top of page

Fusion 360 Ekim Güncellemesini Keşfedin

Güncelleme tarihi: 20 Kas 2023


Yenilikler Neler Öne Çıkanlar


Tasarım ve Çizimler:

 • Bağlantı elemanı kitaplığı

 • Bir tasarımın geçmiş versiyonlarını teknik resimleri ile kopyalama yeteneği

 • Dahili bileşen özellikleri yapılandırması

 • Çizimler yüzey ve mesh modeli desteği

 • Çizimler özel metin yüksekliği kontrolleri

 • Çizimler çizgi türü ölçeği

Üretme:

 • Jeodezik Takımyolu Stratejisi (Machining Extension)

 • 2D Cep ve 2D Uyarlanabilir konturlar için sipariş optimizasyonu

Elektronik:

 • 3D ve 2D PCB'de Mekanik Yapı Geometrisi

 • Katman adlandırma hizalaması

Ek Özeliikler:

 • Kore Topluluğu Fusion Forumları

 • API Desteği


KullanılabilirlikYeni Autodesk Kore Topluluğu Forumları


Fusion Kore Topluluğunun tüm üyeleri için heyecan verici bir haber; 4 Ekim'de Fusion Kore Autodesk Forumları yayına girdi! Şu andan itibaren Fusion Kore Topluluk Forumumuzda Kore dilinde Fusion 360 Yenilikler'i yayınlayacağız! Diğer dil gruplarında olduğu gibi, bu forumlara Fusion 360'ın Topluluk sekmesindeki forum bağlantısını takip ederek veya tarayıcınızdan doğrudan forum sayfasına giderek erişebileceksiniz.


Not: Korece Yenilikler bağlantısını ve Korece forum bağlantısını yalnızca dil ayarınız Korece olarak ayarlanmışsa göreceksiniz


Başka hangi uluslararası forumların mevcut olduğunu merak mı ediyorsunuz? Bugün uluslararası topluluklarımıza göz atın:

Almanca

中文(Çince)

日本語(Japonca)

한국어 (Korece)Performans İyileştirmeleriSon birkaç ürün güncellemesinde yaptığımız sürekli iyileştirmelerden de anlaşılacağı üzere, performans bizim için öncelikli odak noktası olmaya devam ediyor. Bu güncelleme, Fusion 360'ın kullanılabilirliğini ve montaj performansını daha da geliştirir.


Geliştirilmiş Başlangıç ​​Performansı

 • Fusion'ın başlatılması, %70-80'e varan kayda değer bir zaman tasarrufu sağlıyor. Avantajları yalnızca başlatmayla sınırlı değildir, aynı zamanda oturum kapatma/oturum açma iş akışları için de geçerlidir.

 • Seçilen bileşenlerle yörüngede dönerken kare hızı 1,5 kata kadar iyileştirildi.

 • Harici bileşenin tarayıcı düğümünün genişletilmesi iyileştirildi.

 • Veri Panelinde çok sayıda dosya arasında gezinirken kaydırma işlemi eskisinden daha hızlı yapılıyor.

 • Birden çok belge sekmesini açarken, aralarında gezinirken ve kapatırken gecikme azaltıldı.

 • Yükleme performansı 20 kata kadar iyileştirildi.

 • Yuvalanmış harici bileşen görünürlük değişikliğinin performansı 2,4 kata kadar arttı.
Geliştirilmiş Bileşen Oluşturma Kalıbı

 • Belirli tasarım dosyalarını açmak artık eskisinden %193'e kadar daha hızlı.

 • Büyük montajlarda görünürlük, görünüm ve değişikliklerin harici bileşenlerden yalıtılması önemli ölçüde iyileştirildi.

 • Büyük montajlar için son düzenlemenin performansı 3 saniyeye çıkarıldı.

 • Fusion artık karmaşık montajlarda belirli Mesh bileşenini seçerek Bağlantıyı düzenlerken daha duyarlı.

