top of page

Fusion 360 Şubat Güncellemesini Keşfedin

Şubat güncellemesinde, İnsider Programından ve Üretim Müşteri Danışma Kurulu aracılığıyla ürün kullanıcılarının bildirmiş olduğu önemli sorunlar üzerine çalışmalar gerçekleştirilmiştir.


Tasarım ve APIHareket Sınırlarını Düzenle İletişim Kutusunda Tüm Limitleri seçme seçeneği eklendi. Bu değişilik Bağlantıyı Düzenle,Yerleşik Bağlantı ve Bağlantı iletişim kutusunun çalışma şekline uyumlu bir şekilde çalışacak.


Bu özelliğe ek olarak,aşağıdaki çalışma sorunları düzeltildi.

*En Güncel Bileşeni Al kullanılırken oluşan kilitlenme sorunu düzeltildi.

*MFG CAB'de bir Siluet oluşturulurken meydana gelen bir kilitlenme sorunu düzeltildi.

*Forumda gvisca44 isimli kullanıcı tarafından bildirilen bükülme olmayan bileşen üzerinde component-flatPattern-bendLinesBody kullanılırken meydana gelen bir kilitlenme sorunu düzeltildi.


Elektronik


Elektronik çalışma alanında gerçekleşen çeşitli kilitlenme sorunlarının yanı sıra Pin dizisi performans iyileştirmelerini görebilirsiniz.

Bu performans iyileştirmesinin yanında aşağıda belirtilen kilitlenme sorunları düzeltildi.


*Tuvalde herhangi bir etkileşimli komut etkinken iz veya sembol silinirken meydana gelen kilitlenme sorunu düzeltildi.

*Inspector Quick Action'dan parça silinirken Attribute komutuna tıklandığında meydana gelen bir çökme sorunu düzeltildi.

*ExpandNumericParts kullanılırken meydana gelen bir kilitlenme sorunu düzeltildi.İmalat


İmalat bölümünde yine diğer bölümlerde olduğu gibi kullanıcılar tarafından bildirilen sorunlar üzerine düzeltmeler yapıldı.


*Fusion 360 Insider Programından bildirilen, 2B Kontur kullanırken tüm sekmelerin tanınmamasına neden olan bir sorun düzeltildi.

*Meltio makinelerde destekle takım yolu oluştururken meydana gelen bir çökme düzeltildi.

*EBPA sürüm uyuşmazlığı sebebiyle bir takımyolunun Aconity yazdırma ayarlarıyla oluşturulamadığı bir sorun düzeltildi.


Not


Dikkat: Mart 2023'ten Sonra Önemli İşletim Sistemi Desteği Bilgileri

Mart 2023 ürün güncellemesinden sonra Fusion 360, aşağıda listelenen işletim sistemi sürümlerinde artık tam olarak desteklenmeyecektir.

*Windows 8.1

*Windows 10 (Sürüm 1803 veya daha eski)

macOS 10.15 (Catalina)

Fusion 360'ı en son ve en iyi sürüm için geliştirmeye devam edilmesi için güncel kalmalı ve eski işletim sistemi sürümleri için desteği sonlandırmalıdır. Bu değişikliğe uyum sağlamanızın biraz zaman alabileceğinin farkında. Bu nedenle, işletim sisteminizi en son sürüme güncellemek için bolca zamanınızın olması için erken bilgilendirme yapıyor. Mart 2023 güncellemesine kadar ürün içinde ve çeşitli kanallarda hatırlatmaya devam edecek.Can Koncalı

Teknik Satış Mühendisi

can.koncali@cadbim.com.tr

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page