullanabilirsiniz. Bu, birçoğunuzdan duyduğumuz bir sıkıntıydı ve artık bunun mümkün olduğunu söylemekten memnuniyet duyuyoruz.

*Son olarak bu oturum açma işlemi birden çok Autodesk çözümünde tutarlı hale getirir.

Fusion 360 oturum kapatma deneyiminde de aynı şekilde davranacaktır.


Performans İyileştirmeleri

Geçmiş güncellemelerde olduğu gibi, platform genelinde kullanılabilirlik performansını iyileştirmeye devam ediyor. İşte bu güncelleme için bazı önemli noktalar:


*Tasarım dosyalarını büyük bir yerel SQL önbellek dosyasıyla kaydetmek artık 10 kata kadar daha hızlı.

*Büyük tasarım dosyaları için yansıtma bileşeni artık 8 kata kadar daha hızlı.

*Büyük tasarım dosyalarını açmak artık %51'e kadar daha hızlı.

*Taşı komutu altındaki pencere seçme bileşeni %58-%132 oranında iyileştirildi.

*Büyük tasarım dosyalarındaki bileşenlerin taşınması %40'a kadar iyileştirildi.

*Tarayıcıdan bir çok gövde seçildikten sonra Desen komutunu çağırmak büyük ölçüde iyileştirildi.

*Modeli Doğrudan Modellemeye dönüştürürken Konu Tipini değiştirmek için Belge Ayarı Tarayıcısını genişletmek artık büyük ölçüde iyileştirildi.

F3D ve F3Z dosyaları artık e-posta filtrelerine takılmamalıdır.

Fusion tarafından oluşturulan bazı dosyalar, modelin malzeme özelliklerini tanımlamak için gömülü bir .INF dosyası oluşturuyordu. Bu, e-posta dosyası tarayıcılarının artırılmış güvenlik politikalarıyla çatıştı ve .INF algılandığında yanlış algılamaya neden oldu. Nisan sürümü ve sonrasında oluşturulan dosyalar artık katılaştırılmış .INF verileri içermemeli ve bir kez daha e-posta tarayıcılarının incelenmesine takılmamalıdır.


Tasarım


Sketch' te Yeni Karışım Eğrisi (Blend Curve) Komutu


Karışım Eğrisi (Blend Curve)


Artık Eskiz (Sketch) bağlamsal çalışma alanında, mevcut iki çizim eğrisinin veya kenarın uç noktaları arasında bir teğet (G1) veya eğrilik (G2) sürekli karışım eğrisi oluşturmak için Karışım Eğrisi (Blend Curve) aracını kullanabilirsiniz. Canlı önizleme, süreklilikle ilgili daha iyi seçimler yapmanıza yardımcı olur. Bu ekleme, mevcut geometriyi bağlamanın hızlı ve kolay bir yoludur.


Karışım Eğrisi (Blend Curve)


T- Spline Alt Bölümünde İyileştirilmiş Yüz Seçimi

Önceden, T-Spline Alt Bölümlere Ayır (Subdivide) komutu çağırıldıktan ve bir ilk seçim yapıldıktan sonra herhangi bir ek yüz seçemiyordunuz. Artık alt bölümlere ayırmak için ek yüzleri kolayca seçebilirsiniz. Önizleme grafikleri seçilen tüm yüzlerde görüntülenecektir.


T-Spline Alt Bölümlere Ayır (Subdivide)


Otomatik Modellemede Sonuçları Beklerken Belge Değiştirme için Yeni Destek

Bu güncellemede, bulutta alternatifler oluştururken çoklu görev yapmak isteyenlerin daha fazla farkında olması için Otomatik Modelleme geliştirildi. Önceden, Otomatik Modelleme sonuçları üretirken başka bir belgeye geçerseniz bu komutu kapatarak sizi baştan başlamak zorunda bırakırdı. Benzer şekilde, Otomatik Modelleme çalışırken başka bir komutu başlatırsanız, bu komutu yine kapatarak yine sizi baştan başlamak zorunda bırakırdı. Bu gelişmelerle, Otomatik Modelleme artık belgeden belgeye geçiş yaparken arka planda çalışacak ve birçok belgede çoklu görevlerin iyileştirilmesine olanak tanıyacak.