 • Büyük montajlardaki Kopyala ve Yapıştır / Desen / Bağlantıyı Kes harici bileşenlerinin performansı önemli ölçüde arttı.


TasarımYeni Bağlantı Elemanları KitaplığıArtık Ekle açılır menüsünde yeni bulut kitaplığımızı başlatacak yeni bir Bağlantı Elemanları simgesi var. Hiçbir şey yüklemenize gerek yoktur; geniş bir somun, cıvata ve pul kitaplığına erişmek için Bağlantı Elemanı simgesini seçmeniz yeterlidir. Aradığınızı bulmak için temel arama kriterlerinizi yazarak, filtreleri etkinleştirerek ve endüstri standartlarını seçerek başlayın.
Tasarımınıza eklemek istediğiniz bağlantı elemanına odaklandığınızda, birden fazla delik seçebilir veya aracın parçanızdaki benzer boyuttaki delikleri otomatik olarak doldurmasına izin verebilirsiniz.


Bir bağlantı elemanının boyutunu değiştirmeniz gerekirse, bir veya daha fazla bağlantı elemanını gerektiği gibi düzenleyebilirsiniz. Çizimler oluştururken, açıklama, parça numarası ve miktarların doğru şekilde temsil edildiği Malzeme Listesinin (BOM) doldurulduğunu göreceksiniz. Bu, tasarımınızdaki bağlantı elemanlarının türü ve miktarı hakkında kolayca fikir edinmenizi sağlar.


Tasarım Versiyonunu İlgili Çizimleriyle Kopyalayın

Yakın zamanda bir tasarımı ve ilgili çizimleri kopyalama özelliğini kullanıma sunduk. O zamandan beri çoğunuz bir tasarımın belirli bir tarihsel versiyonunu ve onunla ilgili çizimleri kopyalama yeteneğini talep ettiniz. Dinledik ve yeteneğin artık burada olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! Bu sürümden itibaren tasarımcılar veri panelinde bir tasarımın önceki bir versiyonunu seçebilecek ve çizimleri dahil etme seçeneğiyle birlikte tasarımı kopyalayabilecekler.


Geçerli Çizimin Dışında Referans Odaklı ÖlçümlendirmeBoyuta Referans Verme özelliğindeki bu yeni geliştirmeyle, tanımlandığı Çizimin dışındaki bir yönlendirilen ölçümlendirmeye referans verebileceksiniz. Bu, artık istediğiniz herhangi bir denklemi veya özelliği yürütmek için, karmaşık denklemlere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, Sürülen Boyut değerini kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ek olarak, Sürülen Boyutlara tıpkı normal parametreler gibi Fusion'ın herhangi bir yerinde başvurulabilir.


Dahili Bileşen Özellikleri YapılandırmasıÇoğunuzun bildiği gibi Eylül ayında Konfigürasyonları yayınladık . Konfigürasyonlar, Fusion 360'ta bir tasarımın çeşitlemelerini oluşturmak için parametrik mantığı yeniden kullanmanıza olanak tanıyan, oyunun kurallarını değiştiren bir özelliktir. Bu sürümle birlikte Konfigürasyonlar daha da iyi hale geldi. Ekim sürümünden itibaren artık yapılandırılmış tasarımlarınıza dahili bileşenler için özellikler ekleyebilir ve yapılandırabilirsiniz.


Konfigürasyon Tablosuna dahili bir bileşenin özelliklerini eklemek için tarayıcıda bir bileşen seçin:

 • Yapılandırma Modunda bileşene tıklayın ve Özellikler'i kontrol edin .

 • Konfigürasyon Modunun dışında , bileşene sağ tıklayın ve Yapılandır öğesini seçin . Daha sonra tabloya eklemek için Özellikler'i işaretleyin .


