Biz Sizi Arayalım

Nesting Utility

05 Ağustos 2020 Çarşamba

Nesting Utility ile Autodesk Inventor Üzerinde Sac Parça Yerleşimi

İmalat endüstrisinde Nesting, hammadde atıklarını en aza indirmek için parçaların optimum yerleşim sürecini ifade eder. Örnekler arasında en sık kullanılan sac parçalar gibi düz hammaddeden imalat parçaları yer alır. Kesim sırasında üretilen hurda hammaddesi miktarını en aza indirmek için bu sac parçaların yerleşiminde birçok yazılım kullanılmaktadır.A screenshot of a cell phone

Description generated with high confidence

 

 

 

 

 

 

 

 

Nesting yalnızca birkaç dakika içinde montajdan parçaların yerleşim planına ve DXF çıktısına geçebilir. Aynı zamanda PD&M paketinin bir parçası olan Inventor HSM ile yerleşim modellerinizi bir üç boyutlu modele aktarabilirsiniz. Daha sonra bu modelinizi üretimde tezgahlarda takım yolları oluşturmak için Inventor CAM modülünde çalıştırabilirsiniz.

Bu sunumumuzda da “Neden Nesting kullanmalıyız?” sorusuna değindik aslında biraz. Sizler için tasarımlarınızı yaptıktan sonra bu tasarımların üretim aşamasının da zorlayıcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu videomuzun amacı da iş gücünüzü bir nebze olsun azaltarak hem zamandan tasarruf hem de kaliteli iş çıkarabilmek.