Otomatik Modelleme


İyileştirilmiş X-ref Ekleme Davranışı

Önceden, Milestone taşı olan bir tasarım eklendiğinde Fusion 360 mevcut milestone uymak yerine tasarımın en son sürümünü otomatik olarak ekler. Bu davranışı düzelttik, böylece artık iş akışı tasarımın en son milestone sürümünü ekleyecektir. Bu milestone ötesinde küçük değişikliklerin bir sonraki milestone oluşturulana kadar açığa çıkmayacağı anlamına gelir.
Simülasyon


Simülasyon Ön Kontrolünde İyileştirmeler

Simülasyon Ön Kontrolü iletişim kutusuna daha iyi rehberlik ekledik:

1.Ön kontrol, Simülasyon yetkilerini kaçırdığınızı bilmenizi sağlar ve hesabınıza atanan doğru yetkileri almak için lisans yöneticinizle iletişime geçmenizi ister.2.Ön kontrol iletişim kutusu artık uç tabanlı temasla ilgili sorunları yakalar ve geri dönüp değişiklik yapmanız için sorunlu alanı belirler.
Temas Yüzeylerinde Tanımlanan Isı Kaynakları Artık Nastran Solver'da Tanınıyor

Nastran çözücüye, artık temas yüzeylerinde tanımlanan ısı kaynaklarını doğru bir şekilde tanıyarak Termal ve Termal Stres Simülasyonlarınız için daha doğru sonuçlar görmenizi sağlayan bir iyileştirme ekledik.


Simülasyon Çalışma Alanında Görünürlüğü Kapalı Olan Gövde/Bileşen veya Ayarlar için Yeni Ek Uyarı

Simulation çalışma alanında bir gövdenin/bileşenin veya belirli bir ayarın görünürlüğünün kapatılması, bunların Simülasyon çalıştırması sırasında kullanılmalarını engellemez. Daha önce bunu Ön kontrol uyarısı olarak göstermiştik. Şimdi, önceden hatırlatılacaksınız böylece daha sonraki bir adımda hazırlıksız yakalanmazsınız.


Üretken Tasarım


Önizlemeden Simetri Düzlemi

Daha önce Deneysel Üretken Çözücüler ve Özellikler ön izlememizin bir parçası olarak sunulan Simetri Düzlemi seçeneği artık önizleme dışında derecelendirildi ve resmi olarak Üretken Tasarım Uzantısının bir parçası oldu.

Simetri Düzlemi aracı, tasarım sonuçlarında zorlamak için en fazla ortogonal simetri düzlemi tanımlamanıza olanak tanır. Bu simetri düzlemleri sonuçlarda da bulunacak ve T-spline form gövdesinde simetrik düzenlemeyi yönlendirecektir. Simetri Düzlemi aracı, Üretken Tasarım çalışma alanındaki araç çubuğunun Tasarım Alanı panelinde bulunabilir.


Geliştirilmiş Çalışma Ayarları İletişim Kutusu

Kullanımı daha kolay ve sezgisel olması için çalışma ayarları iletişim kutusunun birkaç yönünü geliştirdik. Artık güncellenmiş terminolojiyi, kaydırıcı onay işaretlerini ve yüksek/düşük çözünürlük ayarının ne anlama geldiğini açıklayan yeni araç ipuçlarını göreceksiniz.


Düşük Çözünürlük


Yüksek Çözünürlük


Alternatif Sonuçlar Seçeneği Kullanımdan Kaldırıldı

Bu sürümünde, Deneysel Üretken Çözücüler ve Özellikler önizlememizde ve Çalışma Ayarları iletişim kutusunun parçası olan Alternatif Sonuçlar seçeneğinin kullanımdan kaldırmamızda önemli bir dönüm noktasına ulaştık. Generative Design uzantısındaki tüm önizleme dışı işlevler için yeni çözücü teknolojimizde artık tamamen standartlaştık. Sonuç olarak, artık aynı görünen ve Keşfetme ortamınızı karıştıran birden fazla yinelenen sonuç görmeyeceksiniz. Deneysel Üretken Çözücüler ve Unsurlar ön izlemesindeki kalan işlevler, Modal Frekans Limitleri, Burkulma Limitleri ve kısıtlı modeller için Rijit Gövde Modlarını kaldırma seçeneğidir.


Çizimler


Yeni Otomatik Merkez Çizgisi ve Merkez İşaretleri Özelliği


Yeni otomatik merkez işareti ve çizgisi özelliği ile artık tüm delikleri için hızla merkez işaretleri ve merkez çizgileri oluşturabilirsiniz. Ekstrüde (veya döndürülmüş) kabartmalar ve kesimler üzerinde merkez işaretleri ve merkez çizgileri oluşturma özelliğini bile ekledik. Ek olarak, merkez işaretleri yarıçap boyutuna göre açık veya kapalı olarak ayarlanabilir.