Özellikleri yapılandırmak, parça verileriniz üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlarken aynı zamanda aşağı yöndeki iş akışlarındaki bileşenlerin yönetimini de geliştirir.Yerinde Düzenleme Kullanıldığında Daha Fazla Yüzey Seçeneği Kullanılabilir

Yerinde düzenleme işlevi kullanıldığında yüzey ofseti ve yama oluşturma komutları artık mevcut olup, tasarımlarınızı mükemmelleştirmeniz her zamankinden daha kolay hale geliyor.


T-Spline'dan BRep'e Dönüşüm Sırasında Kendi Kendine Kesişmelerin Geliştirilmiş KeşfedilebilirliğiDaha önce, T-Spline'dan BRep'e dönüşüm başarısız olduğunda, kendi kendine kesişen alanları bulmak zordu. Artık kendi kendine kesişen alanların etrafında kırmızı daireler görüntülenecek ve sorunlu geometrinin tanımlanması her zamankinden daha kolay hale gelecek.Üretken Tasarım


Basınçlı Döküm Üretim Kısıtlamasına İlişkin Önemli Güncellemeler (İçeriden Önizleme + Üretken Tasarım Uzantısı)


Bu güncellemede, Basınçlı Döküm üretim yöntemimizi ticari çözücü yığınımıza güncelledik. Bu, Basınçlı Döküm üretim yönteminin tüm yükleri ve kısıtlamaları, simetriyi, yer değiştirme sınırlarını ve Experimental Generative Solvers and Properties Insider ön izlemesindeki tüm özellikleri destekleyeceği anlamına gelir.


Daha fazla işlevsellik için destek eklemenin yanı sıra, şekil kalitesini ve üretilebilirliği geliştirmek için algoritmalarımızda da büyük değişiklikler yaptık. Artık alttan kesmelerin daha iyi ele alındığını ve genel olarak daha düzgün geometriyi göreceksiniz.


Bu hala önizleme aşamasında olduğundan, geometriyi korumak için oluşturulan geometriden geçişte bazı yerelleştirilmiş alt kesimler görebileceğinizi unutmayın. Bu, aktif olarak üzerinde çalıştığımız ve gelecekteki güncellemelerde geliştireceğimiz bir şeydir.Çizimler


Yüzey Modeli Desteği


Yüzey modellerinden sorunsuz bir şekilde çizimler oluşturun. Belgelemek istediğiniz bir yüzey modeli konseptiniz varsa sorun değil. Yüzey gövdeleri tam olarak su geçirmez olmayan bir 3. taraf modeli mi gönderildi? Seni yakaladık. Çizimler, yüzey gövdelerine yönelik boyutları, açıklamaları ve model güncellemelerini tam olarak destekler; aslında onlara tıpkı katı maddeler gibi davranırız.


Mesh Modeli DesteğiArtık Mesh modellerinin çizimlerini oluşturabilirsiniz. Bir STL dosyanız (veya benzeri) varsa ve bunu belgelemek istiyorsanız veya bir montajda mesh bileşeniniz varsa, artık teknik resimlerde Mesh desteğimiz var. Boyutlar, doğrusal noktadan noktaya boyutlar kullanılarak yerleştirilebilir; hatta kesit görünümlerini ve açıklamaları bile destekliyoruz.


Hat Tipi ÖlçeğiBelge ayarlarına çizgi türü ölçeği için bir ayar ekledik. Gizli veya orta çizgilerin biraz fazla büyük göründüğü küçük bir görünümünüz veya çok küçük göründüğü büyük bir görünümünüz olduysa, bu yeni ayar, çiziminizdeki kesikli çizgilerin ölçeğini ve görünümünü kontrol etmenize olanak tanır. Bir teknik resimdeki tüm görünümler için geçerli olan global bir ölçektir.