İmalat


Düz İşleme Takımyolu için Yeni Eğimli Daireler

Düz işleme artık size tüm eğimli düzlemler için otomatik olarak hesaplanan çok sayıda 3+2 takım yolu sağlayan zekayı içeriyor ve bağlantı hareketlerinin tümü eşzamanlı 5 eksenli. Bu, parçalarınızdaki eğimli veya eğimli tüm düz yüzeyleri işlemek için takım yolunu otomatikleştiren Düz stratejisine harika bir ektir. Eğimli Daireler, sizin tarafınızdan tanımlanan maksimum ve minimum eğim açısı aralığını algılar, tanımlanan açılar için kurulum z eksenini veya araç yönünü referans alır ve bu aralık içindeki tüm düzlükleri bulur ve keser.Yeni Çapak Alma Takımyolu (İşleme Uzantısı Önizlemesi)

Parçaları işlediğinizde, genellikle işlenmiş parçaların kenarlarında "Çapaklar" adı verilen bir malzeme "parıltısı" kalır. 1-10 mikron arasında herhangi bir yerde olabilirler ve işlemeden sonra neredeyse her zaman manuel işlemin bir parçası olarak çıkarılmaları gerekir. Yeni Çapak Alma takım yolu (Frezeleme Sekmesi > 3B Panel altında bulunur) bunu ele almayı amaçlar ve genellikle bitmiş parçalarda kullanılır. Dikey ve yatay bir yüz arasında bir köşenizin olduğu veya iki düz yüzeyin birbirinden yön değiştirdiği alanlarda kullanın. Takım yolu, takımı kenar boyunca, keskin çapakları giderecek ve manuel işleme ihtiyacını azaltacak kadar çalıştırır. Çapak alma, 3, 4 ve 5 eksenli frezeleme için çalışır, takımın yan kısmını kullanır ve oluk değerini tanımlamanıza izin verir.Yeni Köşe Takımyolu (İşleme Uzantısı Önizlemesi)

Bu güncellemede yeni olarak, Köşe Son İşlem adlı yeni bir takım yolu sunuyoruz (Frezeleme Sekmesi > 3B Panel altında bulunur). Bu teknoloji Powermill'den alınmıştır ve şu anda İşleme Uzantısı Önizlemesi olarak denenebilir.

Fusion 360'ta zaten "Kalem" adı verilen köşe stili bir bitirme stratejiniz vardı. PowerMill'de 3 ana strateji vardır: Köşe Son İşlem, Köşe Çoklu Kalem Son İşlem ve Köşe Kalem Son İşlem. Fusion 360'taki kurşun kalem, tüm model segmentlerini "boyunca" işler; bu, aletin dik köşelerde yukarı ve aşağı hareket ederek potansiyel olarak tehlikeli kesme koşulları yaratacağı anlamına gelir. Yeni Köşe Son İşlem stratejisi, parçaya ve alete zarar gelmesini önlemek için daha sığ bölgeler için ve daha dik bölgeler için çapraz kesebilir.

Gelecekteki sürümlerde, Fusion 360 içinde birleşik bir birleşik strateji oluşturmak için PowerMill'den Multi-pencil Finishing'den yetenekler eklemenin yanı sıra değişken köşelere/radyuslara yönelik yetenekler eklemeyi planlıyoruz.Küresel Düzlemler Artık Katkı Kurulumları için Kesit Analizinde Görüntüleniyor

Eklemeli imalat kurulumlarına uygulanan kesit analizleri artık otomatik olarak makine orijinine göre Global düzlemleri gösterecek. Parçaların / desteğin nasıl etkileşime girdiğini görmek için bir kesit analizi eklediğinizde, artık XY, YZ ve ZX düzlemlerinin artık otomatik olarak görünür / seçilebilir olduğunu fark edeceksiniz. Bu iyileştirme, kesit analizi için seçilecek herhangi bir düzlemsel yüze sahip olmayan organik görünümlü parçalar için özel olarak bir kesit düzlemi seçmeyi kolaylaştırır.