Özel Metin Yüksekliği KontrolleriMetin yükseklikleri söz konusu olduğunda daha fazla esneklik istiyordunuz. Bu nedenle, belge ayarlarında özel metin yüksekliklerinin çalışma şeklini değiştirdik. Özel metin yükseklikleri için artık herhangi bir metin yüksekliğini belirtebilirsiniz (pozitif bir değer olduğu sürece).ÜretimJeodezik Takımyolu Stratejisi


Jeodezik takım yolları, serbest biçimli yüzeylerin Biçimlendir veya Scallop türü kullanılarak işlenmesine olanak tanır. Karışım, iki benzer eğri arasında işleme yapmak için kullanışlıdır ve bu eğriler arasında düzgün şekilde değişen geçişler oluşturur. Tarak, belirtilen kılavuz eğrilerinin işleme sınırından sabit bir ofset oluşturduğundan çoğu serbest biçimli yüzeyin işlenmesinde kullanışlıdır.


Geodesic 3, 4 ve 5 eksenli takım yolları oluşturabilir, alttan kesmeleri işleyebilir ve takımı otomatik olarak eğerek çarpışmayı önleme seçeneğine sahiptir.


Not: Geodesic'in 3 eksenli versiyonu temel işlevsellik olarak kalacaktır. 3 eksenli teknolojiye erişim için İşleme Uzantısına gerek kalmayacak. 4 eksenli ve 5 eksenli teknoloji, kullanıcının çok eksenli teknolojiyi kullanabilmesi için İşleme Uzantısına erişmesini gerektirecektir.Üretime aktarılan Fusion Design “dişleri” hakkındaArtık Tasarım alanında dişli bir delik veya diş unsuru oluşturduğunuzda, o dişe ilişkin bilgiler (örneğin, M10x1, 60 derece, sağ yönlü vb.) Üretim çalışma alanında kullanılmak üzere mevcut olacaktır. Bu yeteneğe erişmek için artık takım yolunda auto_xxxxx ile başlayan "parametreleri" kullanabilirsiniz. Örneğin, frezeleme veya tornalama diş işlemi için "adım" girilirken auto_threadPitch bir ifade olarak kullanılabilir. Bu tamamen ilişkiseldir, dolayısıyla Tasarım alanında modeli güncellediğinizde değişiklikler takım yollarınıza akacaktır!


Fusion, tümü önceden belirlenmiş tüm Auto_expressions'ları içeren ek bir şablonla birlikte gönderilir, böylece yapmanız gereken tek şey iş parçacığını seçmektir ve ileriye doğru tüm doğru iş parçacığı parametrelerini otomatik olarak hesaplar.


2D Uyarlanabilir için Sarılmış Takım Yollarında Yeni Açık ceplerSarılmış uyarlamalı ve cep takım yollarında açık ceplerin işlenmesi için destek sunuyoruz. Bu özellik 4 eksenli frezeleme için çok uygundur ve Y ekseni olmayan Torna/Freze makineleri için uygundur. Sarılmış açık cepler stoğa giriş hareketlerini iyileştirmenin harika bir yolu olarak işlev görür.


2D Cep ve 2D Uyarlanabilir konturlar için sipariş optimizasyonu


Önceden, farklı yüksekliklerde birden fazla kontur seçtiğinizde, her kontur farklı bir işlem olarak değerlendiriliyordu, bu da sıranın rastgele görünmesine neden oluyordu ve sıralamayı etkili bir şekilde optimize edemiyordunuz.


Konturları farklı yüksekliklerde işlemek için sıralamada iyileştirmeler yaptık. Sıra öngörülebilir şekilde davranır ve artık sırayı beklendiği gibi optimize edebilirsiniz.


Dilimleri TIFF dosyaları olarak Dışa Aktarma Yeni Yeteneği

Bir DLP yazıcı / yazdırma ayarı seçerken dilimlerinizi PNG mi yoksa TIFF dosyaları olarak mı dışa aktaracağınızı seçebilirsiniz.