Yeni Katkı Desteği Destekler Arasındaki Çapraz Bağlantılar

Çubuk destekleri arasındaki katkılı Destek/destek çapraz bağlantıları, hafif, güçlü çubuk destekleri oluşturmanıza ve basılı parçaların sonradan işlenmesiyle ilgili emeğin yanı sıra boşa giden malzeme kullanımını en aza indirmenize yardımcı olur.Artık bir SLA/DLP ve/veya Metal yazıcıyla bir ek kurulum oluşturduğunuzda (bu, FFF baskı için geçerli değildir), "gruplandırma, gruplar için taban plakası ve destekleme" etrafında çubuk destekleri için yeni ayarlar göreceksiniz. Bu, bar desteklerinizi nasıl oluşturacağınız üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlar.


Metal Katkı Simülasyonu için Özel Proses Parametrelerini (PRM'ler) İçe Aktarmaya Yönelik Yeni Yetenek

Eklemeli Derleme Uzantısı kullanıcıları artık özel PRM dosyalarını (Netfabb Local simülasyonu kullanılarak oluşturulmuş) Fusion 360'ın metal toz yataklı füzyon baskı ayarlarına aktarabilir. Bu, özel bir PRM dosyasının içerebileceği herhangi bir malzeme/baskı ayarıyla yazdırılan parçaları simüle etmelerine olanak tanır.


Ön Ayarları Kopyala/Yapıştır – Birden Çok Ön Ayarı Birden Çok Araca

Mevcut Kopyala/Yapıştır Hazır Ayar işlevini geliştirdik, böylece tek bir araçtan birden çok hazır ayar kopyalanabilir ve daha sonra aynı türden birden çok araca yapıştırılabilir. Örneğin, mevcut bir düz parmak frezeden 3 ön ayar seçebilir ve bunları diğer 5 düz parmak frezeye yapıştırabilirsiniz. Bir aralıktaki tüm öğeleri almak için shift-select veya listedeki tek tek öğeleri almak için control/command-select gibi tipik liste seçimi kontrolleri desteklenir.Torna Takımlarında Diş Açma ve Kanal Açma İçin Yeni Görseller

Bir diş çekme veya kanal açma tornalama takımı oluştururken, kesici uç boyutlarının neye karşılık geldiğini göstermeye yardımcı olacak herhangi bir merkez görüntüsü veya görsel daha önce yoktu. Şimdi yuvarlak kanal açma uçları, dikdörtgen diş açma uçları ve kare kanal açma uçları için uygun görseli göreceksiniz.Araç Kitaplığındaki Araçların ve Araç Tutucuların Yeni Dinamik 3B Önizlemesi (Genel Önizleme)

Bu genel önizleme, Araç Kitaplığı'ndaki araçların ve araç tutucuların 2B önizlemesini kaydırma, yakınlaştırma ve yörünge kontrolleriyle değiştirilebilen dinamik bir 3B önizlemeye değiştirir. Çok eğlenir ve aracı gözden kaybederseniz veya orijinal görünüme dönmek isterseniz, orijinal görünüme geri dönmek için sol üst köşede bir "Giriş" düğmesi vardır.Bu ön izleme, özellikle takımın tutucudan çok daha küçük olduğu frezeleme takımı düzenekleri oluştururken veya düzenlerken değerlidir. Bir tutucu uygulandığında kesici ucun ayrıntılı olarak görülmesinin zor olabileceği tornalama takımları için aynı şey.


İyileştirilmiş Delme Diş Yolu İletişim Kutusu

Ocak güncellemesinde, FPR (devir başına ilerleme) veya FPM (dakika başına ilerleme) arasında seçim yapabileceğiniz delme takım yolu diyaloğunda bir UI değişikliği yaptık. Bu, yalnızca etkin parametrenin gösterilmesinde istenmeyen sonuçlara yol açtı. Hem FPR hem de FPM'nin aynı anda görüntülenmesinin faydaları hakkındaki geri bildirimlerinizi aldık ve bu güncellemede alanı geri getirdik (ancak salt okunur modda). Salt okunur mod, daha önce eksik olan iki çıktı türü arasında görsel bir akıl sağlığı kontrolü sağlayacaktır.Araç Kitaplığı ön ayarlarında hem FPR hem de FPM alanlarını geri getirdik. Bu, 4 giriş alanının tümünü görsel olarak görmenizi sağlayacaktır: Daldırma/Geri Çekme FPR ve Daldırma/Geri Çekme FPM. Biri diğerini değişikliklerle yönlendirerek birbirine bağlanma eski davranışını koruyacaklar. 'FPR Kullan' onay kutusu, Araç Kitaplığı ön ayarında kalacak ve FPR onay kutusunu varsayılan olarak açık/kapalı olarak ayarlayacak şekilde hareket edecektir. Ön ayarlar, her iki alanı da bağımsız olarak işleme aktaracaktır ve 'FPR Kullan' seçeneğini işaretlerseniz/işaretini kaldırırsanız, ilk geçişi gerçekleştirirken Ön Ayardan değeri alırız.