Delik Tanıma'da Kısmi Delikleri Tanıma İçin Yeni Seçenek (Machining Extension)


Daha önce 'delik' olarak kabul edilen şeyin sınırlamalarından biri, onun tam bir silindir olması gerektiğiydi. Bu, ceplerin köşe yarıçapları gibi şeyleri bulmayı ortadan kaldırmak ve bunları bir 'delik' olarak tanımak amacıyla yapıldı. Bu güncellemeden itibaren artık otomatik delik tanıma sırasında kısmi delikleri veya silindirik olmayan tam şekilleri dahil etme olanağına sahipsiniz.


Bu özellik özellikle parçanızda çapsal olarak tam olmayan çok sayıda delik varsa kullanışlıdır. Kısmi delik tanımayı kullanmak için artık seçenekler sekmesinde delik tanıma iletişim kutusuna kısmi delikleri dahil eden bir evet/hayır seçeneği kontrol etmeniz için mevcut olacaktır. Başlangıçta takım oryantasyonuna veya Kurulum Z'ye hizalanmamış deliklerde 3+2 takım oryantasyonu gerektiren yüzlerdeki kısmi delikleri tespit etmek için çok eksenli yetenekleri kullanmaya devam edebileceksiniz.


Post İşlemci ve Makine Simülasyon Güncellemesi

En son post işlemci ve makine güncellemelerini mi arıyorsunuz? Bu Ekim ayında, ücretsiz olarak sunduğumuz açık kaynaklı Post İşlemcilerin ve Makinelerin birçoğuna yönelik tonlarca yeni güncelleme ve iyileştirme yayınladık. Bu sürümde, Kern Micro için ilave frezeleme son işlemcilerinin yanı sıra birçok frezeleme son işlemcisi, freze-dönüş son işlemcisi ve kurulum sayfası son işlemcisi için iyileştirmeler bulacaksınız. Ek olarak, Makine Kitaplığımıza yeni makineler ekledik, İş Tutma kitaplığımızı güncelleyip geliştirdik ve Autodesk CAM Post Processor motorunun işlevselliğini geliştirdik.

Katmanlı üretim


Metal Tozu Yataklı Füzyon Yazıcı (Additive Build Extension) ile Katkı Kurulumu için Yeni Üretim Süresi Hesaplaması

Şimdi Metal toz yataklı füzyon yazıcısı ile ilave kurulum için yapım süresi hesaplamasını gösteriyoruz.


Otomatik Yönlendirme Performansı İyileştirmeleri


Otomatik yönlendirme iletişim kutusunda artık gerekli destek yapılarını hesaplarken daha kesin bir hesaplama yönteminin kullanımını etkinleştirmek/devre dışı bırakmak için bir onay kutusu bulunmaktadır. Kesin yöntemin kullanılması, seçilen parçanın üst deri bölgesinde sonlanan destekleri hesaba katar ve sonuçları sıralarken her yönelim için potansiyel destek hacminin daha doğru hesaplanmasıyla sonuçlanır. Kesin yöntemin devre dışı bırakılması, üst yüzey bölgelerini göz ardı eder ve destek hacimlerini yalnızca seçilen bileşenin alt yüzey bölgelerine dayalı olarak hesaplar. Bu, destek hacmi hesaplamasının daha az doğru olmasına neden olur, ancak kullanıcılar otomatik yönlendirme sonuçlarına çok daha hızlı ulaşabilirler.

Kesin yöntemin devre dışı bırakılması, desteğe ihtiyaç duymadan yazdırabilen Eklemeli MFG teknolojileri için yönlendirmeler ararken faydalıdır (örneğin: SLS, Bağlayıcı püskürtme vb.). Bu gibi durumlarda kullanımlar yön ararken doğru destek hacmi hesaplamasına ihtiyaç duymaz.Simülasyon


Senkronize Etme Efsaneleri artık Enjeksiyon Kalıplama Simülasyonu için Karşılaştırma'da (Simülasyon Extension) mevcut

Enjeksiyon Kalıplama Simülasyonu > Sonuçlar > Karşılaştır > Efsaneleri EşitleEnjeksiyon Kalıplama Simülasyonu çalışmalarının sonuçlarını karşılaştırırken artık sonuç göstergelerini senkronize edebilirsiniz; burada karşılaştırma pencerelerinde görüntülenen açıklama değerleri (Min ve Maks), o sonuca ilişkin Minimum ve Maksimum açıklama değerleriyle senkronize edilecektir. Göstergeleri senkronize etmek için aynı sonucun tüm Karşılaştırma pencerelerinde etkin olması gerektiğini unutmayın. Min ve Maks göstergelerini senkronize etmenin yanı sıra, kullanıcı etkin penceredeki sonuç aralığını değiştirdiğinde tüm pencerelerin aralığının senkronizasyonda değiştirileceği İlgi Aralığını da senkronize ederiz.


Senkronize Etme Sonuçları artık Enjeksiyon Kalıplama Simülasyonu için Karşılaştırma'da mevcut

Enjeksiyon Kalıplama Simülasyonu > Sonuçlar > Karşılaştır > Sonuçları EşitleEnjeksiyon Kalıplama Simülasyonu çalışmalarının sonuçlarını karşılaştırırken, tüm karşılaştırma pencerelerinde görüntülenen sonuçların etkin pencerede görüntülenen sonuçla senkronize edileceği sonuçları senkronize edebilirsiniz. Etkin pencereden sonuçların değiştirilmesi, tüm karşılaştırma pencerelerindeki sonuçların değişmesine neden olur. Belirli bir çalışmada bu sonuç mevcut değilse, o çalışmanın penceresinde aynı sonucu gösteren bir simge görüntülenecektir.


Enjeksiyon Kalıplama Simülasyon Malzemesi Veritabanı Güncellendi


Enjeksiyon Kalıplama Simülasyonu malzeme veritabanı, hem malzemeler hem de üreticiler hakkında daha kapsamlı bir veritabanı sağlayacak şekilde güncellendi:

 • Eklenen toplam Yeni Malzeme sayısı: 1304

 • Güncellenen toplam Materyal sayısı: 632

 • Silinen Materyallerin toplam sayısı: 87

 • Üreticiler silindi: 4

 • Yeni Üreticiler eklendi 36

 • Yeni Toplam Malzeme Sayısı: 12848

 • Yeni Toplam Üretici Sayısı: 595


Simülasyonda Performans İyileştirmeleri

Simülasyonun çeşitli bölümlerinde iyileştirmeler yaptık:

 • Kişileri yönet iletişim kutusu görüntüleme hızı 20 kat ila 30 kat artırıldı.

 • Çok sayıda sonuç blobu mevcut olduğunda bir belgenin kapatılması çok uzun sürecektir. Bu şu anda %18-20 oranında iyileştirildi.

 • Büyük miktarda cıvata konektörünün engellenmesi, büyük bir veri kümesinde uzun zaman alır (~40 dakika). Bastırmanın artık yalnızca birkaç saniye alacağı durumlarda bu iyileştirildi.


Veri yönetimi


Geliştirilmiş Uzantıyı Yönetme Deneyimi (Manage Extension)Manage Extension ile deneyimi kolaylaştırdık. Başlangıç ​​olarak, güncellenen Ana Sayfa Sekmesi ile gezinme deneyimini en son veriler ve proje verileri açısından iyileştirdik. Ayrıca Uzantıyı Yönet panosuna, öğe ayrıntılarına ve değişiklik siparişlerine erişimi Ana Sayfa Sekmesinden doğrudan Yönet araç çubuğuna taşıdık. Bu yeni komutların seçilmesi, web deneyiminde ilgili verileri açarak daha iyi performans sağlayacaktır.


API ve Eklentiler


Örnek Eklentiler Artık Başlangıçta Yüklenebilir

Artık Fusion ile birlikte verilen örnek eklentiler için “Başlangıçta Yükle” ayarını değiştirmek mümkün. Daha önce bu seçenek örnek eklentiler için devre dışı bırakılmıştı. Bu özellikle SpurGear veya CAM_API_Utilities örneklerini sıklıkla kullananlarınız için kullanışlıdır. Eklentiyi başlangıçta çalışacak şekilde ayarladığınızda, Spur Gear komutu her oturumda yüklemek için “Komut Dosyaları ve Eklentiler” komutunu kullanmadan “CREATE” panelinde her zaman mevcut olacaktır.