Geliştirilmiş Geometri Seçimleri

Ocak ayında , İmalat Çalışma Alanında geometriyi seçme şeklinize ilişkin büyük bir değişiklik yayınladık . Bu güncellemede, Geometri Seçimi işlevinde bir dizi geliştirme göreceksiniz:

*Cep alanı önizlemesi artık seçimleri engellemeyecek

*Özellik ifadelerinin kalıcılığıyla ilgili bir sorunu düzelttik

*Farklı bir araç yönünden seçimler yeniden kullanıldığında artık bir uyarı olacak

*Ağ silüetlerini kullanırken oluşan bir sorunu düzelttik

*Şablonlarda saklanan ifadeleri işlemek için destek ekledik


Yeni ve İyileştirilmiş Son İşlemci GüncellemesiEn son post işlemcileri ve makine güncellemelerini mi arıyorsunuz? Bu Mart ayında, ücretsiz olarak sunduğumuz birçok açık kaynaklı Son İşlemci ve Makine için bir ton yeni güncelleme ve iyileştirme yayınladık. Bu sürümde, FlexCNC için yeni bir beta son işlemcinin yanı sıra Faro CNC için yeni bir freze sonrası işlemci göreceksiniz. Buna ek olarak, jenerik son işlemciler, frezeleme sonrası işlemciler, tornalama sonrası işlemciler, mill-turn Post işlemciler ve eklemeli son işlemcilerde iyileştirmeler bulacaksınız. Ayrıca makine kitaplığımıza yeni makineler ekledik, Haas takım kitaplığımızı güncelledik ve Autodesk CAM Post Processor motorunun işlevselliğini iyileştirdik.


API ve Eklentiler


Üretim için yeni API çağrıları


Fusion 360 API kullananlarınız için büyük haber, artık aşağıdakileri yapmak için betikler (Python/C++) oluşturabilirsiniz:

*Üretim Kurulumları Oluşturun

*İşlem ekle

*Bu işlemlerin girdilerini/parametrelerini (çoğu) kontrol edin

*Takım yolları oluşturun ve NC programını kullanarak yayınlayın

Yukarıda belirtilen noktaları gerçekleştirmek için API aracılığıyla aşağıdaki kitaplıklara da erişebileceksiniz:

*Makine kitaplığı

*Araç kitaplığı

*Şablon kitaplığı

*Yazdırma ayarları kitaplığı

*Posta kitaplığı

Ek olarak, mevcut bir kitaplıktan öğeler seçebilecek ve hatta bir dereceye kadar API aracılığıyla kitaplıktaki öğeyi düzenleyebileceksiniz.


Yeni Makersite Eklentisi Size Canlı Montaj Karbon ve Maliyet Hesaplamaları Sunar

Makersite, sürdürülebilir ürün ve tedarik zinciri kararlarını geniş ölçekte desteklemek için yapay zekayı, verileri ve uygulamaları kullanır. Bu eklenti, Autodesk® Fusion 360™ ortamından Makersite platformuna doğrudan entegrasyon sağlar. CAD modelinizi bir Malzeme Listesine (BOM) dönüştürerek çalışır ve Makersite'den iklim değişikliği etkilerinin yanı sıra BOM'un maliyet tahminlerini hesaplamasını ister. Ayrıca, bu etkilerin nasıl azaltılacağı konusunda malzeme alternatifleri şeklinde öneriler sunar. Sonuçlar bir ızgarada veya ısı haritaları olarak görselleştirilebilir. Risk, uyumluluk vb. gibi diğer kriterler hakkında daha fazla ve kapsamlı bilginin yanı sıra daha güçlü senaryo modelleme, işbirliği ve PLM/PDM entegrasyon araçları, Makersite hizmeti abonelikleri aracılığıyla edinilebilir.