Komut Dosyalarına ve Eklentilere API Erişimi


Artık “Komut Dosyaları ve Eklentiler” komutunun eşdeğer yetenekleri için API desteği bulunmaktadır. İşte yapabileceğiniz bazı şeyler:

 • Yeni bir komut dosyası veya eklenti oluşturun.

 • Bilinen tüm komut dosyalarını ve eklentileri yineleyin.

 • Bir eklentinin şu anda çalışıp çalışmadığını belirleyin.

 • Eklentileri başlatın ve durdurun.

 • Komut dosyalarını çalıştırın.

 • Eklentilerin başlangıçta çalışmasını ayarlayın veya bu ayarı kaldırın.

 • Komut dosyasının veya eklentinin bulunduğu yolu alın.

Bu, komut dosyalarının ve eklentilerin daha iyi kullanılmasına ve yönetilmesine olanak sağlamak için bazı ek yardımcı programların yazılmasına olanak sağlayacaktır.


Boru Özelliği için Tam API Desteği


API artık Boru özelliği için tam desteğe sahiptir. Artık komut dosyalarınızda ve eklentilerinizde boru özellikleri oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.


Elektronik


3D ve 2D PCB'de Mekanik Yapı Geometrisini Kullanın

Elektronik bileşenlerinizin yerleşimini belirlerken mekanik muhafazanızı dikkate almak, elektromekanik iş akışının önemli bir parçasıdır. Bunun örnekleri arasında mekanik mahfaza içindeki önemli bir mekanik elemana hizalanmış konnektörler, anahtarlar veya kodlayıcılar yer alır.


Daha önce Fusion'da, tüm PCB yönlendirmesinin 2D PCB'de (ve dolayısıyla mekanik muhafazanın önemli 3D elemanlarının bağlamı dışında) tasarlanması gerektiğinden, optimum bileşen konumlarını takip etmek zordu. Bu tahmin, bileşen yerleşiminiz 'tam olarak doğru' olana kadar 2D ve 3D arasında sık sık hantal yinelemelere yol açtı.


Bugün, 3D PCB'den (veya mekanik montaj bağlamından) 2D PCB'ye mekanik tahrikli yapı geometrisi oluşturma yeteneğini tanıtıyoruz. Yapı geometrisi herhangi bir üretim verisini etkilemez ve yalnızca yerleşim tasarımı sırasında görsel bir geometri referansıdır. Artık 3D PCB (veya Yerinde Montaj Bağlamında 3D PCB Düzenleme) içinde mekanik bir muhafazanın önemli alanlarını tanımlamak ve geometrinin yerleşim tasarım sürecinizle birlikte canlı olduğunu düşünmek artık mümkün.


Geliştirilmiş Katman Adlandırma HizalamasıDaha önce Fusion 360 Electronics'teki Katman adları kafa karıştırıcıydı ve endüstri standartlarıyla uyumlu değildi. Örneğin ' tCream/bCream' artık ' StencilTop/StencilBottom ' olarak yeniden adlandırıldı . Bu güncellemede, tasarımınızı daha iyi anlamanıza ve gezinmenize yardımcı olmak için tüm katmanlarımızın adlarını yeniledik. Katman adı değişikliklerinin ve bunların eski eşdeğerlerinin tam listesi için lütfen Katmanlar ve bunların kullanımı konusuna bakın .


Önemli : Katman adları, sektör terimleriyle daha yakından eşleşecek şekilde güncellendi. Bu değişiklik eski dosyaları etkilemez . Ürünle çalışırken yeni adlar, eski adlar veya bu ikisinin bir kombinasyonunu görebilirsiniz. Ayrıca eski katman adlarına takma adlar verilmiştir, bu da mevcut ULP'lerinizin/Komut Dosyalarınızın etkilenmeyeceği anlamına gelir.


Kütüphane Deneyimi İyileştirmeleri


Önceden, farklı bir Fusion ekibinden bir kitaplığı, ona kaydedemeseniz bile açabiliyordunuz. Bu güncellemeyle yalnızca mevcut takım kütüphanesi kullanılabilecek. Bu, farklı bir ekibin tasarımına yeni parçalar eklemeye çalışmanızı ve bunun sonucunda verilerin eksik kalmasını önlemenize yardımcı olacaktır.


Ayrıca bu güncellemeyle birlikte bir Fusion kütüphanesi açıldığında her paketin en güncel versiyonunun kullanıldığından emin olunacak. Bir güncelleme mevcutsa size bir bilgi istemi sağlanacaktır. Bu, paket sürümlerinin birden çok kitaplıkta mevcut olduğu durumlarda veri sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.


EDU için Yeni Sinyal Bütünlüğü Erişimi


Ansys tarafından desteklenen Fusion 360 Sinyal Bütünlüğü Uzantısı, Fusion 360 içindeki ek PCB/elektronik sinyal bütünlüğü araçlarının ve yeteneklerinin kilidini açan ve PCB'nizdeki kritik sinyaller üzerinde elektromanyetik analiz yapmanıza olanak tanıyan bir maliyet seçeneğidir.

Sinyal Bütünlüğü Uzantısı, ürün tasarımcılarının ve mühendislerinin, ürün EMC ve EMI (Elektromanyetik Uyumluluk ve Girişim) test uyumluluğunu iyileştirmek, maliyetli fiziksel PCB testlerini ve prototip oluşturmayı azaltmak ve geliştirmeyi hızlandırmak için PCB sinyalleriyle ilgili sorunları tasarım aşamasının başlarında incelemesine ve çözmesine olanak tanır.

Bu Ekim ayı itibarıyla eğitimciler ve öğrenciler artık Sinyal Bütünlüğü uzantısına ücretsiz erişime sahip .


Elektronik Performans İyileştirmeleri


Performans ve üretkenliğin Elektronik tasarım iş akışınız için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Titiz dahili testler ve geri bildirimleriniz sayesinde, birden fazla performans darboğazını tespit edip çözmeyi başardık. Bu güncellemede Fusion Electronics genelinde aşağıdakiler dahil performans iyileştirmelerini fark edeceksiniz:


– Çoklu pencere-çoklu monitör

– Belge Değiştirme

– Genel kullanıcı arayüzü etkileşimi


Bu, ekiplerimizin aktif bir yatırımıdır ve Fusion 360'ın gelecek sürümlerinde performans ve üretkenliğe iyileştirmeler getirmeye devam edeceğiz. Geri bildirimde bulunmak için harcanan zamanı gerçekten takdir ediyoruz; bu, bunun gibi darboğazları belirlememize ve önceliklendirmemize yardımcı oluyor.


DİKKAT: Mart 2024'ten sonra önemli işletim sistemi desteği bilgileri


Mart 2024 ürün güncellemesinden sonra Fusion 360 artık macOS 11 Big sur'u tam olarak desteklemeyecektir.


Fusion'ı en yeni ve en iyi sürümler için geliştirmeye devam edebilmemiz için güncel kalmalı ve eski işletim sistemi sürümlerine yönelik desteği sonlandırmalıyız. Bu değişikliğe alışmanızın biraz zaman alabileceğinin farkındayız. Bu yüzden şimdi size bildiriyoruz, böylece işletim sisteminizi en son sürüme güncellemek için bolca zamanınız var. Mart 2024 ürün güncellemesi yaklaştıkça hem burada hem de ürün içinde hatırlatmalara devam edeceğiz.


Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın;

can.koncali@cadbim.com.tr

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page