Elektronik


Geliştirilmiş Elektronik Grafikler

Grafik motorumuzu değiştirdik ve artık grafik arka uç olarak GPU oluşturmayı kullanıyoruz. Bu, her şeyin çok daha net ve daha az pikselli görünmesini sağlamalı, sanki kenar yumuşatmayı açmışız gibi. Fark, gözle görülür şekilde daha iyi ve geliştirilmiş performanstır.DXF/DWG Ekleme Artık Yerel Bir Komut

Önceden, DXF'leri ve DWG'leri ekleyen komut bir ULP aracılığıyla yürütülüyor ve sınırlandırılıyordu. Kullanışlı bir sihirbaz aracılığıyla DXF'ler ve DWG'ler eklemek ve bunları belirli bir katmana hedeflemek ve ölçeği/konumu değiştirmek artık mümkün.Aktif Katmana Yapıştırmak İçin Yeni Seçenek

Önceden, bir kaynak katmanda var olan nesneleri kopyalayıp yapıştırmaya çalışırsanız, hedef katman her zaman kaynak katmanla eşleşirdi. Birçok durumda, nesneyi aktif katmana yapıştırmak istemiş olabilirsiniz. Artık nesneyi kaynağa, yeni bir hedefe veya aktif katmana yapıştırmayı seçebilirsiniz.


Via'ları Yapıştırırken Via Source Net'i Korumak İçin Yeni Seçim

Vias yapıştırılırken Via kaynak ağının korunup korunmayacağını seçmek artık mümkün. Önceden, 2B PCB'de GND Yolları düzenlenirken, ortaya çıkan desenli GND Yolları bağlı değildi (sırasıyla GND1, GND2, GND3… olarak oluşturulmuşlardı). Artık, desenli GND Yolları, kaynak ağı koruyabilir veya bir kullanıcı değiştirme seçeneğiyle yeni bir ağı hedefleyebilir.


Elektronik Varlıklar Artık Fusion Cloud Üzerinden Saklanıyor

Önceden, yerel olarak depolanan Fusion 360 Electronics satıcısı tarafından sağlanan/örnek yardımcı program dosyalarına (Tasarım Kuralı Dosyaları (DRU), Komut Dosyaları/Kullanıcı Programları (SCR/ULP) ve CAM dosyaları dahil) yalnızca yerel sürücünüz aracılığıyla erişilebilirdi. Artık Fusion bulutunda barındırılan bu dosyalara doğrudan Fusion 360 içinde göz atabilirsiniz!Sekmeli Paneller Artık Katlanabilir

Önceden, sekmeli bir paneli doğrudan daraltmak istediğinizde, bunun yerine önce 'yığına dönüştür' yapmanız gerekiyordu, şimdi yalnızca 'diyaloğu daraltabileceksiniz'.


Geliştirilmiş Sinyal Bütünlüğü Uzantısı

Sinyal Bütünlüğü Uzantımız için geometri analizini iyileştirerek daha iyi ve daha doğru segmentler sağladık. Ayrıca kullanıcı arayüzündeki birkaç hatayı düzelttik.


Kullanılabilirlik


DİKKAT: Nisan 2023'ten sonra önemli işletim sistemi desteği bilgileri

Bu güncelleme, macOS 10.15 Catalina, Windows 7 ve Windows 8/8.1 gibi eski İşletim Sistemleri için desteğin sona erdiğini gösterir. Fusion 360'ın eski sürümleri bir süre bu işletim sistemlerinde çalışmaya devam edecek olsa da, en son ve en büyük sürümler artık minimum macOS Big Sur 11 ve Windows 10 (v1809) veya daha yeni bir işletim sistemi gerektiriyor.

Çeşitli işletim sistemlerini mümkün olduğu kadar uzun süre desteklemeye çalışsak da, bu genellikle daha yeni teknolojiyi benimseme ve geliştirme verimliliği pahasına gelir. Eski desteğin kaldırılmasından elde ettiğimiz şey, Apple ve Microsoft tarafından desteklenen en son ve en büyük teknolojilerden yararlanma yeteneğidir.

Nisan güncellemesi hala yerel x86_64 kodu olacak olsa da güncelleme, Apple silikon üzerinde yerel bir ARM tabanlı Fusion 360 istemcisi oluşturma arayışımızda çok önemli bir adımdır (bunu size bu yıl içinde göstermeyi umuyoruz). Ayrıca bu güncelleme, Windows'a yüksek DPI ölçeklendirme desteği getirme yeteneğimizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.
Can Koncalı

Teknik Satış Mühendisi

can.koncali@cadbim.com.tr

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page